СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-в/759/674/21
ун. № 1-406/11
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2021 року м.Київ
Святошинський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві подання Київського міського психоневрологічного диспансеру № 4 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру та зміну амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку на госпіталізацію до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом стосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, освіта незакінчена середня, неодружений, зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 , за участю: прокурора ОСОБА_4 , представника за довіреністю КМПД №4 ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 , особи відносно якої вирішується клопотання ОСОБА_3 , законного представника особи відносно якої вирішується клопотання ОСОБА_7 ,
В С Т А Н О В И В:
18.11.2021 року до Святошинського районного суду м. Києва надійшло подання Київського міського психоневрологічного диспансеру № 4 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру та зміну амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку на госпіталізацію до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом стосовно ОСОБА_3 .
Дане подання обґрунтовується тим, що постановою Святошинського районного суду м. Києва від 12.04.2011 року до ОСОБА_3 були застосовані примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим режимом нагляду та з 26.05.2011 р. по 14.09.2016 р. останній знаходився на примусовому лікуванні в Українській психіатричній лікарні з суворим наглядом МОЗ України.
З 15.09.2016 р. по 02.08.2019 р. відповідно до Постанови Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська від 18.08.2016 р. ОСОБА_3 знаходився на примусовому лікуванні у КМПНЛ №3 у відділенні №3 з посиленим наглядом.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 23.07.2019 року ОСОБА_3 примусові заходи медичного характеру у вигляді примусового лікування у психіатричній лікарні з посиленим наглядом були змінені на примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним режимом нагляду.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 24.12.2019 року ОСОБА_3 примусові заходи медичного характеру у вигляді примусового лікування у психіатричній лікарні із звичайним режимом нагляду були продовжені.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 19.06.2020 ОСОБА_3 примусові заходи медичного характеру у вигляді примусового лікування у психіатричній лікарні із звичайним режимом нагляду були змінені на амбулаторну примусову психіатричну допомогу.
З 09.07.2020 р. ОСОБА_3 отримує амбулаторну психіатричну допомогу в примусовому порядку в Комунальному некомерційному підприємстві «Київський міський психоневрологічний диспансер №4».
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 16.01.2021 ОСОБА_3 продовжено застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку на строк 6 місяців.
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 28.05.2021 ОСОБА_3 продовжено застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку на строк 6 місяців.
До серпня 2021 року ОСОБА_3 регулярно відвідував дільничного лікаря-психіатра (1 раз на місяць), режиму лікування не порушував.
У серпні 2021 року ОСОБА_3 не з`явився до дільничного лікаря-психіатра. Його телефон був поза зоною досяжності, так само і телефон його матері, як контактної особи, з якою ОСОБА_8 проживає.
07.09.2021 року на прийом до дільничного лікаря-психіатра з`явилась мати, ОСОБА_7 (за фахом - лікар), та повідомила, що, починаючи з кінця серпня 2021 року поведінка ОСОБА_9 змінилася, стала неадекватною. Було рекомендовано викликати поліцію та швидку психіатричну допомогу, а також передати хворому негайно з`явитися на прийом.
З 14.09.2021 р. по 15.10.2021 р. ОСОБА_8 перебував на лікуванні у КНП «KЛ «Психіатрія».
15.11.2021 р. до КНП «КМПНД №4» звернулася матір ОСОБА_9 . ОСОБА_7 із листом, в якому повідомила, що починаючи з 22 серпня 2021 року почали спостерігатися зміни в поведінці ОСОБА_9 - став мовчазним, закривався у своїй кімнаті. Через 2-3 дні почав виносити з кімнати меблі, став грубити, нецензурно лаятися, категорично відмовлявся відвідати дільничного психіатра, припинив приймати призначені йому ліки. Стан його погіршувався. Почав хамити всім у домі, накидався на 8-річного племінника ОСОБА_10 , постійно чіплявся до сестри, а одного дня мало її не задушив. Тоді була викликана поліція та бригада швидкої психіатричної допомоги, проте його не госпіталізували, оскільки медичний працівник оцінив його як адекватного. Проте вдома поведінка ОСОБА_9 ще погіршилась. ОСОБА_7 звернулась з проханням змінити амбулаторне лікування на стаціонарне лікування у спеціальному закладі.
08.11.2021 р. ОСОБА_3 був оглянутий комісією лікарів-психіатрів КНП «КМПНД №4» в умовах перебування у стаціонарі.
За результатами огляду, згідно інформації від КНП «KJI «ПСИХІАТРІЯ», враховуючи наявну інформацію, комісія прийшла до висновку, що ОСОБА_3 потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру, проте надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги має бути замінене на госпіталізацію до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом, а саме до КНП «Київська міська психоневрологічна лікарня № 3» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що знаходиться за адресою: 08631, Київська область, Васильківський район, селище міського типу Глеваха, вулиця Павлова, будинок 7.
Представник за довіреністю КМПД №4 ОСОБА_5 просив подання задовольнити в повному обсязі.
Прокурор ОСОБА_4 , яку підтримала законний представник особи відносно якої вирішується клопотання ОСОБА_7 , вважала за необхідне подання Київського міського психоневрологічного диспансеру № 4 задовольнити, продовжити застосування примусових заходів медичного характеру та змінити амбулаторну психіатричну допомогу в примусовому порядку на госпіталізацію до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом стосовно ОСОБА_3 .
Захисник ОСОБА_6 , якого підтримав особа відносно якої вирішується клопотання ОСОБА_3 не заперечував щодо задоволення подання в частині продовження примусових заходів медичного характеру, та заперечував щодо зміни примусових заходів медичного характеру з амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку на госпіталізацію до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом.
Заслухавши думку прокурора, представника за довіреністю КМПД №4, захисника, представника, особи відносно якої вирішується клопотання ОСОБА_3 , дослідивши подання та додані до нього матеріали, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Положеннями статті 19 Закону України «Про психіатричну допомогу» примусові заходи медичного характеру застосовуються за рішенням суду у випадках та в порядку, встановлених КК України, КПК України, цим Законом та іншими законами.
Відповідно до ч. 3 ст. 94 КК України госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом може бути застосована судом щодо психічно хворого, який за своїм психічним станом і характером вчиненого суспільно небезпечного діяння потребує тримання у закладі з надання психіатричної допомоги і лікування у примусовому порядку.
Положеннями статті 95 КК України передбачено, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Згідно із положеннями статті 514 КПК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
Як вбачається з подання та доданих до нього матеріалів постановою Святошинського районного суду м. Києва від 12.04.2011 року до ОСОБА_3 застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим режимом нагляду.
З 09.07.2020 р. ОСОБА_3 отримує амбулаторну психіатричну допомогу в примусовому порядку в Комунальному некомерційному підприємстві «Київський міський психоневрологічний диспансер №4».
Відповідно до висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру від 16.11.2021 року ОСОБА_3 потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру, проте надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги має бути замінене на госпіталізацію до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом.
Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку про необхідність часткового задоволення подання представника Київського міського ПНД №4 ОСОБА_5 в частині зміни застосованого примусового заходу медичного характеру у вигляді надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги відносно ОСОБА_3 на примусовий захід медичного характеру у вигляді надання стаціонарної примусової допомоги із звичайним режимом, оскільки відповідно до ст. 514 КПК України можливо продовження або зміна застосованих примусових заходів медичного характеру.
За таких обставин та керуючись ст.ст. 94, 95 КК України, ст.ст. 369-372, 376, 395, п. 7 ч. 1 ст. 537, 539 КПК України, ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», суд,
П О С Т А Н О В И В:
Подання представника Київського міського ПНД №4 ОСОБА_5 про продовження застосуванняпримусових заходівмедичного характерута зміну застосованого примусового заходу медичного характеру у вигляді надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 задовольнити частково.
Змінити застосовані до ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 примусові заходи медичного характеру у вигляді надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги на примусові заходи медичного характеру у вигляді надання стаціонарної примусової допомоги із звичайним режимом, а саме до КНП «Київська міська психоневрологічна лікарня № 3» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що знаходиться за адресою: 08631, Київська область, Васильківський район, селище міського типу Глеваха, вулиця Павлова, будинок 7, в інший частині клопотання відмовити.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва протягом 7 днів з моменту її проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2021 |
Оприлюднено | 02.02.2023 |
Номер документу | 101565260 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Косик Л. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні