Ухвала
від 04.02.2022 по справі 568/90/22
РАДИВИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 568/90/22

Провадження № 2/568/197/22

04 лютого 2022 р. м.Радивилів

Радивилівський районний суд Рівненської області

Суддя Сільман А.О.,

розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Крупецької сільської ради Дубенського району Рівненської області, Ситненського ліцею Крупецької сільської ради Дубенського району Рівненської області про стягнення середнього заробітку за весь час затримки виконання рішення суду, постановленого до негайного виконання щодо поновлення на роботі,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Радивилівського районного суду із позовом про стягнення середнього заробітку за весь час затримки виконання рішення суду від 02.11.2021 року №568/1583/18, постановленого до негайного виконання щодо поновлення на роботі, за період з 02.11.2021 року по день ухвалення судового рішення

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у статтях 175 - 177 ЦПК України.

Відповідно до ст. 3 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється, зокрема за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

У відповідності до ч. 4 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ст. 3 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється, зокрема за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно ч.1 ст. 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною другою ст.4 Закону України Про судовий збір визначено розміри ставок судового збору, так за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою судовий збір складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У відповідності до Закону України Про Державний бюджет України на 2022 рік з 1 січня 2022 року прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено у розмірі 2481 грн.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Разом з тим, як вбачається зі змісту позовних вимог, ОСОБА_1 просить стягнути середній заробіток за час затримки виконання рішення суду.

Зважаючи на норми чинного законодавства України, позивач не звільняється від сплати судового збору за заявлення вимог не пов`язаних із стягненням заробітної плати та поновлення на роботі.

Таким чином, при зверненні в суд позивач мав сплатити судовий збір в сумі 992 грн. 40 коп.

Однак, до позовної заяви позивач не надав докази сплати судового збору у встановленому розмірі.

Разом з тим, позивач просить звільнити його від сплати судового збору.

Питання про відстрочення, розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати регулюється Законом України "Про судовий збір".

Так, положеннями ст. 8 вказаного Закону, передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судовому збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в позовній заяві, яка подається до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Суд враховує, що звільнення позивача від сплати судового збору є правом, а не обов`язком суду.

Аналіз клопотання про звільнення від сплати судового збору свідчить, що вказані обставини, не можуть вважатись достатньою підставою для звільнення сплати судового збору. Оскільки, в жодній мірі не характеризують майновий стан позивача на підтвердження неможливості сплати судового збору при зверненні в суд. Такими документами, наприклад, можуть бути довідки про доходи (зокрема і фіскальних органів), про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка фіскального органу про перелік розрахункових та інших рахунків, тощо.

Проте, в обгрунтування клопотання, позивач не надає докази на підтвердження того, що його майновий стан перешкоджає сплаті ним судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Суд враховує, що у рішенні Європейського суду з прав людини у справі Креуз проти Польщі від 19.06.2001 зазначено, що вимога сплати зборів цивільними судами у зв`язку з поданням позовів, які вони мають розглянути, не може вважатися обмеженням права доступу до суду (пункт 60).

Враховуючи викладене, в задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.

Як вбачається із ч. 1-2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175 і ст. 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, де зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 185 ЦПК України, Закону України "Про судовий збір", суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору - відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Крупецької сільської ради Дубенського району Рівненської області, Ситненського ліцею Крупецької сільської ради Дубенського району Рівненської області про стягнення середнього заробітку за весь час затримки виконання рішення суду, постановленого до негайного виконання щодо поновлення на роботі - залишити без руху.

Надати позивачу- 10-денний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення встановлених недоліків, а саме: надати докази сплати судового збору в сумі 992 грн. 40 коп..

Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя А.О. Сільман

СудРадивилівський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення04.02.2022
Оприлюднено07.02.2022
Номер документу102959092
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —568/90/22

Постанова від 22.12.2022

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Боймиструк С. В.

Ухвала від 21.11.2022

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Боймиструк С. В.

Ухвала від 21.11.2022

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Боймиструк С. В.

Ухвала від 03.08.2022

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Боймиструк С. В.

Рішення від 09.05.2022

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Сільман А. О.

Ухвала від 12.04.2022

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Сільман А. О.

Ухвала від 22.03.2022

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Сільман А. О.

Ухвала від 14.03.2022

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Сільман А. О.

Ухвала від 04.02.2022

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Сільман А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні