№2-2194/10
Стахановський міський суд, Луганської області
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
14 липня 2010 року, в складі:
Судді Євтіфієва В.М. Секретарі Куксенко В.С.
За відсутності позивачки ОСОБА_3, відповідачки ОСОБА_4, Прокурора м.Стаханова, Служби у справах дітей Виконавчого комітету Стахановської міської ради, яки надали заяву про слухання справи за їх відсутності;
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, про позбавлення батьківських прав і стягнення аліментів.
Третя особа на боці відповідача: Служба у справах дітей Стахановської міської ради;
В С Т А Н О В И В:
Звертаючись до суду, у мотивування позовних вимог позивач вказав, ОСОБА_4 (далі по тексту відповідачка) є її донькою. Вона має двох неповнолітніх дітей ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
04 лютого 1999 року відповідачка виїхала з м. Стаханова до м. Москва. Своїх дітей відповідачка залишила в м. СтахановІ. Починаючі з 1999 року онуки проживає з позивачкою, знаходились на її вихованні і утриманні. Те, що онуки проживає з позивачкою з 1999 року підтверджується рішення Виконавчого комітету Стахановської міської Ради від 19.11.2002 року № 1853, яким позивачка була призначена опікуном повнолітніх ОСОБА_6 та ОСОБА_5. Після від'їзду відповідачки до м. Москва позивачка розшукувала її, а коли розшук не дав результатів, вона звернулась до суду спочатку з заявою про визнання відповідачки безвісно відсутньою, а потім і оголошенні її померлою. Тільки у вересні 2009 року позивачка отримала відомості про відповідачку. Копію рішення суду про відміну рішення про оголошення відповідачки померлою додаю до позовної заяви.
У відповідності до статтей 150, 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Протягом 10 років відповідачка ухилялась від виконання своїх батьківських обов'язків, вихованням дітей не займалась, матеріально дітей не утримувала. В теперішній час вона також за станом свого здоров 'я не займається вихованням і утриманням дочок. Позивачка продовжує виконувати обов'язки опікуна. Довідку лікарні додаю до позовної заяви.
За висновком третьої особи: доцільно позбавити відповідачку батьківських прав.
У відповідності з п. 2, 4. 5 ч.І ст. 164 Сімейного кодексу України є підставою для позбавлення відповідача батьківських прав.
Тому позивачка вимагає:
Позбавити ОСОБА_4 . ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженку і жителя АДРЕСА_1 батьківських прав відносно дітей ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2
Стягнути з відповідачки на мою користь аліменти в розмірі 1/3 частини від її доходів (але не менше 30% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку на кожну житину) на утримання дітей ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_6 . ІНФОРМАЦІЯ_2 до їх повноліття.
Відповідачка заперечень суду не надала.
Позивачка на позові наполягала, з яким згоден прокурор м.Стаханова, Третя особа і визнань відповідачкою.
Позов підлягає задоволенню. Дійшовши такого висновку, суд приймає до уваги, що у разі визнання позову ухвалення рішення відбувається у порядку, визначеному ст.174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законник підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Відповідач своїх заперечень проти доказів наданих позивачкою в обґрунтування позовних вимог, суду не надав. Визнання позову відповідачем: не суперечить закону і не порушує права інших осіб.
Ст..11 ч.2 ЦПК України передбачено право осіб яки беруть участь у справі, розпоряджатись своїми правами що до предмету спору на власний розсуд.
Між сторонами склались сімейні правовідносини.
Предметом позовних вимог є невиконання відповідачкою вимог ст..150 СК України.
Згідно ст.. 8 Закону України «Про охорону дитинства» зазначається, що кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
Відповідно до ст.150 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані піклуватись про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Підставою позбавлення батьківських прав є ухилення від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
Так, відповідно зі ст.164 СК України, мати, батько, можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він, ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини, вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництваВ»
До того ж суд відзначає, що до роз'яснень Постанови від 30 березня 2007р. Пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських правВ» , батьки можуть бути позбавлені батьківських прав у випадках їхнього винного поводження відхилення від виконання обов'язків по вихованню дітей, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дітей, їхнього навчання, підготовки до самостійного життя.
Згідно ст.180, 181 ч.3, 182, 183, 191, СК України, батьки зобов'язані утримувати дітей до дня їхнього повноліття. За рішенням суду кошти на утримання дитини(аліменти) присуджуються у частині від доходу її матері, батька і(або) у твердій грошової сумі. Мінімальний розмір аліментів має бути не менш 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Частки заробітку матері., батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Також, передбачено стягнення аліментів з часу подачі позовної заяви.
Суд також вважає за необхідне допустити рішення до негайного виконання в межах стягнення з відповідача аліментів на утримання дитини та дружини за один місяць, що відповідатиме завданням сімейного законодавства, відповідно до якого регулювання сімейних відносин здійснюється цим Сімейним кодексом здійснюється з метою побудови сімейних відносин на паритетних засадах, взаємодопомоги і підтримки, забезпечення кожної дитини сімейним вихованням, можливістю фізичного розвитку, для чого вона потребує матеріального забезпечення.
Керуючись ст. 7, 10, 11, 88, 130, 174, 212- 215, 218, 367ч.1п.1, ЦПК України, ст.. 8 Закону України «Про охорону дитинства» ст.150, 164, 167 ч.5, 180, 181 ч.3, 182, 183, 191, 193 ч.3, СК України, п. 25 Постанови від 30 березня 2007р. Пленуму Верховного суду України «Про застосування судами деяких норм Кодексу про шлюб і родину України», суд
В И Р І Ш И В:
Позовної вимоги ОСОБА_3 до ОСОБА_4, про позбавлення батьківських прав і стягнення аліментів, задовольнити повністю.
Позбавити ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянку України, уродженку АДРЕСА_1 батьківських прав відносно дітей: ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 аліменти в розмірі 1/3 частини від її доходів але не менше 30% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку на кожну житину, на утримання дітей: ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_6 . ІНФОРМАЦІЯ_2, починаючи з 21.05.2010 року, до їх повноліття.
Рішення в частині стягнення аліментів на утримання дітей: ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_6 . ІНФОРМАЦІЯ_2, у межах одного місяця підлягає до негайного виконання.
Рішення суду може бути оскаржено до цивільної палати Апеляційного суду Луганської області, через суд м. Стаханова. Протягом 10 днів з дня проголошення рішення, повинна бути подана заява до суду про апеляційне оскарження рішення суду. Апеляційна скарга повинна бути подана протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження рішення.
Суддя:
Суд | Стахановський міський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2010 |
Оприлюднено | 19.01.2016 |
Номер документу | 10369888 |
Судочинство | Цивільне |
Адмінправопорушення
Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим
Руденко Валерій Васильович
Цивільне
Стахановський міський суд Луганської області
Євтіфієв Вячеслав Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні