Види економічної діяльності КВЕД

КВЕД (Класифікація видів економічної діяльності) - це система кодів, яка використовується для класифікації різних видів бізнесу. Фізичні особи - підприємці та юридичні особи для ведення своєї діяльності повинні обрати відповідний КВЕД, який відповідає їх виду діяльності.

На сьогоднішній день в Україні діє національний класифікатор КВЕД ДК 009:2010.

Чинне законодавство не має обмежень щодо кількості видів діяльності, які можуть мати ФОП та юридичні особи. Кожен представник бізнесу має 1 основний вид діяльності та може мати інші види діяльності. Обмеження щодо вибору виду діяльності можуть полягати лише у необхідності отримання спеціальних ліцензій та в залежності від системи оподаткування.

Щоб обрати правильний КВЕД для свого бізнесу, визначте основну галузь своєї діяльності та розгляньте специфіку своєї компанії. Після цього знайдіть відповідний розділ у КВЕД у класифікаторі. Окремо необхідно звернути увагу на Вашу майбутню систему оподаткування та на види діяльності, які потребують отримання спеціальних ліцензій.

Перевірити КВЕДи ФОП можливо за допомогою чатботу Опендатабот. Для проведення перевірки Вам необхідно направити чатботу запит в якому вказати його ІПН. У відповідь отримаєте загальну інформацію про підприємця, а також інформацію про його види діяльності (КВЕДи).

Перевірити КВЕДи юридичної особи можливо за допомогою чатботу Опендатабот. Для проведення перевірки Вам необхідно направити чатботу запит в якому вказати її код ЄДРПОУ. У відповідь отримаєте загальну інформацію про юридичну особу, а також інформацію про види її діяльності (КВЕДи).

Для зміни КВЕД керівнику юридичної особи необхідно звернутись до Державної реєстраційної служби України або до відповідного державного реєстратора для подання заяви про зміну КВЕДу.

Для зміни КВЕД підприємцю необхідно звернутись до Державної реєстраційної служби України або до відповідного державного реєстратора для подання заяви про зміну КВЕДу. Також, на сьогоднішній час зміну КВЕД для ФОП можливо здійснити через портал онлайн-сервісів державних послуг “ДІЯ” у розділі - “Внесення змін про ФОП”.