СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-в/759/9/21
ун. № 1-406/11
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2021 року м. Київ
Святошинський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві подання Київського міського психоневрологічного диспансеру № 4 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку стосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, освіта середня, неодружений, який офіційно непрацює, зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 ,
за участю: прокурора ОСОБА_4 ,
особи, щодо якої розглядається подання ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_5 ,
В С Т А Н О В И В:
10.12.2020 року до Святошинського районного суду м. Києва надійшло подання Київського міського психоневрологічного диспансеру № 4 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку стосовно ОСОБА_3 .
Дане подання обґрунтовується тим, що постановою Святошинського районного суду м. Києва від 12.04.2011 року до ОСОБА_3 були застосовані примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим режимом нагляду та з 26.05.2011 р. по 14.09.2016 р. останній знаходився на примусовому лікуванні в Українській психіатричній лікарні з суворим наглядом МОЗ України.
З 15.09.2016 р. по 02.08.2019 р. відповідно до Постанови Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська від 18.08.2016 р. ОСОБА_3 знаходився на примусовому лікуванні у КМПНЛ №3 у відділенні №3 з посиленим наглядом.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 23.07.2019 року ОСОБА_3 примусові заходи медичного характеру у вигляді примусового лікування у психіатричній лікарні з посиленим наглядом були змінені на примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним режимом нагляду.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 24.12.2019 року ОСОБА_3 примусові заходи медичного характеру у вигляді примусового лікування у психіатричній лікарні із звичайним режимом нагляду були продовжені.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 19.06.2020 ОСОБА_3 примусові заходи медичного характеру у вигляді примусового лікування у психіатричній лікарні із звичайним режимом нагляду були змінені на амбулаторну примусову психіатричну допомогу.
З 09.07.2020 р. ОСОБА_3 отримує амбулаторну психіатричну допомогу в примусовому порядку в Комунальному некомерційному підприємстві «Київський міський психоневрологічний диспансер №4».
ОСОБА_3 добровільно, регулярно приймає рекомендоване йому лікування в амбулаторних умовах, регулярно відвідує дільничного лікаря-психіатра (1 раз на місяць).
За період, протягом якого ОСОБА_3 отримував амбулаторну психіатричну допомогу в примусовому порядку, він суспільно-небезпечних діянь не вчиняв.
Прокурор вважав за необхідне подання Київського міського психоневрологічного диспансеру № 4 задовольнити та продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку стосовно засудженого ОСОБА_3 .
Захисник, думку якого підтримав ОСОБА_3 , не заперечував щодо задоволення подання.
Заслухавши думку прокурора, захисника, особи щодо якої розглядається подання, які не заперечували щодо задоволення подання, дослідивши подання та додані до нього матеріали, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Положеннями статті 19 Закону України «Про психіатричну допомогу» примусові заходи медичного характеру застосовуються за рішенням суду у випадках та в порядку, встановлених Кримінальним, Кримінальним процесуальним кодексами України, цим Законом та іншими законами.
Згідно із статтею 92 КК України примусовим заходом медичного характеру є, зокрема, надання амбулаторної психіатричної допомоги.
Положеннями статті 95 КК України передбачено, що продовження застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Згідно із положеннями статтті 514 КПК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
Відповідно до Інструкції щодо організації, критеріїв та надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку (АППД) в КМПНД №4 до осіб, які страждають на психічні розлади від 05.01.2015 року на підставі рішення ЛКК про надання особі з тяжким психічним розладом АППД, лікар направляє до суду за місцем проживання цієї особи заяву про надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Як вбачається з подання та доданих до нього матеріалів постановою Святошинського районного суду м. Києва від 12.04.2011 року до ОСОБА_3 застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим режимом нагляду.
З 09.07.2020 р. ОСОБА_3 отримує амбулаторну психіатричну допомогу в примусовому порядку в Комунальному некомерційному підприємстві «Київський міський психоневрологічний диспансер №4».
Відповідно до висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру від 09.12.2020 року ОСОБА_3 потребує продовження примусових заходів медичного характеру.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що на даний час не відпала реальна загроза спричинення шкоди, яку являє ОСОБА_3 для себе та оточення, а продовження застосування заходів медичного характеру є необхідним для його одужання та запобігання вчинення нових злочинів.
За таких обставин та керуючись ст.ст. 92, 95 КК України, ст.ст. 369-372, 376, 395, п. 7 ч. 1 ст. 537, 539 КПК України, ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», суд
П О С Т А Н О В И В:
Подання Київського міського психоневрологічного диспансеру № 4 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку стосовно ОСОБА_3 задовольнити.
Продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку стосовно ОСОБА_3 на строк шість місяців.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу, не було подано.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 94223478 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Косик Л. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні