Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
м. Тернопіль, вул. Котляревського, 34, 46003, (0352) 52-31-60
14 січня 2008 року
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
в складі
головуючого Ромазана В.В.
при секретарі Грабській Ю.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Тернопільського MB УМВС України в Тернопільській області про визнання особи такою , що втратила право на користування житловим приміщенням,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 про визнання останнього ніким, що втратив право на користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1 , посилаючись нате, що відповідач являється її колишнім чоловіком.
Вій забрав усі свої особисті речі і з 1999 року за даною адресою не проживає, коштів на утримання квартири та оплату комунальних послуг не надає. Реєстрація відповідача за даною адресою зумовлює для неї додаткові матеріальні затрати та вона не має можливості реалізувати своє право на приватизацію житла.
Судом, на підставі ч.2 ст.35 ЦПК України, притягнуто до участі в справі в якості третьої особи без самостійних вимог на стороні позивача - відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Тернопільського MB УМВС України в Тернопільській області .
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала та просить суд визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування вказаним житлом та зобов`язати відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Тернопільського MB УМВС України в Тернопільській області зняти відповідача з реєстрації за вказаною адресою.
Відповідач повторно в судове засідання не з`явився, хоча судом були прийняті всі необхідні міри для належного повідомлення їх про дату, час та місце розгляду справи.
Представник третьої особи також в судове засідання не з`явився і про причину неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч.4 ст.169 ЦПК України, якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів та постановляє заочне рішення, якщо позивач не заперечує проти такого порядку вирішення справи.
Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд встановив
14.05.1984 року виконавчим комітетом Тернопільської міської ради 14.05.1984 року видано ОСОБА_4 ордер №574 серії МК на сім`ю з двох чоловік на право зайняття однокімнатної квартири АДРЕСА_1 .
19.10.1994 року шлюб між ОСОБА_5 та ОСОБА_4 розірвано. (свідоцтво про розірвання шлюбу НОМЕР_1 , видане відділом ЗАГСу Тернопільського міськвиконкому).
28.09.2000 року ОСОБА_4 уклала шлюб із ОСОБА_6 (свідоцтво про одруження НОМЕР_2 , видане відділом РАГСу Тернопільської міської ради Тернопільської області України) і після одруження їй присвоєно прізвище ОСОБА_7 .
Як встановлено в судовому засіданні із пояснень позивачки та показів свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , відповідач ОСОБА_2 , який являється колишнім чоловіком позивачки ОСОБА_1 із 1999 року у спірній квартирі не проживає, забрав всі свої речі, оплату комунальних послуг не проводить, змінив своє місце проживання і наміру проживати у вказаній квартирі не має.
Разом з тим, на даний час відповідач ОСОБА_2 із квартири АДРЕСА_1 не виписався, що створює перешкоди позивачу ОСОБА_1 в користуванні вказаною квартирою.
Зазначені обставини підтверджено також актами перевірки паспортного режиму, складеними працівниками ПП Дружба сервіс-житло від 26.01.2005 року, 20.03.2004 року, 05.1 1.2007 року.
Доказів про поважність причини відсутності проживання відповідача у зазначеній квартирі суду не представлено.
Аналізуючи вищенаведені обставини, суд вважає, що відповідач ОСОБА_2 без поважних причин, протягом восьми років не проживає за адресою АДРЕСА_2 .
Відповідно до ст.ст.71, 72 ЖК України особа може бути визнана такою, що втратила право на користування житловим приміщенням, якщо вона понад шість місяців не проживала в ньому без поважних причин.
Аналізуючи вищенаведені обставини, суд приводить до переконання, що в даному випадку мають місце порушення прав позивача ОСОБА_1 зі сторони відповідача ОСОБА_2 , який залишається зареєстрованим у квартирі АДРЕСА_1 , і які підлягають захисту, шляхом визнання відповідача таким, що втратив право на користування вказаним житловим приміщенням,
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 213, 214, 215 ЦПК України, ст. 71, 72 ЖК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Тернопільського МВ УМВС України в Тернопільській області про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням - задоволити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням квартирою АДРЕСА_1 .
Рішення може бути переглянуте Тернопільським міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.
Заява про апеляційне оскарження подається Апеляційному суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарги протягом 20 днів після подання апеляційної заяви або без попереднього подання апеляційної заяви її строк встановлений для подання такої заяви.
ГОЛОВУЮЧИЙ В.В.РОМАЗАН
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2008 |
Оприлюднено | 03.10.2021 |
Номер документу | 100053881 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Цивільне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Михайлов В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні