Справа № 199/9939/19
(1-кс/199/1552/21)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.11.2021 року Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська
у складі слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпрі погоджене з прокурором Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра ОСОБА_3 клопотання слідчого СВ ВП №1 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, заявленого в рамках кримінального провадження №42019042630000236, розпочатого за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.190 ч.3, ст.358 ч.1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
04 листопада 2021 року слідчий СВ ВП №1 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області за погодженням з прокурором звернувся до суду із вищевказаним клопотанням, в якому просив надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме до: реєстраційної справи, в якій маються відомості про вчинення реєстраційних дій, які мали місце 06.03.2019 року, опису та/або супровідний лист, яким було передано реєстраційну справу до ІНФОРМАЦІЯ_1 , квитанції про сплату послуги за проведення даної реєстраційної дії, а також всіх документів, які були підставою внесення запису і проведення реєстраційної дії.
В обґрунтування свого клопотання слідчий зазначає, що до АНД ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області надійшла заява від ІНФОРМАЦІЯ_2 в якій зазначено, що виявлено розпорядження міського голови від 29.12.2012 № 845-р «Про присвоєння адреси житловому будинку по АДРЕСА_1 (АНД район)». Відповідно до бази міської ради «Розпорядча діяльність» вказане розпорядження міського голови не видавалося. В ході проведення досудового розслідування № 42019042630000236 за ст. 358 ч. 1 КК України проведено санкціонований обшук за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого виявлено та вилучено документи, які свідчать про оформлення права власності на будинок та земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_2 шахрайським шляхом (ЖЄО 18777 від 11.06.2020) та встановлений факт заволодіння невстановленими особами нерухомим майном за адресою: АДРЕСА_3 , (ЖЄО № 9196 від 02.04.2021). В ході досудового розслідування виявлено злочинну діяльність групи осіб, які шляхом використання заздалегідь підроблених розпоряджень ІНФОРМАЦІЯ_3 , розпоряджень голови ІНФОРМАЦІЯ_4 вводили в оману державних реєстраторів, які вносили відомості про право власності до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Аналогічним способом на підставі відшукуваних слідством і наведених вище документів внесено відомості щодо права власності на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_4 , що наразі належить на праві власності ОСОБА_5 . В ході досудового розслідування за наслідками проведених низки обшуків, тимчасових доступів до речей і документів, здійснених запитів, в тому числі до ІНФОРМАЦІЯ_2 , її структурних підрозділів слідством встановлено, що рішення про відведення земельної ділянки для будівництва, серія та номер 530, виданий 21.09.1991, видавник ІНФОРМАЦІЯ_5 , на підставі якого і було зареєстроване право власності на житловий будинок за адресою АДРЕСА_4 , фактично не існує. Разом з тим, в ході обшуку квартири ОСОБА_5 таке рішення виявлено та вилучене. Тому в органу досудового розслідування виникла необхідність проведення почеркознавчої експертизи та експертизи з технічного дослідження документів, і в подальшому використання їх як речових доказів у кримінальному провадженні, оскільки у слідства є підстави вважати, що вищезазначені документи мають ознаки підробки та лягли в основу здійснення фактичної перереєстрації нерухомого майна іншим власникам. Відтак, з метою з`ясування всіх обставин розслідуваного кримінального правопорушення, встановлення особи, яка вчинила злочин, слідчий просить суд задовольнити подане клопотання в повному обсязі.
Розгляд клопотання у відповідності до ст.163 ч.2 КПК України здійснено за відсутності представників ІНФОРМАЦІЯ_1 та сторони кримінального провадження у зв`язку із неявкою останньої.
Суд, дослідивши матеріали поданого клопотання, приходить до наступного висновку на підставі нижчевикладеного.
Так, відповідно до ст.9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Згідно ст.91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, окрім іншого, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення), винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення тощо.
За змістом ст.ст.131, 159, 162 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ст.132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
За змістом ст.ст.3, 132, 159, 160 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження (зокрема, слідчому, дізнавачу, прокурору) особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Надання тимчасового доступу до речей і документів під час досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді за клопотанням сторони кримінального провадження.
Відповідно до ст.163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведуть наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім викладених вище обставин доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи наведені положення законодавства та приймаючи до уваги, що матеріалами клопотання підтверджено факт вчинення діянь, що мають ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ст.358 ч.1, ст.190 ч.3 КК України, і з огляду на вищевикладені обставини, судом встановлена необхідність у органу досудового розслідування у проведенні почеркознавчої експертизи та експертизи з технічного дослідження документів, а речі та документи, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_5 ), тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, не є такими, доступ до яких заборонено законом, мають суттєве значення для встановлення та виключне значення для доведення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також досягнення його дієвості, оскільки наявні в них відомості можуть бути використані як докази, отримати які іншим способом неможливо, суд вважає, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування кримінального провадження, його належної кваліфікації та встановлення причетних до його вчинення осіб слід задовольнити клопотання слідчого, однак частково. Частковість задоволення клопотання полягає у виключенні з переліку речей і документів, тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий із можливістю вилучення копій, інших наявних документів щодо будинку, оскільки в цій частині клопотання не мотивовано, не вказано конкретних документів, доступ до яких просить дозволити слідчий, що суперечить вимогам ст.ст.159, 160 КПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.3, 9, 91, 107, 110, 131, 132, 159-166, 309, 369-372 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ ВП №1 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, заявленого в рамках кримінального провадження №42019042630000236, розпочатого 21 жовтня 2019 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбаченихст.358 ч.1, ст.190 ч.3 КК України, задовольнити частково.
Надати в рамках кримінального провадження №42019042630000236 слідчому СВ ВП № 1 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_4 , іншим слідчим, які входять до групи слідчих з розслідування вищевказаного кримінального правопорушення, а також прокурорам Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра, що здійснюють процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні, дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю і знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_5 ), а саме до:
- всіх документів, які були підставою внесення запису і проведення реєстраційної дії, яка мала місце 06.03.2019 (відомості до реєстру внесено 13.03.2019), індексний номер рішення 45909954, щодо державної реєстрації прав та їх обтяжень, а саме реєстрації права власності на будинок, який розташований за адресою: АДРЕСА_4 , з можливістю вилучення їх оригіналів;
- квитанції про сплату послуги за проведення реєстраційної дії, яка мала місце 06.03.2019 (відомості до реєстру внесено 13.03.2019), індексний номер рішення 45909954, щодо державної реєстрації прав та їх обтяжень, а саме реєстрації права власності на будинок, який розташований за адресою: АДРЕСА_4 , з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій;
- реєстраційної справи, в якій маються відомості про вчинення реєстраційних дій, які мали місце 06.03.2019 (відомості до реєстру внесено 13.03.2019), індексний номер рішення 45909954, щодо державної реєстрації прав та їх обтяжень, а саме реєстрації права власності на будинок, який розташований за адресою: АДРЕСА_4 , з можливістю вилучення їх оригіналів;
- опису та/або супровідного листа до ІНФОРМАЦІЯ_1 , яким реєстраційну справу, в якій маються відомості про вчинення реєстраційних дій 06.03.2019 (відомості до реєстру внесено 13.03.2019), індексний номер рішення 45909954, було передано до ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій.
У задоволенні іншої частини клопотання відмовити.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Ухвала слідчого судді набирає законної сили з моменту її оголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає, а заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2021 |
Оприлюднено | 21.05.2024 |
Номер документу | 101090263 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
АВРАМЕНКО А. М.
Кримінальне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
АВРАМЕНКО А. М.
Кримінальне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
АВРАМЕНКО А. М.
Кримінальне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
АВРАМЕНКО А. М.
Кримінальне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
АВРАМЕНКО А. М.
Кримінальне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
Авраменко А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні