Ухвала
від 06.06.2022 по справі 542/1598/21
НОВОСАНЖАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 червня 2022 року справа № 542/1598/21

провадження № 2/542/100/22

Новосанжарський районний суд Полтавської області у складі

головуючого судді Кашуби М.І.

за участю секретаря судового засідання Нестеренко О.В.

розглянувши у письмовому провадженні заяву позивачки ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа ОСОБА_3 про визнання права власності на обов`язкову частку у спадщині,-

встановив:

18 жовтня 2021 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , третя особа ОСОБА_3 про визнання права власності на обов`язкову частку у спадщині.

03 червня 2022 року позивачка ОСОБА_1 подала до суду через електронну пошту заяву про проведення судового засідання в режимі відеоконференції такого змісту: «Шановний суд, оскільки я зараз знаходжуся за межами України прошу вас влаштувати відеозв`язок зі мною на час засідання суду 08.06.2022р. суддя Кашуба та за особистої присутності моєї довіреної особи адвоката Чуй Анатолія Івановича у залі суду Нові Санжари (оскільки минулого засідання суду не відбулося за незадовільного відеозв`язку з ним), а також моїх свідків ОСОБА_4 (т. 0960909693), ОСОБА_5 (т. НОМЕР_1 ), ОСОБА_6 (т. НОМЕР_2 ). У разі неналежного зв`язку зі мною, прошу провести засідання суду без моєї присутності.».

Надаючи оцінку наданому клопотанню, суд дійшов такого висновку.

Відповідно до статті 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

В порушення вимог ст. 212 ЦПК України у заяві про проведення судового засідання в режимі відеоконференції не зазначено електронну адресу, яка використана для реєстрації в Системі, не зазначено назву Системи, яка пропонується для проведення відеоконференції, відмітки про наявність або відсутність електронного підпису.

Зазначені обставини унеможливлюють розгляд заяви по суті та прийняття відповідного рішення.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 183 ЦПК України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:

1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України);

2) найменування суду, до якого вона подається;

3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;

4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;

5) підстави заяви (клопотання, заперечення);

6) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення);

7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.

Однак, заява позивачки ОСОБА_1 , не відповідає вимогам ч. 1 статті 183 ЦПК України, з огляду на те, що у ній відсутні відомості, передбачені п. 1-3, 7 вказаної норми

Частиною 4ст.183ЦПК України,визначено,що суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне повернути без розгляду заяву ОСОБА_1 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції.

Згідно з частиною 2 статті 258 ЦПК України, процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.

На підставі викладеного, керуючисьстаттею 183, 212, 258 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в:

Заяву позивачки ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа ОСОБА_3 про визнання права власності на обов`язкову частку у спадщині повернути без розгляду.

Роз`яснити ОСОБА_1 право звернутися до суду із заявою про проведення судового засідання в режимі відеоконференції із зазначенням у ній відомостей, що визначені у ст. 183, 212 ЦПК України.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: ns.pl.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Полтавського апеляційного суду.

Суддя Кашуба М.І.

СудНовосанжарський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення06.06.2022
Оприлюднено23.06.2022
Номер документу104637665
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —542/1598/21

Постанова від 17.08.2022

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Дряниця Ю. В.

Ухвала від 25.07.2022

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Дряниця Ю. В.

Ухвала від 25.07.2022

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Дряниця Ю. В.

Рішення від 07.06.2022

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Рішення від 07.06.2022

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 06.06.2022

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 30.05.2022

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 02.05.2022

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 27.04.2022

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 20.04.2022

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні