Справа № 2—439/2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 листопада 2009 року Білогірський районний суд Хмельницької області
в складі :
судді Герасимчук Н.П.
при секретарі Іващук М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Білогір’я цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В :
16.10.2009 року позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу в якому вказала, що 13.11.2004 року зареєструвала з ним шлюб від якого народилися дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Одруження з відповідачем виявилося невдалим. Із-за сварок в сім’ї, зловживання відповідачем спиртними напоями, прояв неповаги з його сторони, ухилення від ведення домашнього господарства, насильство в сім’ї спільне проживання з ним стало неможливим.
В судовому засіданні позовні вимоги підтримала і пояснила, що їх сім’я розпалась з вини відповідача. Відповідач вчиняв насильство в сім’ї, погрожував розправою, не забезпечував сім’ю матеріально, в даний час проживають окремо. Примирення між ними неможливе.
Відповідач належним чином і своєчасно повідомлений про дату розгляду справи в судове засідання не з’явився, направив до суду заяву в якій просив справу розглянути без його участі, позов визнав.
Заслухавши пояснення позивачки, ознайомившись із доводами заяви відповідача, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Так, статтею 24 Сімейного кодексу України встановлено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Частиною 2 ст. 112 Сімейного кодексу України встановлено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Судом встановлено, що зберегти сім’ю не бажає жоден із подружжя. Сторони проживають окремо. Відповідач вчиняв насильство в сім’ї, тому збереження шлюбу суперечило б інтересам позивачки та її дітей.
У частині 4. ст. 174 ЦПК України вказано, що у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
При таких обставинах підстав для відмови у прийнятті визнання відповідачем позову суд не знаходить, позов підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 110, 112 Сімейного кодексу України, ст.ст. 174, 213-215 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.
Шлюб, укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 і зареєстрований 13 листопада 1999 року В?язовецькою сільською радою Білогірського району Хмельницької області, про що в Книзі реєстрації шлюбів зроблено запис за № 4, - розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 17,00 грн. державного мита.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Хмельницької області через Білогірський районний суд шляхом подачі протягом 10 днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя Білогірського районного суду Н.П. Герасимчук
Суд | Білогірський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2009 |
Оприлюднено | 04.02.2011 |
Номер документу | 10240991 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Замега Олег Володимирович
Цивільне
Білогірський районний суд Хмельницької області
Герасимчук Ніна Павлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні