Ухвала
від 30.05.2022 по справі 487/1538/22
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

Справа № 487/1538/22

Провадження № 1-кс/487/1316/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.05.2022 року Слідчий суддя Заводського районного суду міста Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Миколаївського РУП ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_3 по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022152030000699від 23.05.2022 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 348КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів

ВСТАНОВИВ:

25.05.2022 року слідчий СВ Миколаївського РУП ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Окружної прокуратури м. Миколаєва ОСОБА_4 , в рамках здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, відомості про вчинення якого 23.05.2022 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань (надалі - ЄРДР) за №12022152030000699 ініціював перед слідчим суддею вказане клопотання, в якому просив надати дозвіл слідчому СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області майору поліції ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до інформації, яка міститься в мобільному телефоні торгівельної марки «IPhone 8 Plus» НОМЕР_1 , виданого ОСОБА_5 та який знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою АДРЕСА_1 з метою його огляду та вилучення інформації з мобільного пристрою.

Клопотання мотивоване тим, що вказаний мобільний пристрій може містити особисте листування та інші засоби особистого характеру, тобто відповідно до п. 6 ст. 162 КПК України являються речами, які містять охоронювану законом таємницю, а інформація на вказаних пристроях(листування, фотографії, відеозаписи, аудіо файли, контакти особи, тощо) можу посприяти встановленню істини по справі та можуть в подальшому бути використані як доказ у кримінальному провадженні, виникла необхідність у тимчасовому доступі до вказаного пристроїв з метою проведення комп`ютерно-технічної експертизи та подальшого його огляду.

Начальник відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 до судового засідання не з`явився, надав до суду заяву, у якій просив розглядати клопотання без його участі у зв`язку з тим, що в Україні об`явлений воєнний стан та з метою забезпечення збереження життя та здоров`я всіх учасників судового розгляду, клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, клопотання розглянуто без участі особи у володінні якої знаходяться речі та документи у зв`язку з тим, що стороною кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.

Дослідивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України).

Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

За змістом ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів,за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором. У клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи,тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів,які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Відповідно до частин 5 та 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Із матеріалів клопотання встановлено, що в проваджені СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області знаходиться кримінальне провадження №12022152030000699 зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 23.05.2022 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст.348 КК України

22.05.2022 близько о 23 годин 30 хвилин до Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області надійшло повідомлення про те що на території будівництва за адресою: АДРЕСА_2 ходять не відомі особи. під час відпрацювання вказаної події між працівниками поліції та невстановленими особами розпочалася стрільба з автоматичної зброї в результаті якої працівник поліції а саме інспектор СПК Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області старший лейтенант поліції ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 , при виконанні своїх службових обов`язків отримав поранення та помер на місці.

В ході розслідування вказаного кримінального провадження було встановлено, що на місці події також знаходився охоронець зазначеної території, а саме ОСОБА_5 , який користувався мобільним телефоном під час скоєння кримінального правопорушення та вказаний мобільний пристрій може містити інформацію, яка посприяє встановленню істини по справі.

23.05.2022 за добровільної згоди ОСОБА_5 було вилучено мобільний телефон мобільний телефон «IPhone 8 Plus» НОМЕР_1 з сім-картою мобільного оператора « ІНФОРМАЦІЯ_4 » НОМЕР_2

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до кримінальної відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Іншими способами встановити обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей, неможливо.

Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів, викладених у клопотанні відповідає вимогам ст. 160 КПК України, слідчим доведено наявність підстав, передбачених частинами 5-7 ст. 163 КПК України, отримати необхідні речі іншим способом неможливо, а тому є підстави для задоволення клопотання. При цьому судом враховується, що з огляду на суть кримінального правопорушення, за яким здійснено правову кваліфікацію кримінального провадження та обсяг слідчих дій, які необхідно вчинити для проведення повного та всебічного досудового розслідування, такий ступінь втручання щодо зазначених вище документів, повністю виправдовує потреби досудового розслідування.

Керуючись ст. ст. 82, 93, 131, 159-166, 370, 372 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Миколаївського РУП ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_3 - задовольнити.

Надати дозвіл слідчому СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області майору поліції ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до інформації, яка міститься в мобільному телефоні торгівельної марки «IPhone 8 Plus» НОМЕР_1 , виданого ОСОБА_5 та який знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою АДРЕСА_1 з метою його огляду та вилучення інформації з мобільного пристрою.

Строк дії ухвали до 30.06.2022 року.

Роз`яснити положення частини 1статті 166 КПК України, згідно яким, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів, може бути постановлена ухвала про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання і вилучення вказаних документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЗаводський районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення30.05.2022
Оприлюднено16.05.2024
Номер документу104534451
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —487/1538/22

Ухвала від 18.12.2023

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Гаврасієнко В. О.

Ухвала від 29.08.2023

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Гаврасієнко В. О.

Ухвала від 29.08.2023

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Гаврасієнко В. О.

Ухвала від 29.05.2023

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Гаврасієнко В. О.

Ухвала від 09.08.2022

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Гаврасієнко В. О.

Ухвала від 10.06.2022

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Гаврасієнко В. О.

Ухвала від 10.06.2022

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Гаврасієнко В. О.

Ухвала від 30.05.2022

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Гаврасієнко В. О.

Ухвала від 27.05.2022

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Гаврасієнко В. О.

Ухвала від 27.05.2022

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Гаврасієнко В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні