Ухвала
від 11.04.2022 по справі 150/160/22
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

"12" квітня 2022 р.

Справа №150/160/22

Провадження по справі №2/150/63/22

УХВАЛА

про відкриття провадження в справі

і прийняття справи до розгляду

12 квітня 2022 року с. Мазурівка

Суддя Чернівецького районного суду Вінницької області Цимбалюк Л.П., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 до ПАТ КБ «ПривтБанк», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу Боднар Ірина Михайлівна, Чернівецький відділ ДВС у Могилів Подільському районі Вінницької області Центрально Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню,-

ВСТАНОВИЛА:

До суду звернувся ОСОБА_1 із вище вказаним позовом.

Позовну заяву подано та оформлено відповідно до вимог статей 175-177 ЦПК України.

Цивільну юрисдикцію, тобто, предметну і суб`єктну, інстанційну, територіальну юрисдикцію суду (підсудність), визначені статтями 19, 23, 27, 28, 30 ЦПК України, не порушено.

На виконання вимог ч.4 ст.177 ЦПК України до заяви додано документ (квитанцію), що підтверджує сплату судового збору у порядку та розмірі, встановлених положеннями Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року, №3674-VI та Закону України «Про державний бюджет України на 2022 рік» від 02.12.2021 №1928-IX.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.

Статтею 274 ЦПК України встановлено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються, зокрема, малозначні справи. У порядку спрощеного провадження може бути розглянута будь яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Відповідно до п.1, 2 ч.6 ст.19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є, зокрема, справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч.5 ст.279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

В силу положень статті 274, 279 ЦПК України приходжу до висновку про доцільність розгляду цивільної справи за правилами спрощеного позовного провадження, оскільки, відповідно до ч.6 ст.19 ЦПК України даний спір є малозначним, з повідомленням (викликом) сторін.

Позивач, скориставшись своїм правом, передбаченим п.3 ч.1 ст.43 ЦПК України, клопоче про витребування доказів, що мають значення для правильного вирішення спірного питання, оскільки, не має реальної можливості отримати у приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу Боднар І.М. належним чином завірену копію нотаріальної справи за реєстровим номером 2785 від 03.10.2019 нотаріальна дія вчинення нотаріального напису; а також у позивача відсутня можливість отримати у відповідача ПАТ КБ «ПриватБанк» кредитну справу до договору на видачу кредиту №МКМП-354 від 23.07.2008 з розрахунком суми заборгованості.

Вирішуючи клопотання позивача про витребування доказів, враховую наступне.

Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (ч.1 ст.5 ЦПК України).

Частиною 1 статті 84 ЦПК України встановлено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Відповідно до ч.1 ст.76 ЦПК України доказами є будь які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Статтею 8 Закону України «Про нотаріат» встановлено, що нотаріальною таємницею є сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов`язки тощо.

Нотаріус та особи, зазначені у статті 1 Закону України «Про нотаріат», а також помічник нотаріуса зобов`язані зберігати нотаріальну таємницю, навіть якщо їх діяльність обмежується наданням правової допомоги чи ознайомленням з документами і нотаріальна дія або дія, яка прирівнюється до нотаріальної, не вчинялась.

Довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, прокуратури, органів, що здійснюють оперативно розшукову діяльність, органів досудового розслідування у зв`язку із кримінальним провадженням, цивільними, господарськими, адміністративними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться в провадженні цих органів, з обов`язковим зазначенням номера справи та прикладенням печатки відповідного органу.

Відповідно до ч.1 ст.60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 року № 2121-III, інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам при наданні послуг банку або виконанні функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк є банківською таємницею.

Банківською таємницею,зокрема,є: відомостіпро банківськірахунки клієнтів,у томучислі кореспондентськірахунки банківу Національномубанку України; інформація про операції, проведені на користь чи за дорученням клієнта, вчинені ним правочини;фінансово-економічнийстан клієнтів; інформаціяпро організаціюта здійсненняохорони банкута осіб,які перебуваютьу приміщенняхбанку; інформаціяпро організаційно-правовуструктуру юридичноїособи -клієнта,її керівників,напрями діяльності; відомостістосовно комерційноїдіяльності клієнтівчи комерційноїтаємниці,будь-якогопроекту,винаходів,зразків продукціїта іншакомерційна інформація; інформаціящодо звітностіпо окремомубанку,за виняткомтієї,що підлягаєопублікуванню; коди,що використовуютьсябанками длязахисту інформації; інформаціяпро фізичнуособу,яка маєнамір укластидоговір проспоживчий кредит,отримана підчас оцінкиїї кредитоспроможності; інформаціяпро організаціюта здійсненняінкасації коштівта/абоперевезення валютнихцінностей; інформаціяпро банкичи клієнтівбанків,що збираєтьсявід банківпід часздійснення банківськогонагляду,валютного нагляду,нагляду (оверсайту)платіжних системта системрозрахунків,а такожнагляду усфері запобіганнята протидіїлегалізації (відмиванню)доходів,одержаних злочиннимшляхом,фінансуванню тероризмута фінансуваннюрозповсюдження зброїмасового знищення; інформаціяпро банкичи клієнтівбанків,отримана Національнимбанком Українивідповідно доміжнародного договоруабо запринципом взаємностівід органубанківського наглядуіншої держави; рішення Національного банку України про застосування заходів впливу, крім рішень про накладення штрафів, про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Згідно глави 3 Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці,затверджених постановоюПравління Національногобанку України 04 жовтня 2021 року №98, за рішенням суду про розкриття інформації, що становить банківську таємницю, банк розкриває інформацію в обсязі, визначеному рішенням суду. Банк на запит державних органів, визначених статтею 62 Закону про банки, розкриває інформацію, що становить банківську таємницю, в обсягах, визначених Законом про банкидля відповідного державного органу.

Інформація щодо юридичних та фізичних осіб, що становить банківську таємницю, розкривається банками: за рішенням суду (п.2 ч.1 ст.62 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

З огляду на вище зазначене, з метою повного, об`єктивного та всебічного її розгляду приходжу до висновку про витребування доказів, самостійно надати які позивач не має реальної можливості.

На підставі наведеного вище, керуючись ст., ст.4, 12, 19, 76, 84, 175, 177, 187, 260, 261, 274, 277, 352-355 ЦПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИЛА:

Прийняти дорозгляду та відкрити провадження у справі №150160/22 (провадження по справі №2/150/63/22) за позовною заявою ОСОБА_1 до ПАТ КБ «ПривтБанк», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу Боднар Ірина Михайлівна, Чернівецький відділ ДВС у Могилів Подільському районі Вінницької області Центрально Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.

Призначити судове засідання для розгляду справи по суті в приміщенні Чернівецького районного суду Вінницької області (вул. Незалежності, 20, с.Мазурівка Могилів - Подільського району Вінницької області) на 03 травня 2022 року об 11 год. 00 хв. з повідомленням (викликом) сторін.

Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження.

Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України, та всі письмові і електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів та заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи.

Відповідно до ч.8 ст.178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

У строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов (ч.1 ст.193 ЦПК України).

Визначити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої п`ятої статті 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої п`ятої статті178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Відповідно до ч.5 ст.279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 279 ЦПК України).

Витребувати в строк до 03 травня 2022 року у:

- приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу Боднар Ірини Михайлівни (49000, м. Дніпро, вул. Центральна, буд.69, офіс 9) належним чином завірену копію нотаріальної справи за реєстровим номером 2785 від 03.10.2019 нотаріальна дія вчинення нотаріального напису;

- ПАТ КБ «ПриватБанк» (код ЄДРПОУ 14360570, вул. Грушевського, 1Д . Київ, 01001, адреса для зв`язків та листування вул. Набережна Перемоги, 50 м. Дніпро, 49094) кредитну справу до договору на видачу кредиту №МКМП-354 від 23.07.2008 з розрахунком суми заборгованості.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

Відповідно до ч.8 ст.84 ЦПК України у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Учасники справи можуть отримати інформацію стосовно справи, що розглядається на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет. Вебадреса сторінки: https://cr.vn.court.gov.ua/sud0228/.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати відповідачу за адресою, що вказується в позовній заяві; копію ухвали про відкриття провадження у справі - позивачу.

Відповідно до ч.2 ст.261 ЦПК України ухвала, що постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДЯ: Л.П. ЦИМБАЛЮК

СудЧернівецький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення11.04.2022
Оприлюднено21.06.2022
Номер документу103923457
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них іпотечного кредиту

Судовий реєстр по справі —150/160/22

Постанова від 19.12.2022

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Копаничук С. Г.

Ухвала від 10.11.2022

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Копаничук С. Г.

Ухвала від 20.10.2022

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Копаничук С. Г.

Рішення від 08.09.2022

Цивільне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Цимбалюк Л. П.

Рішення від 06.09.2022

Цивільне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Цимбалюк Л. П.

Ухвала від 11.05.2022

Цивільне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Цимбалюк Л. П.

Ухвала від 11.04.2022

Цивільне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Цимбалюк Л. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні