Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Справа № 723/4811/21
Провадження № 2-з/723/5609/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 листопада 2021 року суддя Сторожинецького районного суду Чернівецької області Дячук О.О. розглянувши заяву представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про забезпечення позову,-
ВСТАНОВИВ:
Представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 звернулася в суд з заявою про забезпечення позову, зазначивши, що відповідно до державного акту на право приватної власності на землю від 24.12.2004р., серії ЧВ №20922973, ОСОБА_1 на праві приватної власності належить земельна ділянка кадастровий номер 7324510100:04:001:0047, площею 0.0320га., що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
Власницею сусідньої земельної ділянки кадастровий номер 73245101000:04:001:0046, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 - є відповідач по справі ОСОБА_3 .
На початку осені 2021р. ОСОБА_1 стало відомо, що ОСОБА_3 порушує його межі земельної ділянки шляхом розміщення на території ОСОБА_1 капітальної споруди магазину та квартири. ОСОБА_1 звертався до ОСОБА_3 усно про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки, шляхом знесення частини капітальної споруди, проте ОСОБА_3 повідомила, що ніякі межі не порушувала, продовжує здійснювати ремонтні та будівельні роботи навколо магазину та квартири.
Враховуючи вищевикладене, просить вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони будь-яким особам здійснювати будівельні та ремонтні роботи щодо капітальної споруди, яка розташована за адресою АДРЕСА_2 .
Відповідно до частини 1статті 149 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, має право вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову.
Частиною 2 статті 149 ЦПК України встановлено, що забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно утруднити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Відповідно до пункта 2 частини 1 статті 150 ЦПК України позов забезпечується забороною вчиняти певні дії.
Згідно частини 3 статті 150 ЦПК України заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Відповідно до пункту 3,4 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову від 22 грудня 2006 року, N 9 позов майнового характеру дозволяється забезпечувати шляхом накладення арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб. Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Відповідно до ст.157 ЦПК України ухвала суду про забезпечення позову підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження. Примірник ухвали про забезпечення позову одночасно з направленням заявнику направляється судом відповідним державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів.
Вивчивши заяву вважаю, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню.
Керуючисть ст.ст. 149-150, 153, 157 ЦПК України, -
УХВАЛИВ :
Заяву представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про забезпечення позову - задовольнити.
Заборонити ОСОБА_3 здійснювати будівельні та ремонтні роботи щодо споруди (магазину та квартири), які розташовані за адресою АДРЕСА_2 .
Виконання ухвали з питань забезпечення позову здійснюється негайно в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Чернівецького апеляційного суду шляхом подачі в 15 денний строк з дня проголошення ухвали.
Суддя:
Суд | Сторожинецький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2021 |
Оприлюднено | 16.11.2021 |
Номер документу | 101080587 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні