Ухвала
від 19.11.2021 по справі 569/10288/21
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 569/10288/21

1-кс/569/8107/21

19 листопада 2021 року м. Рівне

Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне клопотання заступника начальникапершоговідділурозслідуваннякримінальних провадженьСУФРГУДФС уРівненськійобластіпідполковника податковоїміліції ОСОБА_3 про вирішення долі речових доказів, -

ВСТАНОВИВ:

Заступник начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУФР ГУ ДФС у Рівненській області підполковник податкової міліції ОСОБА_3 за погодженням із прокурором Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_4 з клопотанням про вирішення долі речових доказів у кримінальному провадженні №12020180130000531 від 04.09.2020 та надання дозволу заступнику начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУФР ГУ ДФС у Рівненській області підполковнику податкової міліції ОСОБА_3 або за його дорученням працівникам управління боротьби з фінансовими злочинами ГУ ДФС у Рівненській області на передачу для ТОВ «НДІ «Укрекопроект»» код ЄДРПОУ 38563155 з метою подальшого знищення наступних речових доказів: 1863 пачок тютюнових виробів марки «COMPLIMET» та «LIFA», які обклеєні стрічками схожими на марками акцизного податку схожими на «Duty Free», трьох лопат, металевого стержня (щуп), чотирьох листів металу.

В обґрунтування клопотання вказує, що Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області здійснювалось досудове розслідування у за фактом незаконного придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, а також транспортування з метою збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів або інших підакцизних товарів, невстановленими особами та незаконного носіння, зберігання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 який зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою АДРЕСА_1 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.199, ч.1 ст.204, ч.1 ст.263 КК України.

Підставою для внесення кримінального право рушення слугувала повідомлення, що надійшло 04.09.2020 до Здолбунівського ВПОстрозького ВП ГУНП в Рівненській області на лінію 102 від працівників прикордонного оперативно-розшукового відділу Володимир-Волинського, про те, що у лісосмузі поблизу с. Здовбиця працівниками прикордонного оперативно-розшукового відділу Володимир-Волинського було затримано чотирьох громадян України при спробі завантаження тютюнових виробів у вантажний потяг, який в подальшому слідкує через державний кордон до Польщі.

В ході огляду місця події слідчо-оперативною групою Здолбунівського ВП Острозького ВП ГУНП в Рівненській області виявлено та вилучено 1863 пачки тютюнових виробів марки «COMPLIMET» та «LIFA» які обклеєні стрічками схожими на марками акцизного податку схожими на «Duty Free», три лопати, металевий стержень (щуп), чотири листи металу.

У ході проведення огляду будь-яких товарно-супровідних документів, накладних, видаткових, податкових накладних, сертифікатів, якості, відповідності не виявлено, інших документів щодо якості та походження товарно-матеріальних цінностей не виявлено, учасникам огляду не надано.

Виявлені тютюнові вироби та майно під час огляду визнано речовими доказами та зберігаються в складському приміщенні за адресою: АДРЕСА_2 .

Крім того, відповідно до вимог ч.6 ст.100 КПК України під час розслідування даного кримінального провадження проведено огляд речових доказів, останні докладно описані.

Так за результатами детального огляду тютюнових виробів, встановлено, що всі пачки обклеєні стрічками схожими на продукцію з «Duty Free».

Вході досудового розслідування та за результатом проведених слідчих (розшукових) дій не встановлено власника вилученого майна, з часу вилучення майна ніхто не пред`явив вимоги на вилучене майно.

Таким чином, відсутня потреба у зберіганні усієї партії вищевказаних підакцизних товарів у тому вигляді, у якому вони були вилучені, які були досліджені під час проведення судових експертиз. Зберігання усієї партії товару через громіздкість та вплив на суміжні товари у складському приміщенні неможливе без зайвих труднощів, яка при цьому не містить слідів кримінального правопорушення (відбитків пальців рук, мікрочастки тощо), які можуть вказати на особу, яка вчинила злочин.

Відтак, у кримінальному провадженні вказані речові докази є незаконно виготовленими підакцизними товарами, які вилучаються з обігу та відносяться до вилучених з обігу предметів, та відповідно до ст.100 КПК України можуть бути тільки знищенні.

Крім того, дане кримінальне провадження 30.07.2021 закрито на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України в частині придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, а також транспортування з метою збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів або інших підакцизних товарів, однак доля речових доказів не вирішена.

Окрім того, 14.06.2018 між ГУ ДФС у Рівненській області та ТОВ «НДІ «Укрекопроект»» код ЄДРПОУ 38563155 укладено договір №63/23-02 про надання послуг з утилізації, який діє на даний час.

Покликаючись на викладене, слідчий вказує на необхідність у знищенні вказаних вище речових доказів по кримінальному провадженню №12020180130000531 від 04.09.2020, тому слідчий просить клопотання задовольнити.

Заступник начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУФР ГУ ДФС у Рівненській області підполковник податкової міліції ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, однак подав до суду заяву в якій клопотання підтримав та просив суд провести розгляд без його участі.

З урахуванням заяви слідчого, відповідно до ч. 4ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Дослідивши матеріали клопотання в судовому засіданні, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно дост.1ЗаконУкраїни«Про державнерегулювання,виробництвата обігуспиртуетилового,коньячногоіплодового,алкогольнихнапоївта тютюновихвиробів» незаконний обіг спирту етилового, коньячного, плодового, зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, біоетанолу, алкогольних напоїв і тютюнових виробів - імпорт, експорт, транспортування, зберігання, торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, з порушенням вимог законодавства, що регулює ці питання.

Відповідно дост.10ЗаконУкраїни«Про державнерегулювання,виробництватаобігу спиртуетилового,коньячногоіплодового,алкогольнихнапоївта тютюновихвиробів»спиртетиловий ректифікованийпідлягаєпідтвердженнювідповідності взаконодавчорегульованійсфері шляхомсертифікації. Відповідність спиртуетиловогоректифікованогопідтверджується наявністюуїхвиробника абоімпортерасертифікатавідповідності абосвідоцтвапровизнання відповідності. Реєстраційні номери сертифікатів відповідності або свідоцтв про визнання відповідності, виданих на спирт етиловий ректифікований зазначаються у документах, згідно з якими передається відповідна продукція.

У відповідності до Закону України «Про внесення зміни до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» щодо терміну набрання чинності окремими положеннями» від 29.01.2021 № 1156-IX, передбачено ліквідацію податкової міліції з дня прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про початок діяльності Бюро економічної безпеки України, але не пізніше шести місяців з дня набрання чинності Закону України «Про Бюро економічної безпеки України», тобто до 25.09.2021.

Статтею 1 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» передбачено, що до неякісної продукції відноситься продукція, якій з метою збуту споживачам, виробником (продавцем) навмисне надано зовнішнього вигляду та (або) окремих властивостей певного виду продукції, але яка не може бути ідентифікована як продукція, за яку вона видається, а в ст.5 зазначено, що неякісна продукція підлягає обов`язковому вилученню з обігу.

Крім того, відповідно до пп.13 п.9 Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України №1340 від 25.08.1995 (із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ№ 114 від 17.02.2021) тютюнові вироби підлягають знищенню.

Так, відповідно до п.4 ч.6 ст.100 КПК України, речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню передаються для їх технологічної переробки або знищуються за рішенням слідчого судді, суду, якщо вони відносяться до вилучених з обігу предметів чи товарів, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля.

Також, відповідно до п.29 Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1104 від 19.11.2012, речові докази у вигляді предметів чи товарів, що належать до вилучених з обігу, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля, на підставі відповідного рішення слідчого судді, суду передаються для їх технологічної переробки або знищуються.

Відповідно до п.228.6 ст.228 Податкового кодексу України, вилучені в дохід держави (конфісковані) алкогольні напої підлягають знищенню в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Незаконно виготовлені алкогольні напої, які визнані речовими доказами по кримінальному провадженню, через їх громіздкість, велику кількість та відсутність коштів для оплатити витрат по їх зберігання, не можуть зберігатися без зайвих труднощів в місцях зберігання, що передбачено ч.6ст.100 КПК Українита п.29 «Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження», що затвердженийпостановою Кабінету Міністрів України №1104 від 19.11.2012, а тому підлягають технологічній переробці або знищенню.

За наведених обставин, суд вважає клопотання слідчого обґрунтованим, наведені у ньому обставини свідчать про наявні усі підстави для його задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.100,309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл заступнику начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУФР ГУ ДФС у Рівненській області підполковнику податкової міліції ОСОБА_3 або за його дорученням працівникам управління боротьби з фінансовими злочинами ГУ ДФС у Рівненській області на передачу для ТОВ «НДІ«Укрекопроект»» кодЄДРПОУ 38563155 на знищення наступних речових доказів: 1863 пачок тютюнових виробів марки «COMPLIMET» та «LIFA», які обклеєні стрічками схожими на марками акцизного податку схожими на «Duty Free», трьох лопат, металевого стержня (щуп), чотирьох листів металу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення19.11.2021
Оприлюднено03.02.2023
Номер документу101261172
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —569/10288/21

Ухвала від 19.11.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 22.07.2021

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Полюхович О. І.

Ухвала від 22.07.2021

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Полюхович О. І.

Ухвала від 14.07.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 18.06.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 08.06.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 08.06.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 08.06.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 24.05.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 24.05.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні