УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 2-82/2008
Провадження № 22-ц/4820/1384/21
УХВАЛА
20 жовтня 2021 року м. Хмельницький
Хмельницький апеляційний суд в складі
колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ
Корніюк А.П. (суддя - доповідач), П`єнти І.В., Талалай О.І.
секретар судового засідання Філіпчук О.В.
за участю представника апелянтки, позивача та його представника
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Чемеровецького районного суду Хмельницької області від 29 січня 2008 року (суддя Мороз В.М.) у справі за позовом ОСОБА_2 до Чемеровецької селищної ради Чемеровецького району Хмельницької області про визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в:
Постановою Верховного Суду від 30 червня 2021 року, як слідує із мотивувальної частини, скасовано постанову Хмельницького апеляційного суду від 21 травня 2020 року і додаткову постанову Хмельницького апеляційного суду від 04 червня 2020 року по цивільній справі №2-82/2008 зі стадії відкриття апеляційного провадження з передачею справи до суду апеляційної інстанції для вирішення питання про відкриття апеляційного провадження.
Судовою колегією встановлено, що не погоджуючись із рішенням Чемеровецького районного суду Хмельницької області від 29 січня 2008 року ОСОБА_1 (як особа, яка не брала участі у справі, але суд вирішив питання про її права) оскаржила його в апеляційному порядку, проте апеляційне провадження у даній справі не може бути відкрите, виходячи із наступного.
Так, звертаючись до суду 05 листопада 2019 року із апеляційною скаргою ОСОБА_1 просила поновити їй строк на апеляційне оскарження зазначеного судового рішення.
Відповідно до частин першої, третьої статті 294 ЦПК України у редакції, чинній на час винесення рішення суду першої інстанції заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ст. 354 ЦПК України (у редакції Закону від 15.12.2017), апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Згідно частини 1 статті 127 ЦПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Заявляючи клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення ОСОБА_1 зазначала, що про наявність такого рішення їй стало відомо 23.10.2019 після звернення за юридичною консультацією до адвоката, який, отримавши інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, довів до відома апелянтки про те, що ОСОБА_3 стала власником домоволодіння в АДРЕСА_1 на підставі рішенням Чемеровецького районного суду від 29.01.2008 та остання не надала суду достовірної інформації про наявність інших спадкоємців майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 спадкодавця ОСОБА_4 .
Як слідує із матеріалів справи 29 січня 2008 року Чемеровецьким районним судом Хмельницької області ухвалено оскаржуване рішення.
У березні 2016 року ОСОБА_1 зверталася з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_5 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини (справа № 686/6867/16-ц). І ухвалою Хмельницького міськрайонного суду 01 липня 2016 року позовну заяву залишено без розгляду.
Також у вересні 2016 року ОСОБА_1 зверталася з позовом до ОСОБА_2 про визнання недійсними заяви про відмову від спадщини та свідоцтв про право на спадщину (справа № 687/1251/16-ц). І рішенням Чемеровецького районного суду від 04 вересня 2017 року, що залишено без змін постановою Верховного Суду від 04 вересня 2019 року, відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_1 .
Встановлено, що зазначені судові справи стосувалися спірного будинку АДРЕСА_1 та судами за участю позивачки ОСОБА_1 досліджувалися матеріали спадкової справи після смерті ОСОБА_3 .
З огляду на вищенаведене суд вважає, що наведені ОСОБА_1 підстави пропуску строку на апеляційне оскарження рішення Чемеровецького районного суду від 29 січня 2008 року є неповажними.
Відповідно до частини 3 статті 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Згідно частини 4 статті 357 ЦПК України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.
Пунктом першим статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантовано, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Враховуючи зазначене, ОСОБА_1 необхідно подати заяву про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення Чемеровецького районного суду від 29 січня 2008 року з зазначенням інших підстав для поновлення такого строку.
Згідно з ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
За таких обставин апеляційну скаргу слід залишити без руху.
Враховуючи наведене, керуючись ст 133, 185, 356, 357 ЦПК України
у х в а л и в:
Визнати неповажними підстави про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Чемеровецького районного суду Хмельницької області від 29 січня 2008 року, що зазначені ОСОБА_1 у апеляційній скарзі.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Чемеровецького районного суду Хмельницької області від 29 січня 2008 року залишити без руху, про що повідомити апелянта та надати їй строк у 7 днів з дня отримання копії ухвали для надання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення із зазначенням інших підстав для поновлення такого строку.
У разі невиконання до вказаного терміну зазначених вимог закону у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та касаційному оскарженню не підлягає.
Судді А.П. Корніюк
І.В. П`єнта
О.І. Талалай
Суд | Хмельницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2021 |
Оприлюднено | 22.10.2021 |
Номер документу | 100482025 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хмельницький апеляційний суд
Корніюк А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні