Справа № 1-309/09
УКРАЇНА
Житомирський районний суд Житомирської області
В И Р О К
Іменем України
26 жовтня 2009 р. Житомирський районний суд Житомирської області
в складі : головуючого судді Башинського С.Ф.
секретаря Вольської В.В.
за участю прокурора Сагадіна В.В.
захисників ОСОБА_1, ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі кримінальну справу
по обвинуваченню:
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і мешканця АДРЕСА_1, громадянина України, з середньою освітою, студента 2 курсу ЖДУ ім. Франка, не одруженого, не працюючого, не судимого,
в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.186 КК України,
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця і мешканця АДРЕСА_2, громадянина України, з середньо освітою, не одруженого, не працюючого, не судимого,
в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.186 КК України.
В С Т А Н О В И В:
Підсудні ОСОБА_3 та ОСОБА_4 17 травня 2009 року о 20 год. знаходячись в лісопосадці поблизу с. Зарічани Житомирського району, за попередньою змовою між собою, з метою відкритого викрадення чужого майна, підійшли до неповнолітніх ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у яких відкрито викрали мобільний телефон марки «Нокія Н- 73» вартістю 800грн., в якому знаходився стартовий пакет «Київстар» вартістю 30 грн., на рахунку якого були кошти в сумі 10 грн., гроші в сумі 17 грн., музичний плеєр МР3 формату «Digi Qnest» вартістю 340 грн., а всього майна на загальну суму 1197 грн. і викраденим розпорядилися на власний розсуд, чим спричинили потерпілим ОСОБА_5 та ОСОБА_6 матеріальну шкоду на вказану суму.
В судовому засіданні підсудні ОСОБА_3 та ОСОБА_4 винними себе у вчиненні злочину визнали повністю і пояснили, що вони дійсно 17 травня 2009 року о 20 год. в лісопосадці поблизу с. Зарічани Житомирського району, забрали у неповнолітніх ОСОБА_5 та ОСОБА_6 мобільний телефон марки «Нокія Н- 73» і музичний плеєр.
У звязку з повним визнанням підсудними своєї вини у скоєнні злочину, суд відповідно до ч.3 ст. 299 КПК України обмежив дослідження фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, розяснивши при цьому учасникам судового розгляду справи наслідки застосування даної статті КПК України.
Суд вважає, що вина підсудних ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у вчиненні злочину доведена і їх дії кваліфікує за ч. 2 ст. 186 КК України, як грабіж, тобто відкрите викрадення чужого майна, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Призначаючи покарання суд враховує характер і суспільну небезпечність вчиненого злочину, який являється тяжким, особу підсудних, які вперше притягуються до кримінальної відповідальності, характеризується позитивно, обставини справи, що помякшують і обтяжують покарання.
Обставини, що помякшують покарання підсудних ОСОБА_3 та ОСОБА_4 є щире каяття у вчиненому злочині, вчинення злочину у неповнолітньому віці, а Нефодова окрім цього і часткове відшкодування шкоди потерпілому.
Обтяжуючих обставин покарання підсудних судом не встановлено.
Враховуючи наведене, особу підсудних ОСОБА_3 та ОСОБА_4, помякшуючі і відсутність обтяжуючих обставин по справі, а також думку потерпілих і їх законних представників, який не наполягають на суворості покарання, суд вважає за необхідне призначити останнім покарання, яке буде достатнім для їх виправлення та перевиховування у майбутньому у виді позбавлення волі, звільнивши відповідно до ст.75, 104 КК України від відбування покарання із випробуванням.
Цивільний позов, заявлений законним представником потерпілого ОСОБА_7, який підсудні ОСОБА_3 та ОСОБА_4 визнали, суд задовольняє в повному обсязі, за виключенням 820 грн., які відшкодовані.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В:
ОСОБА_3 та ОСОБА_4 визнати винними у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 186 КК України і призначити їм покарання у виді 4-х років позбавлення волі кожному.
Відповідно до ст. ст. 75, 76, 104 КК України засуджених ОСОБА_3 та ОСОБА_4 звільнити від відбування покарання із випробуванням і іспитовим строком 2 роки, зобовязавши їх повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, навчання, роботи і періодично реєструватись в цих органах.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу засудженим ОСОБА_3 та ОСОБА_4 залишити попередні підписку про невиїзд.
Речовий доказ, який зберігаються в камері зберігання речових доказів при Житомирському РВ УМВС України в Житомирській області: музичний плеєр МР3 формату «Digi Qnest» - повернути потерпілому ОСОБА_6
Цивільний позов, заявлений законним представником потерпілого задовольнити і стягнути на користь ОСОБА_7 із законних представників засуджених ОСОБА_3 і ОСОБА_8- ОСОБА_9 і ОСОБА_10 в солідарному порядку 37 грн. матеріальної шкоди і 2000 грн. моральної, а всього 2037 грн.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Житомирської області через Житомирський районний суд Житомирської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя:
Суд | Житомирський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2009 |
Оприлюднено | 20.12.2022 |
Номер документу | 10151578 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Перевальський районний суд Луганської області
Іванов Андрій Петрович
Кримінальне
Перевальський районний суд Луганської області
Іванов Андрій Петрович
Кримінальне
Житомирський районний суд Житомирської області
Башинський С.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні