ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/24473/21

провадження № 2/753/706/22

У Х В А Л А

"06" червня 2022 р. Дарницький районний суд м. Києва у складі судді Гусак О.С., розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду через ВКЗ з використанням власних технічних засобів,

в с т а н о в и в:

у провадженні Дарницького районного суду м. Києва знаходиться позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа: ОСОБА_4 про визнання права власності на спільне сумісне майно подружжя та вселення.

6 червня 2022 року від представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на електронну адресу суду надійшла заява про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Розгляд справи призначено на 10 червня 2022 року 9 год 30 хв.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.

Прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Положення ст. 212 ЦПК України не передбачають обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.

Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників справи, які з поважних та незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватись у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.

На сьогоднішній день у суді відсутня технічна можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції при розгляді зазначеної справи, оскільки зал, обладнаний для її проведення на цей час вже зайнятий.

Таким чином, суд вважає необхідним відмовити у задоволенні клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Керуючись ст. 212 ЦПК України, суд,

п о с т а н о в и в:

відмовити у задоволенні заяви представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів через ВКЗ.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.С. Гусак

Дата ухвалення рішення 05.06.2022
Оприлюднено 24.06.2022

Судовий реєстр по справі 753/24473/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 19.01.2023 Київський апеляційний суд Цивільне
Рішення від 05.10.2022 Дарницький районний суд міста Києва Цивільне
Рішення від 05.10.2022 Дарницький районний суд міста Києва Цивільне
Ухвала від 05.06.2022 Дарницький районний суд міста Києва Цивільне
Ухвала від 15.02.2022 Дарницький районний суд міста Києва Цивільне
Ухвала від 15.12.2021 Дарницький районний суд міста Києва Цивільне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 753/24473/21

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону