ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
25 жовтня 2021 року м. ОдесаСправа № 916/3307/16 Колегія суддів Південно-західного апеляційного господарського суду у складі:
Головуючого судді: Головея В.М.
Суддів: Разюк Г.П., Савицького Я.Ф.,
перевіривши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія ДОРСЕРВІС
на рішення Господарського суду Одеської області від 23.09.2021 (головуючий суддя Смелянець Г.Є., судді: Волков Р.В., суддя Невінгловська Ю.М.)
за позовом Державного підприємства Морський торговельний порт Южний
до Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія ДОРСЕРВІС
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача:
1) Міністерство інфраструктури України,
2) Одеська обласна державна адміністрація
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Служба автомобільних доріг в Одеській області
про стягнення 27 428,91 грн.,
за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія ДОРСЕРВІС
до Державного підприємства Морський торговельний порт Южний
про визнання недійсним нікчемного договору, -
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Господарського суду Одеської області від 23.09.2021 первісний позов задоволено, в задоволенні зустрічних позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з рішення суду першої інстанції , ТОВ Будівельна компанія ДОРСЕРВІС 20.10.2021 безпосередньо звернулось до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення скасувати, ухвалити нове, яким в задоволенні первісного позову відмовити, а зустрічний позов - задовольнити.
Ознайомившись з поданими матеріалами, колегія суддів зазначає наступне.
Статтею 258 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
До апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору (п. 2 ч. 3 ст. 258 ГПК України).
Порядок і розмір сплати судового збору в Україні встановлено Законом України Про судовий збір .
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір (в редакції на час звернення ДП Морський торговельний порт Южний до суду з позовом - грудень 2016 року) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктами 1, 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 вище вказаного Закону (в редакцій чинній у грудня 2016 року) встановлено, що за подання до господарського суду позову майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальної заробітної плати, а за подання позову немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Розмір мінімальної заробітної плати на 01.01.2016 встановлений Законом України Про державний бюджет України на 2016 рік та становив 1 378,00 грн.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір (в редакції на час звернення ТОВ Будівельна компанія ДОРСЕРВІС із зустрічним позовом до суду березень 2017 року ) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п. 1, 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 вище вказаного Закону (в редакції - березень 2017 року) за подання до господарського суду позову майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання позову немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01.01.2017 встановлений Законом України Про державний бюджет України на 2017 рік та становить 1 600, 00 грн.
Згідно з п.п. 4 п.2 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду ставку судового збору встановлено у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру (абз. 1 ч. 3 ст. 6 названого Закону).
Враховуючи, що апелянт оскаржує рішення суду першої інстанції в повному обсязі та те, що предметом спору у даній справі є майнова вимога за первісним позовом (стягнення) та немайнова вимоги за зустрічним позовом (визнання недійсним нікчемного договору), отже, за подання первісного та зустрічного позову до суду першої інстанції у даній справі судовий збір становив 2 978, 00 грн. (1 378,00 + 1 600,00 грн.), а за подання апеляційної скарги ставить 4 467,00 грн. (1 378,00 грн. х 150%)+(1 600,00 грн. х 150%), однак звертаючись з апеляційною скаргою, ТОВ Будівельна компанія ДОРСЕРВІС сплатило судовий збір частково в розмірі 2 067,00 грн., отже недоплата судового збору складає 2 400,00 грн.
Крім цього, відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 258 до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Статтею 259 ГПК України передбачено, що особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
До апеляційної скарги додані описи вкладення, однак описи вкладення документів від 18.10.2021 не містять номерів поштового відправлення, що, в свою чергу, унеможливлює ідентифікацію наданої послуги з відправлення копії апеляційної скарги іншим учасникам справи . Так, відповідно до п. 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 270 від 05.03.2009, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Отже, додані до позовної заяви описи вкладення не можуть бути належними доказами надіслання копій апеляційної скарги іншим учасникам справи у розумінні ст. 259 ГПК України.
Не повідомлена сторона у справі належним чином, як учасник господарського процесу, позбавлена можливості володіти об`єктивною інформацією стосовно руху господарського процесу.
З врахуванням викладеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що скаржником не виконано вимоги п.п. 2, 3 ч.3 ст. 258 ГПК України, що відповідно до вимог статті 260 ГПК України є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
За таких обставин апеляційну скаргу необхідно залишити без руху і надати заявникові строк для усунення вищезазначених недоліків.
Також суд звертає увагу скаржника на те, що у відповідності до приписів ч.6 ст. 260 ГПК України, питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Керуючись ст. 174, 234, 258, 260, ГПК України колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія ДОРСЕРВІС - залишити без руху .
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія ДОРСЕРВІС строк впродовж 10 днів з моменту отримання цієї ухвали на усунення встановлених при поданні апеляційної скарги недоліків, надати до Південно-західного апеляційного господарського суду докази, а саме:
- доплати судового збору у розмірі 2 400,00 грн. ;
- надсилання копії апеляційної скарги Державному підприємству Морський торговельний порт Южний , Міністерству інфраструктури України, Одеській обласній державній адміністрації та Службі автомобільних доріг в Одеській області (листом з описом вкладення із зазначенням номеру поштового відправлення ) у відповідності до вимог ст. 259 ГПК України.
3. Попередити Товариство з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія ДОРСЕРВІС , що у разі не усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повернута скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя: Головей В.М.
Судді: Разюк Г.П.
Савицький Я.Ф.
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2021 |
Оприлюднено | 26.10.2021 |
Номер документу | 100542233 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Головей В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні