РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №:755/4833/18
Провадження №: 2/755/1370/22
"14" січня 2022 р. Дніпровський районний суд м. Києва
у складі: головуючого - судді Гончарука В.П.
за участі секретаря Гриценко О.І.
представників позивача ОСОБА_11, ОСОБА_12;
представників відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , ОСОБА_10
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Приморського районного у м. Одесі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл., ОСОБА_1 третя особа Приватний нотаріус КМНО Мамай І.В., Дарницьким районним у м.Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м.Києві про визнання шлюбу неукладеним та про поновлення шлюбу, визнання права власності на майно в порядку спадкування, суд, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом та відповідно до позовних вимог просить суд : визнати неукладеним шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_4 , зареєстрований 12.05.2017 Приморським районним у м. Одесі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області, актовий запис № 424.
Поновити шлюб укладений між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 20.06.2017 р., зареєстрований Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Дарницького районного управління юстиції ( актовий запис 1023).
Визнати за ОСОБА_3 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на спадкове майно:
квартиру за адресою: АДРЕСА_1 ;
квартиру за адресою: АДРЕСА_2 ;
земельну ділянку № НОМЕР_1 , площею 5.3248 га, кадастровий номер 1820389000:04:000:0021, розташовану на території Яроповицької сільської ради.
Свої вимоги позивач обгрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4 .
Позивач ОСОБА_3 є дружиною померлого, що підтверджується свідоцтвом про шлюб Серія НОМЕР_2 , виданого 20 червня 2017 р.
У спадкодавця ОСОБА_4 крім позивача близьких родичів не було, заповіту на випадок своєї смерті не залишив, дітей у померлого не було.
Відповідно до ч. 1 ст. 1223 ЦК України, у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261 - 1265 цього Кодексу.
Позивач є спадкоємцем першої черги за законом та має право на спадкування після смерті чоловіка ОСОБА_4 .
Позивачка в шестимісячний строк звернулась до приватного нотаріуса Мамай І. В. із заявою про прийняття спадщини за законом та видачу свідоцтва про право на спадщину.
Постановою від 27.02.2018 приватний нотаріус відмовила позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки спадкодавець одночасно перебував у двох шлюбах, та ненадані усі документи.
З постанови про відмову позивачці стало відомою, що 12.05.2017 р. Приморським районним у м. Одесі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області було зареєструвано шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_1 (актовий запис № 424).
Позивач вважає себе законною дружиною ОСОБА_4 , так -як шлюб був зареєстрований 20.06.2017 р. Дарницьким районним у м. Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м. Києві, актовий запис № 1023, свідоцтво про шлюб Серія НОМЕР_3 .
Крім того, позивач та ОСОБА_4 проживали як чоловік і дружина без реєстрації протягом п`яти років до укладення шлюбу. У червні 2017 року вирішили офіційно зареєструвати шлюб.
За твердженням позивача ОСОБА_4 ніякого шлюбу з ОСОБА_1 не укладав та позивачу нічого не було відомо про дану особу.
За твердженням позивача 12.05.2017 р. спадкодавець ОСОБА_4 до м.Одеси не їздив, підпису в заяві про укладення шлюбу з ОСОБА_1 , та в актовому записі не ставив.
Позивач вважає, що наявні підстави для визнання шлюбу укладеного між ОСОБА_4 та ОСОБА_1 , неукладеним, оскільки він був зареєстрований за відсутності нареченого.
Крім того, ІНФОРМАЦІЯ_2 померла баба Спадкодавця ОСОБА_5 . Спадкова справа після її смерті не заводилася.
ОСОБА_4 є спадкоємцем після ОСОБА_5 за правом представлення, оскільки його мати ОСОБА_6 , померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , до відкриття спадщини після смерті її матері.
Спадкове майно після смерті ОСОБА_4 складається з: двокімнатної квартири за адресою: АДРЕСА_3 . Ѕ частина даної квартири належала спадкодавцю на підставі договору купівлі-продажу від 13.03.1998.
Інша Ѕ частина належала ОСОБА_5 на підставі договору купівлі-продажу від 13.03.1998 р.;
Однокімнатної квартири за адресою: АДРЕСА_2 . Ѕ частина даної квартири належала спадкодавцю на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 05.05.2010 р., номер запису в реєстрі № 1-153, інша Ѕ частини належала ОСОБА_5 , яка успадкувала її після смерті своєї дочки - ОСОБА_6 (матері спадкодавця), але не отримала свідоцтва про право на спадщину за законом;
Земельна ділянка № НОМЕР_1 , площею 5.3248 га, кадастровий номер 1820389000:04:000:0021, розташованої на території Яроповицької сільської ради. Вказана земельна ділянка належала ОСОБА_5 на підставі Державного акта на право на земельну ділянку від 30.12.2003 р.
За твердженням позивача ОСОБА_4 вважається таким, що прийняв спадщину після смерті баби - ОСОБА_5 , оскільки постійно проживав разом із нею на час відкриття спадщини, і не заявив про відмову.
Позивачка позбавлена можливості отримати свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті чоловіка ОСОБА_4 , тому для захисту своїх прав та інтересів звертається до суду.
В судовому засіданні представник позивача наполягав на задоволенні позову з обставин викладених в позовній заяві, наполягаючи на тому, що будь - якого шлюбу спадкодавець ОСОБА_4 з ОСОБА_1 не реєстрував, а дії останньої спрямовані на незаконне заволодіння майном спадкодавця, також ОСОБА_1 не була вагітною від спадкодавця , що також підтверджується тим, що після народження дитини ОСОБА_1 не вказала ОСОБА_4 як батька своєї дитини.
Також всі витрати, пов`язані з похованням спадкодавця ОСОБА_4 на себе взяла позивач по справі.
З врахуванням викладеного просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі та на обґрунтування своєї позиції в судовому засіданні заявив клопотання про призначення судово - почеркознавчої експертизи.
Представники відповідача ОСОБА_1 в судовому засіданні спростовували обґрунтування позивача та її представника, наголошуючи на тому, що шлюб, який було укладено між спадкодавцем ОСОБА_4 та ОСОБА_1 було зареєстровано 12 травня 2017 року Приморським районним у м. Одесі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл., актовий запис №424 у відповідності до вимог чинного законодавства, крім того відповідно до повідомлення від 21.04.2018 р. Дарницького районного у м.Києві відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м.Києві було анульовано актовий запис №1023 про шлюб, складений 20 червня 2017 р. на підставі висновку Ємільчинського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській обл. від 3 квітня 2018 р. №1.
Представник відповідача Приморського районного у м. Одесі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл. в зал судового засідання не з`явилися надали до суду заяву про слухання справи у відсутність представника.
Представники третіх осіб в зал судового засідання не з`явилися, надали до суду заяви про слухання справ в їх відсутність.
Суд заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи встановив наступне, що Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно із ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється у порядку іншого судочинства.
Згідно із ст. ст. 15,16 ЦК України кожна особа має право на захист своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, у тому числі й у судовому порядку. Способами захисту цивільних прав та інтересів, можуть зокрема бути: припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення та інші.
Статтею 4 СК України визначено, що особа, яка досягла шлюбного віку, має право на створення сім`ї.
У випадках, передбачених частиною другою статті 23 цього Кодексу, сім`ю може створити особа, яка не досягла шлюбного віку.
Частиною 1 ст. 21 СК України визначено, що шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану.
Також ч.1 ст. 24 СК України передбачено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.
Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
А статтею 25 даного Кодексу визначено, що жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному шлюбі.
Жінка та чоловік мають право на повторний шлюб лише після припинення попереднього шлюбу.
Як убачається з матеріалів справи, що ІНФОРМАЦІЯ_4 помер спадкодавець ОСОБА_4 ( актовий запис 1406).
Відповідно до свідоцтва про шлюб спадкодавець ОСОБА_4 уклав шлюб з відповідачем ОСОБА_1 12 травня 2017 р., (актовий запис 424), що був зареєстрований Приморським районним у м. Одесі відділом державної реєстрації цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл.
20 червня 2017 р. відповідно до свідоцтва про шлюб спадкодавець ОСОБА_4 уклав шлюб з позивачем ОСОБА_7 , що був зареєстрований Дарницьким районним у м.Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м. Києві, актовий запис 1023.
Відповідно до матеріалів спадкової справи №11/2017 заведеної після смерті ОСОБА_4 23 серпня 2017 р. відповідач ОСОБА_1 звернулася з заявою до приватного нотаріуса КМНО Мамай І.В. про прийняття спадщини після смерті спадкодавця ( чоловіка) ОСОБА_4 .
Також до вказаного приватного нотаріуса КМНО Мамай І.В. 13 лютого 2018 р. звернулася позивач ОСОБА_3 про прийняття спадщини після смерті спадкодавця (чоловіка) ОСОБА_4 .
Кожен зі спадкоємців надав до вказаної вище спадкової справи копії свідоцтв про шлюб, вказаних вище.
В ході розгляду справи було встановлено, що відповідно до висновку про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним, складеного Ємельчинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській обл., складеного 3 квітня 2018 р. за заявою ОСОБА_1 , Дарницьким районним у м.Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м. Києві 21 квітня 2018 р. було винесено повідомлення про анулювання актового запису цивільного стану про реєстрацію шлюбу ( актовий запис №1023) від 20 червня 2017 р., яким було зареєстровано шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 .
Підстава анулювання, посилання на ст.ст. 39, 44 СК України.
Ч.1 ст. 39 СК України передбачено, що недійсним є шлюб, зареєстрований з особою, яка одночасно перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі.
Також статтею 44 СК України визначено, що у випадках, передбачених статтями 39-41 цього Кодексу, шлюб є недійсним від дня його державної реєстрації.
За твердженням позивача спадкодавець в день реєстрації шлюбу відповідачем ОСОБА_1 12 травня 2017 р., що був зареєстрований Приморським районним у м. Одесі відділом державної реєстрації цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл. до м.Одеси та 27 квітня 2017 р., в день подачі заяви про реєстрацію шлюбу з відповідачем ОСОБА_1 до м.Одеси не їздив.
Статтею 28 СК України визначено, що заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором.
Особи, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, вважаються нареченими.
Заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком особисто.
Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену, можуть подати їх представники. Повноваження представника мають бути нотаріально засвідчені.
Як убачається з наданих до суду Приморським районним у м. Одесі відділом державної реєстрації цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл. до м.Одеси копій заяви про реєстрації шлюбу від імені ОСОБА_4 та ОСОБА_1 , складених 27 квітня 2017 р. та заяви про скорочення місячного терміну щодо реєстрації шлюбу ,були підписані відповідачем ОСОБА_1 та ОСОБА_4 , останній нікого не уповноважував на написання вказаних заяв, як це визначено ч. 4 ст. 28 СК України.
Частиною 2 ст. 32 СК України визначено, що у разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.
Як убачається з матеріалів справи ОСОБА_1 була надано до Приморського районного у м. Одесі відділу державної реєстрації цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл. до м.Одеси довідку КНП КДЦ Дніпровського району Філії №1 від 25 квітня 2017 р. про вагітність ОСОБА_1 ( 29 тижнів).
Реєстрація шлюбу відбулася 12 травня 2017 р.
Відповідно до наданих суду Дарницьким районним у м. Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м. Києві копії заяви про реєстрацію шлюбу, вбачається , що 19 травня 2017 р. ОСОБА_4 та ОСОБА_8 звернулися до даного відділу з заявою про реєстрацію шлюбу, який було зареєстровано 20 червня 2017 р..
З метою повного та об`єктивного розгляду справи під час судового розгляду було задоволено клопотання представника позивача та призначена судово - почеркознавча експертиза на вирішення якої були поставлені наступні запитання: Чи виконано підпис в заяві про державну реєстрацію шлюбу від 27 квітня 2017 року до Приморського районного у м.Одесі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл. ; в заяві про скорочення місячного терміну про реєстрацію шлюбу адресовану на адресу начальника Приморського районного у м. Одесі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл. від 27.04.2017 року ; в актовому записі про шлюб №424 від 12.05.2017 р. зареєстрований Приморським районним у м.Одесі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл. ОСОБА_4 чи іншою особою
Чи виконані підписи однією й тією ж особою чи різними особами від імені ОСОБА_4 :в заяві про державну реєстрацію шлюбу від 27 квітня 2017 року до Приморського районного у м.Одесі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл.,в заяві про скорочення місячного терміну про реєстрацію шлюбу адресовану на адресу начальника Приморського районного у м.Одесі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл. від 27.04.2017 року , в актовому записі про шлюб №424 від 12.05.2017 р. зареєстрований Приморським районним у м.Одесі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл. та в заяві про державну реєстрацію шлюбу від 19.05.2017 року адресовану до Дарницького районного у м.Києві відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м.Києві, а також в актовому записі про шлюб №1023 від 20.06.2017 року зареєстрованого Дарницьким районним у м.Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м.Києві .
Відповідно до висновку експертів №13744/13745/21-32/19899/20860/21-32 від 16 липня 2021 р. слідує, що підписи від імені ОСОБА_4 у рідку : 11. Підписи осіб, які зареєстрували шлюб , графі Наречений та в рядку : 13. Для відміток справа від друкованого тексту Від направлення на медичне обстеження відмовились на звороті актового запису про шлюб №424 від 12.05.2017 р., складений Приморським районним у м.Одесі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл. на ОСОБА_4 та ОСОБА_1 , який міститься у справі №65 Том №2 державної реєстрації актів про шлюб за 2107 р. виконані не ОСОБА_4 а іншою особою.
Підписи від імені ОСОБА_4 у рядку 11. Підписи осіб , які зареєстрували шлюб , графі Наречений та в рядку 13. Для відміток справа від друкованого тексту : Від направлення на медичне обстеження відмовились на звороті актового запису про шлюб №424 від 12.05.2017 р., складений Приморським районним у м.Одесі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл. на ОСОБА_4 та ОСОБА_1 , який міститься у Справі №65 Том№2 державної реєстрації актів про шлюб за 2017 р. ( а.с. 174) виконані однією особою.
Підписи від імені ОСОБА_4 :
- у рядку : 7 Відношення до військової служби: графі ВІН на лицевій стороні ; у графі ОСОБА_9 ( чоловік) та графі Підписи наречених: Він __ ОСОБА_9 ( дошлюбне прізвище) на звороті у заяві від 19.05.2017 р.за вхідним №1150 про державну реєстрацію шлюбу ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , адресованій до Дарницького районного у м.Києві відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м.Києві;
- у рядку : 11. Підписи осіб , які зареєстрували шлюб , графі наречений та в рядку :13. Для відміток справа від друкованого тексту : Від направлення на медичне обстеження відмовились на звороті актового запису про шлюб №1023 від 20.06.2017 ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , зареєстрований Дарницьким районним у м.Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м.Києві ( а.с.25), - виконані однією особою.
Підписи від імені ОСОБА_4 у рідку : 11.Підписи осіб, які зареєстрували шлюб , графі Наречений та в рядку : 13. Для відміток справа від друкованого тексту від направлення на медичне обстеження відмовились на звороті актового запису про шлюб №424 від 12.05.2017 р. , складений Приморським районним у м.Одесі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл. на ОСОБА_4 та ОСОБА_1 , який міститься у Справі №65 Том 2 державної реєстрації актів про шлюб за 2017 р. ( а.с.174) виконані не тією особою , що виконала підписи від імені ОСОБА_4 :
-у рядку: 7. Відношення до військової служби: графі Він на лицевій сторні; у графі
ОСОБА_9 ( чоловіка) та графі Підписи наречених: Він ___ ОСОБА_9 ( дошлюбне прізвище) на звороті у заяві від 19.05.2017 за вхідним №1150 про державну реєстрацію шлюбу ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , адресованій до Дарницького районного у м.Києві відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м.Києві;
-у рядку : 11. Підписи осіб , які зареєстрували шлюб , графі наречений та в
рядку :13. Для відміток справа від друкованого тексту : Від направлення на медичне обстеження відмовились на звороті актового запису про шлюб №1023 від 20.06.2017 ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , зареєстрований Дарницьким районним у м.Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м.Києві ( а.с.25).
Тобто, як убачається з висновку вказаної вище експертизи спадкодавець ОСОБА_4 не ставив свої підписи в заявах адресованих до Приморського районного у м.Одесі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл. щодо реєстрації шлюбу з ОСОБА_1 , заяви про скорочення місячного терміну щодо реєстрації шлюбу та в самому актовому записі про шлюб, що зазначений вище, тобто він не був присутній під час укладання ( реєстрації ) даного шлюбу.
Згідно до вимог ч. 1, З ст. 203 ЦК України визначено, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам; волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі.
Статтею 48 СК України визначено, що шлюб, зареєстрований у відсутності нареченої і (або) нареченого, вважається неукладеним. Запис про такий шлюб у органі державної реєстрації актів цивільного стану анулюється за рішенням суду за заявою заінтересованої особи.
Також ч.1 ст. 45 СК України визначено, що недійсний шлюб (стаття 39 цього Кодексу), а також шлюб, визнаний недійсним за рішенням суду, не є підставою для виникнення у осіб, між якими він був зареєстрований, прав та обов`язків подружжя, а також прав та обов`язків, які встановлені для подружжя іншими законами України.
Частиною 5 ст. 39 СК України визначено, що якщо шлюб зареєстровано з особою, яка вже перебуває у шлюбі, то в разі припинення попереднього шлюбу до анулювання актового запису щодо повторного шлюбу повторний шлюб стає дійсним з моменту припинення попереднього шлюбу.
Поновлення актового запису про шлюб здійснюється відповідно до Правил
внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання затверджених наказом Міністерства Юстиції України від 12.01.2011 р. Про затвердження Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання .
Згідно положень ч. 1 ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України до першої черги право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Як убачається з матеріалів спадкової справи №11/2017 приватним нотаріусом КМНО Мамай І.В. 27.02.2018 р. було винесено постанову про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на підставі ст.ст 25, 39 СК України, а саме в зв`язку з тим, що на момент смерті спадкодавець ОСОБА_4 перебував одночасно у двох зареєстрованих шлюбах, що позбавило приватного нотаріуса КМНО Мамай І.В. визначити спадкоємця за законом .
В разі визнання неукладеним шлюбу між ОСОБА_1 та ОСОБА_4 , зареєстрований 12 травня 2017 року Приморським районним у м. Одесі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл., актовий запис №424 не позбавляє позивача звернутися до приватного нотаріуса КМНО Мамай І.В. у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом.
Однією з засад судочинства, регламентованих п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України, є змагальність сторін та свобода в наданні ними до суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст.ст. 12, 81ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жоден доказ не має для суду наперед встановленого значення.
Згідно зі ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів.
Письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору ( ст. 94 ЦПК України).
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування (ч. 1 ст. 77 ЦПК України).
Відповідно до положень ч. 1, 3 ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Надані сторонами докази суд визнає належними і допустимими, також достовірними і достатніми, оскільки ці докази містять у собі інформацію щодо предмета позовних вимог, вони логічно пов`язані з обставинами справи. Сторонами надано належним чином завірені копії відповідних документів.
Аналізуючи зібрані у справі письмові докази, з урахуванням пояснень представників позивача та відповідачів, суд прийшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до вимог ст. 141 ЦПК України та вважає за доцільне стягну ти ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 витрати пов`язані зі сплатою судового збору в розмірі 704 грн. 80 коп. та витрати пов`язані з оплатою експертизи в розмірі 23 208 грн. 48 коп.
Керуючись ст.ст. 203, 215 1258, 1261 Цивільного кодексу України, ст.ст.4,21,24, 28,39,44, 48 СК України, ст.ст. 2, 10, 48, 49, 51, 76, 77-81, 89, 209, 210, 265, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
У Х В А Л И В :
Позов ОСОБА_3 до Приморського районного у м. Одесі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл., ОСОБА_1 треті особи: Приватний нотаріус КМНО Мамай І.В., Дарницьким районним у м.Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м.Києві про визнання шлюбу неукладеним та про поновлення шлюбу, визнання права власності на майно в порядку спадкування задовольнити частково.
Визнати неукладеним шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_4 , зареєстрований 12 травня 2017 року Приморським районним у м. Одесі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл., актовий запис №424.
В іншій частині задоволення позову - відмовити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 витрати пов`язані зі сплатою судового збору в розмірі 704 грн. 80 коп. та витрати пов`язані з оплатою експертизи в розмірі 23 208 грн. 48 коп., а всього стягнути 23 913 грн. 28 коп.
Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне судове рішення складено 24 січня 2022 р.
Відомості щодо учасників справи:
Позивач - ОСОБА_3 , місце реєстрації: АДРЕСА_4 , ІПН НОМЕР_4 ;
Відповідачі: ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_5 адреса реєстрації: АДРЕСА_5 .
Приморський районний у м. Одесі відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській обл., адреса : м.Одеса, вул. Рішельєвська, буд.4
Треті особи : приватний нотаріус КМНО Мамай І.В., місцезнаходження: м.Київ, вул. В.Винниченко, буд.7, оф.14.
Дарницьким районним у м.Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м.Києві, адреса: м.Київ, вул. Заслонова, буд.16
Суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2022 |
Оприлюднено | 21.02.2022 |
Номер документу | 103389430 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні