Ухвала
від 22.12.2021 по справі 578/603/21
КРАСНОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ухвала

Іменем України

22 грудня 2021 року

Смт Краснопілля

Справа № 578/603/21

Провадження № 1-кс/578/299/21

Краснопільський районний суд Сумської області у складі слідчого судді ОСОБА_1

розглянув у відкритому судовому засіданні в смт Краснопілля Сумської області

клопотання

слідчого групи слідчих слідчого відділу Сумського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області капітана поліції ОСОБА_2 /далі також слідчий / за погодженням з начальником Краснопільського відділу Сумської окружної прокуратури ОСОБА_3 /далі також прокурор/, подане у рамках кримінального провадження за №42021202540000005 від 26.03.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 197-1 Кримінального кодексу України /далі також КК/

про тимчасовий доступ до речей і документів

учасники судового провадження:

секретар судового засідання ОСОБА_4

та установив:

Історія справи

У грудні 2021року слідчий за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді Краснопільського районного суду Сумської області з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів за переліком, що знаходяться у володінні Приватного нотаріуса Сумського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , адреса розташуванняробочого місця: АДРЕСА_1 .

Клопотання мотивує тим, що слідчий відділ Сумського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42021202540000005 від 26.03.2021 за фактом незаконного самовільного будівництва будівель та інших споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці лісового фонду державної форми власності, попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення: частина третя статті 197-1 КК.

В ході досудового розслідування встановлено, що за даними актуальної інформації Витягу номер 218626774 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права та інформації ІНФОРМАЦІЯ_1 , у постійному користуванні Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » перебуває земельна ділянка державної форми власності з кадастровим номером 5922385400:09:001:0022 площею 255,181 га, цільове призначення - для ведення лісового господарства і пов`язаних з ним послуг та знаходиться на території Самотоївського старостинського округу Краснопільської селищної ради Сумської області неподалік с. Глибне. Підстава для державної реєстрації речового права: Розпорядження голови ІНФОРМАЦІЯ_3 № 333-ОД від 24.07.2020.

Проведеними оглядами зазначеної земельної ділянки лісового фонду встановлено, що частина її території площею 2,9041 га огороджена дерев`яним парканом та металевою сіткою.

На огородженій території розташовані капітальні будівлі та інші споруди (нежитлова будівля, майновий комплекс), належать ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) на праві приватної власності на підставі Договору купівлі-продажу від 03.05.2016, укладеного між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРОГТУ НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » і посвідченого приватним нотаріусом Сумського міського нотаріального округу ОСОБА_6 .

З метою повного, всебічного встановлення всіх обставин справи, виникла необхідність вилучення оригіналів (або належним чином завірених копій)

нотаріальної справи (наряду) щодо проведеної 03.05.2016 реєстрації купівлі- продажу нежитлової будівлі, майнового комплексу на Базі відпочинку між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що зберігається у приватного нотаріуса ОСОБА_5 , адреса розташуванняробочого місця: АДРЕСА_1 .

Таким чином, у ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до вказаних у клопотанні документів з можливістю вилучення оригіналів (або належним чином завірених копій), оскільки такі як самі по собі, так і в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, подальшого призначення і проведення відповідних судових експертиз та іншим способом отримати їх неможливо.

Згідно з частиною четвертою статті 107 Кримінального процесуального кодексу України /далі також КПК/, фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось, у зв`язку з неприбуттямв судове засіданнявсіх учасників, які беруть участь у судовому провадженні.

Позиції учасників судового провадження:

Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів розглянуто за приписами частини другої статті 163 КПК без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

В судове засідання слідчий не з`явився, надав до клопотання заяву про розгляд вказаного клопотання за його відсутності, клопотання підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити за викладених у ньому обставин. Таким чином слідчий підтвердив свою зацікавленість у розглядізазначеного клопотання. З огляду на викладене, слідчим суддею неявкаслідчого в судове засідання визнана з поважних причин.

Національне законодавство

Виходячи зі змісту вимогстатті 131 КПК, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно з частиною третьою статті 132 КПК, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Згідно зі статтею 159 КПК, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

За приписами статті 160 КПК, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 162 КПК, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належать також відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про нотаріат», нотаріальна таємниця це сукупністьвідомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов`язки тощо. Нотаріус зобов`язаний зберігати нотаріальну таємницю, навіть якщо його діяльність обмежується наданням правової допомоги чи ознайомленням з документами і нотаріальна дія або дія, яка прирівнюється до нотаріальної, не вчинялась. Кримінальний Процесуальний Кодекс України (далі КПК України) містить спеціальні норми, що регламентують доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з частинами п`ятою, шостою статті 163 КПК слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Згідно з частиною сьомою статті 163 КПК слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Мотиви Суду

Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділом Сумського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №42021202540000005 від 26.03.2021 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого частиною третьою статті 197-1 КК.

Документи, до яких просить надати доступ орган досудового розслідування, знаходяться у володінні приватного нотаріуса ОСОБА_5 , адреса розташуванняробочого місця: АДРЕСА_1 .

В розумінні зазначених норм законодавства таємниця вчинення нотаріальних дій, це в тому числі і інформація щодо звернення громадян до нотаріуса з будь-якого питання, пов`язаного з виконанням нотаріусом своїх повноважень.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи викладене, нотаріус може надавати будь-яку інформацію, дані, довідки, по кримінальним справам виключно за ухвалою судув провадження якого знаходиться кримінальна справа.

Таким чином, одержати зазначені у клопотанні документи іншим способом, а саме звернутися з запитом до приватного нотаріуса, не можливо, оскільки Кримінальний процесуальний Кодекс України містить спеціальні норми, що регламентують доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Пункт 3 частини першої статті 162 КПК до охоронюваної законом таємниці відносить також відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій.

Тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження, передбачений статтею 131 КПК (частина друга пункт 5), органом досудового розслідування доведено необхідність застосування цього заходу, що передбачено статтею 132 КПК.

Вказані обставини є достатніми підставами, передбаченими статтею 163 КПК, для постановлення ухвали про надання тимчасового доступу до речей і документів з можливістю їх виїмки. Таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Відповідно до вимог частини першої статті 165КПК особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Керуючись ст.131-132, 159 160, 163 - 166, 168, 309, 372, 376, 532 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя,

Постановив:

Клопотання задовольнити.

Надати групіслідчих слідчоговідділу Сумськогорайонного управлінняполіції Головногоуправління Національноїполіції вСумській області: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 ,які здійснюютьдосудове розслідуванняу кримінальномупровадженні за№ 42021202540000005 від26.03.2021,право тимчасовогодоступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, та можливість вилучити (здійснити виїмку)з можливістю їх вилучення в копіях, які перебувають у Приватного нотаріуса Сумського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , адреса розташуванняробочого місця: АДРЕСА_1 , до матеріалів нотаріальної справі (наряду) з посвідчення 03.05.2016 договору купівлі-продажу нежитлової будівлі, майнового комплексу на базі відпочинку, укладеного між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».

Строк дії ухвали - два місяці з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає, та набирає законної сили з моменту її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_14

СудКраснопільський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення22.12.2021
Оприлюднено21.05.2024
Номер документу102171712
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —578/603/21

Ухвала від 06.04.2023

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Зеря Ю. О.

Ухвала від 23.05.2022

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Косар А. І.

Ухвала від 23.05.2022

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Косар А. І.

Ухвала від 23.05.2022

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Косар А. І.

Ухвала від 22.12.2021

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Косар А. І.

Ухвала від 06.12.2021

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Косар А. І.

Ухвала від 06.12.2021

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Косар А. І.

Ухвала від 29.11.2021

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Косар А. І.

Ухвала від 19.11.2021

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Косар А. І.

Ухвала від 19.11.2021

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Косар А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні