Ухвала
від 17.01.2023 по справі 1-406/11
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-в/759/16/23

ун. № 1-406/11

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2023 року м.Київ

Святошинський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві подання Київського міського психоневрологічного диспансеру № 4 про припинення застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, освіта незакінчена середня, не одружений, зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 , за участю: прокурора ОСОБА_4 , представника за довіреністю КМПД №4 ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 , особи відносно якої вирішується клопотання ОСОБА_3 ,

В С Т А Н О В И В :

08.12.2022 року до Святошинського районного суду м. Києва надійшло подання Київського міського психоневрологічного диспансеру № 4 про припинення застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Дане подання обґрунтовується тим, що постановою Святошинського районного суду м. Києва від 12.04.2011 року до ОСОБА_3 були застосовані примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим режимом нагляду та з 26.05.2011 р. по 14.09.2016 р. останній знаходився на примусовому лікуванні в Українській психіатричній лікарні з суворим наглядом МОЗ України.

З 15.09.2016 р. по 02.08.2019 р. відповідно до Постанови Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська від 18.08.2016 р. ОСОБА_3 знаходився на примусовому лікуванні у КМПНЛ №3 у відділенні №3 з посиленим наглядом.

Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 23.07.2019 року ОСОБА_3 примусові заходи медичного характеру у вигляді примусового лікування у психіатричній лікарні з посиленим наглядом були змінені на примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним режимом нагляду.

Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 24.12.2019 року ОСОБА_3 примусові заходи медичного характеру у вигляді примусового лікування у психіатричній лікарні із звичайним режимом нагляду були продовжені.

Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 19.06.2020 ОСОБА_3 примусові заходи медичного характеру у вигляді примусового лікування у психіатричній лікарні із звичайним режимом нагляду були змінені на амбулаторну примусову психіатричну допомогу.

Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 16.01.2021 ОСОБА_3 продовжено застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку на строк 6 місяців.

Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 28.05.2021 ОСОБА_3 продовжено застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку на строк 6 місяців.

Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 29.11.2021 ОСОБА_3 надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку змінено на примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним режимом нагляду.

Ухвалою Подільського районного суду м. Києва від 02.06.2022 ОСОБА_3 примусові заходи медичного характеру у вигляді надання стаціонарної допомоги у психіатричному відділенні з загальним наглядом змінено на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку строком на 6 місяців.

24.11.2022 р. ОСОБА_3 був оглянутий комісією лікарів-психіатрів КНП «КМПНД №4».

Відповідно до висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру № 1098, комісія прийшла до висновку, що ОСОБА_3 потребує припинення застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги.

Представник КНП «Київський міський психоневрологічний диспансер № 4» - ОСОБА_5 в судовому засіданні подання підтримав та просив задовольнити.

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_4 , особа відносно якої вирішується подання ОСОБА_3 , та захисник ОСОБА_6 не заперечували щодо задоволення подання.

Вислухавши думку прокурора ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , захисника та представника КНП «Київський міський психоневрологічний диспансер № 4» - ОСОБА_5 , дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 та п. 1 ч. 2 ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу» передбачено, що примусові заходи медичного характеру застосовуються за рішенням суду у випадках та в порядку, встановлених Кримінальним, Кримінальним процесуальним кодексами України, цим Законом та іншими законами. За рішенням суду застосовуються такі примусові заходи медичного характеру: надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

Згідно з ч. 1 ст. 95 КК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів. Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру може здійснюватися судом також за заявою особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, її захисника або законного представника у разі, якщо така особа за станом свого здоров`я не може усвідомлювати свої дії (бездіяльність) чи керувати ними, в тому числі не може усвідомлено подати до суду відповідну заяву. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів закладу, в якому особі надається психіатрична допомога, або, у разі наявності, висновок обраного нею незалежного лікаря-психіатра.

Відповідно до ч. 1 - ч. 3 ст. 514 КПК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування. Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок змін у стані її здоров`я відпала потреба в раніше застосовуваних заходах медичного характеру. Розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування судом примусових заходів медичного характеру здійснюється за письмовою заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), де тримається дана особа. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів. Розгляд питання про зміну чи припинення застосування судом примусових заходів медичного характеру може також здійснюватися за письмовою заявою особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, або її захисника чи законного представника у разі, якщо така особа за своїм станом здоров`я не може усвідомлювати свої дії (бездіяльність) чи керувати ними, в тому числі не може усвідомлено подати до суду відповідну заяву. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів закладу, в якому особі надається психіатрична допомога, або, у разі наявності, висновок обраного особою незалежного лікаря-психіатра.

Згідно з ч. 3 ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу» визначено, що питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру чи якщо особа видужала. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів. Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру може здійснюватися судом також за заявою особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, або її захисника чи іншого законного представника, у разі якщо така особа за своїм станом здоров`я не може усвідомлено подати до суду відповідну заяву. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів закладу, в якому особі надається психіатрична допомога, або, у разі наявності, висновок обраного особою незалежного лікаря-психіатра.

З висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, якої застосовуються примусові заходи медичного характеру № 1098 від 24.11.2022 р. КНП «Київський міський психоневрологічний диспансер № 4» вбачається, що при огляді ОСОБА_3 комісія лікарів-психіатрів зробила висновок: припинити застосування до ОСОБА_3 примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги висновок комісії лікарів-психіатрів щодо особи, якої застосовуються примусові заходи медичного характеру № 1098 від 24.11.2022 р., суд приходить до висновку, що подання КНП «Київський міський психоневрологічний диспансер № 4» про припинення застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку щодо ОСОБА_3 підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 95 Кримінального кодексу України, ст. 514 Кримінального процесуального кодексу України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Подання представника Київського міського ПНД №4 ОСОБА_5 про припинення застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.

Припинити застосування до ОСОБА_3 примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва протягом 7 днів з моменту її проголошення.

Повний текст ухвали оголошений 19.01.2023 року о 16 год. 30 хв.

Суддя ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.01.2023
Оприлюднено20.01.2023
Номер документу108475035
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях

Судовий реєстр по справі —1-406/11

Ухвала від 11.01.2024

Кримінальне

Рівненський районний суд Рівненської області

Сидоренко С.М.

Ухвала від 17.01.2023

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Косик Л. Г.

Ухвала від 17.01.2023

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Косик Л. Г.

Ухвала від 10.01.2023

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Косик Л. Г.

Ухвала від 29.11.2021

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Косик Л. Г.

Ухвала від 29.11.2021

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Косик Л. Г.

Ухвала від 26.11.2021

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Косик Л. Г.

Ухвала від 28.05.2021

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Косик Л. Г.

Ухвала від 25.05.2021

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Косик Л. Г.

Ухвала від 16.01.2021

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Косик Л. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні