У Х В А Л А
13 травня 2022 року
м. Київ
справа № 440/1004/19
провадження № 61-2732ск22
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Коротуна В. М. розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Буського районного суду Львівської області від 19 березня 2021 року, додаткове рішення Буського районного суду Львівської області від 08 квітня 2021 року та постанову Львівського апеляційного суду від 14 грудня 2021 року в справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - Приватний нотаріус Буського районного нотаріального округу Кушинська Лілія Ярославівна, про визнання договору дарування недійсним,
ВСТАНОВИВ:
17 лютого 2022 року до Верховного Суду подано касаційну скаргу
ОСОБА_1 на рішення Буського районного суду Львівської області
від 19 березня 2021 року, додаткове рішення Буського районного суду Львівської області від 08 квітня 2021 року та постанову Львівського апеляційного суду від 14 грудня 2021 року.
Ухвалою Верховного Суду від 08 квітня 2022 року поновлено ОСОБА_1 строк на касаційне оскарження рішення Буського районного суду Львівської області від 19 березня 2021 року, додаткового рішення Буського районного суду Львівської області від 08 квітня 2021 року та постанови Львівського апеляційного суду від 14 грудня 2021 року, а касаційну скаргу залишено без руху та надано строк для усунення недоліків, а саме: сплати судового збору в розмірі 1 536,80 грн.
У квітні 2022 року на виконання вимог ухвали заявник надіслав до Верховного Суду клопотання про відстрочення, розстрочення або звільнення від сплати судового збору посилаючись на скрутний майновий стан, зазначає, що є інвалідом ІІІ групи та єдиним його доходом є пенсія по втраті годувальника.
Вирішуючи клопотання, суд виходить з наступного.
Згідно з частинами першою та третьою статті 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Спеціальним законом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, є Закон України «Про судовий збір».
Відповідно до статті 8 Закону України «Про судовий збір» суд може своєю ухвалою за його клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Враховуючи те, що заявником не надано доказів на підтвердження розміру його річного доходу за попередній календарний рік, з урахуванням якого суд може звільнити особу від сплати судового збору, а також доказів відсутності іншого доходу, заявлене клопотання задоволенню не підлягає.
Таким чином, заявнику необхідно повторно звернутись із клопотаннямпро звільнення від сплати судового збору та надати докази на підтвердження розміру річного доходу за попередній календарний рік (з 1 кварталу 2021 року по 4 квартал 2021 року включно). або сплатити судовий збір у розмірі
1 536,80 грнвідповідно до ухвали Верховного Суду від 08 квітня 2022 року.
Відповідно до частини другої статті 127 ЦПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Враховуючи викладене вище, зазначений в ухвалі Верховного Суду
від 08 квітня 2022 року строк для усунення недоліків слід продовжити та повідомити про це заявника.
Керуючись статтями 127, 185, 393 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про відстрочення, розстрочення або звільнення від сплати судового збору відмовити.
Продовжити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків касаційної скарги до 14 червня 2022 року, але який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. М. Коротун
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 104292201 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них дарування |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Коротун Вадим Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні