Справа № 487/1538/22
Провадження № 1-кс/487/1377/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.06.2022 року Слідчий суддя Заводського районного суду міста Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 у кримінальномупровадженні №12022152030000699 від 23.05.2022 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 348 КК України про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів,-
ВСТАНОВИВ:
03.06.2022 року слідчий СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області лейтенант поліції ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Окружної прокуратури м. Миколаєва ОСОБА_4 , в рамках здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, відомості про вчинення якого 23.05.2022 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань (надалі - ЄРДР) за №12022152030000699ініціював перед слідчим суддею вказане клопотання, в якому просив надати задовольнити клопотання та надати дозвіл слідчим ОСОБА_5 , ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речей та документів, а саме відомостей (відеозапису) з парадної камери відеоспостереження ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в період часу з 21:00 год. 22.05.2022 року по 05:00 год. 23.05.2022 року, з можливістю вилучення її копій.
Клопотання мотивоване тим, що без отримання вищевикладених документів не можливо встановити чи спростувати факт перебування особи на місці вчинення злочину, наявності однієї чи декількох осіб, що унеможливлює проведення повного та всебічного досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей та документів.
Слідчий до судового засідання не з`явився, надав до суду заяву, в якій просив розглядати клопотання без його участі, клопотання підтримав у повному обсязі, просив задовольнити.
Відповідно до ст. 163 КПК України, клопотання розглянуто без участі особи у володінні якої знаходяться речі та документи.
Дослідивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
В провадженні СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області перебувають матеріали кримінального провадження за №12022152030000699 від 23.05.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченою ст.348 КК України.
22.05.2022 близько о 23 годин 30 хвилин до чергової частини ІНФОРМАЦІЯ_2 надійшло повідомлення про те що на території незавершеного об`єкта будівництва розташованого за адресою: АДРЕСА_2 ходять невідомі особи. Під час відпрацювання вказаної події між працівниками поліції та невстановленими особами розпочалася стрільба з автоматичної зброї в результаті якої працівник поліції, а саме інспектор ІНФОРМАЦІЯ_3 , старший лейтенант поліції ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_4 , при виконанні своїх службових обов`язків отримав поранення від якого помер на місці, а нападника ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ліквідовано на місці.
23.05.2022 року за вих. № 73/50-2022 від 23.05.2022 слідчим, до ІНФОРМАЦІЯ_3 надано доручення в порядку ст. 40 КПК України на встановлення свідків та очевидців вчинення вказаного кримінального правопорушення, перевірку розташування камер відеоспостереження поблизу місця вчинення злочину та проведенні інших слідчих ді.
31.05.2022 до матеріалів кримінального провадження долучено рапорт від начальника СРЗПВ ВКП Миколаївського РУП ГУ НП в Миколаївській області, капітана поліції ОСОБА_8 про те, що поблизу місця вчинення злочину встановлено наявність 3-х камер відеозображення про що складено відповідну картографічну схему з зображенням радіусу зображення.
Одна з таких камер розташовується на парадному вході ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
Таким чином, в ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, які містять відомості з парадної камери відеоспостереження ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в період часу з 21:00 год. 22.05.2022 року по 05:00 год. 23.05.2022 року.
Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України).
Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
За змістом ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором. У клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставину кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до частин 5 та 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання,мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України, слідчим доведено наявність обставин, на які він посилається, та наявність підстав, передбачених частинами 5-7 ст. 163 КПК України, отримати необхідні відомості іншим способом неможливо, а тому є підстави для задоволення клопотання. При цьому судом враховується, що з огляду на суть кримінального правопорушення, за яким здійснено правову кваліфікацію кримінального провадження та обсяг слідчих дій, які необхідно вчинити для проведення повного та всебічного досудового розслідування, такий ступінь втручання щодо зазначених вище документів, повністю виправдовує потреби досудового розслідування.
Керуючись п. 5 ч. 2 ст. 131, ч. 1 ст. 132, ст. 159, п. 7 ч. 1 ст. 162, ст.ст. 163-164 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл слідчим ОСОБА_5 , ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речей та документів, а саме відомостей(відеозапису) з парадної камеривідеоспостереження ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в період часу з 21:00 год. 22.05.2022 року по 05:00 год. 23.05.2022 року, з можливістю вилучення її копій.
Строк дії ухвали до 10.07.2022 року (включно).
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку в силу ст.166 КПК України, з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2022 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 104709754 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Гаврасієнко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні