Справа № 289/2416/21
Номер провадження 2/289/126/22
УХВАЛА
09.06.2022 м. Радомишль
Радомишльський районний суд Житомирської області у складі:
головуючого судді Кириленка О.О.,
з участю секретаря судового засідання Науменко І.В.,
розглянувши увідкритому підготовчомузасіданні вприміщенні судуцивільну справуза позовом ОСОБА_1 до Радомишльськоїміської радиЖитомирської областіпро визнаннядій органуприватизації недійсними, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Радомишльського районного суду Житомирської області знаходиться вищевказана справа.
Позивач в підготовче засідання не з`явився, в поданій позовній заяві просив справу розглянути без його участі та участі його представника.
Представник відповідача в підготовче засідання також не з`явилися, надіслав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України, у зв`язку з неявкою в судове засідання осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Ухвалою від 25.01.2022 клопотання позивача про витребування доказів задоволено та витребувано від Архівного відділу Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області (10003, м. Житомир, вул. Лесі Українки, 1) копію свідоцтва №554 про право власності на житло - на квартиру АДРЕСА_1 від 13 лютого 1995 року, видане Органом приватизації Радомишльської міської ради народних депутатів Житомирської області та документи, на підставі яких воно видавалось та копію рішення виконкому Радомишльської міської ради народних депутатів Житомирської області №29 від 14 лютого 1995 року «Про передачу у приватну власність квартир», яким було вирішено: … 1. Передати у приватну власність квартири, що належать до міської комунальної власності, підприємствам на території міста та видачі свідоцтва на право приватної власності громадянам: - ОСОБА_2 , АДРЕСА_2 , та документи, на підставі яких воно приймалось».
Витребувані докази слід було надати до канцелярії Радомишльського районного суду Житомирської області до 10.03.2022.
Також в даній ухвалі було роз`яснено, що відповідно до ч. 6 ст. 84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду; згідно з ч. 7 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали; у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом (частина 8 статті 84 ЦПК України) (а.с.44).
Копію зазначеної ухвали Архівним відділом Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області отримано 07.02.2022, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.51).
Розгляд справи 16.03.2022 відкладено, у зв`язку з ненадходженням до суду витребуваних доказів.
Отже, невиконання станом на 09.06.2022 Архівним відділом Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області вимог ухвали суду від 25.01.2022 перешкоджає повному та об`єктивному з`ясуванню усіх обставин справи.
Частиною 2 ст. 18 ЦПК України встановлено, що невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.
Статтею 143 ЦПК України визначено, що заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Відповідно ч. 1 ст. 144 ЦПК України заходами процесуального примусу є: 1) попередження; 2) видалення із залу судового засідання; 3) тимчасове вилучення доказів для дослідження судом; 4) привід; 5) штраф.
Відповідно до ст. 146 ЦПК України, у разі неподання письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, без поважних причин або без повідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом.
В ухвалі про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом зазначаються:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) особи, в якої знаходиться доказ, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, за наявності;
2) назва або опис письмового, речового чи електронного доказу;
3) підстави проведення його тимчасового вилучення;
4) кому доручається вилучення.
Ухвала про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом є виконавчим документом, підлягає негайному виконанню та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення, серед іншого, на підставі ухвал, постанов судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, справах про адміністративні правопорушення, кримінальних провадженнях у випадках, передбачених законом.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження», у виконавчому документі зазначаються:
1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала;
2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи;
4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності);
реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків);
5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень;
6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню);
7) строк пред`явлення рішення до виконання.
Одночасно суд звертає увагу на те, що згідно п. 3 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження», виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону, якщо виконавчий документ надійшов від суду у випадках, передбачених законом. У такому випадку окремої заяви про примусове виконання не вимагається.
Зазначене узгоджується з позицією Верховного Суду, висловленою у постанові від 27.01.2020 у справі № П/811/236/16.
Згідно п. 9 ч. 1 ст. 252, п. 13 ч. 1 ст. 253 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках прийняття ухвали про тимчасове вилучення доказів державним виконавцем для дослідження судом. Провадження у справі зупиняється у випадках, встановленихпунктом 9частини першої статті 252 цього Кодексу, - до закінчення виконавчого провадження з вилучення доказів для дослідження судом.
Враховуючи вищевикладене, з метою повного та об`єктивного з`ясування усіх обставин справи, суд вважає за необхідне тимчасово вилучити у Архівного відділу Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області письмові докази, що були витребувані судом ухвалою від 25.01.2022 та у зв`язку з цим провадження у справі зупинити до закінчення виконавчого провадження з вилучення доказів для дослідження судом.
Суд роз`яснює, що у відповідності до ч. 2 ст. 144 ЦПК України, застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.
Керуючись ст. ст. 146, 252, 253, 353 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Застосувати до Архівного відділу Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області захід процесуального примусу у виді тимчасового вилучення доказів для дослідження судом.
Тимчасово вилучити у Архівного відділу Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області, місцезнаходження: пров. 1-й Корольова, буд. 6, м. Житомир, 10025, для дослідження судом належним чином засвідчену копію свідоцтва №554 про право власності на житло - на квартиру АДРЕСА_1 від 13 лютого 1995 року, видане Органом приватизації Радомишльської міської ради народних депутатів Житомирської області та документи, на підставі яких воно видавалось та копію рішення виконкому Радомишльської міської ради народних депутатів Житомирської області №29 від 14 лютого 1995 року «Про передачу у приватну власність квартир», яким було вирішено: … 1. Передати у приватну власність квартири, що належать до міської комунальної власності, підприємствам на території міста та видачі свідоцтва на право приватної власності громадянам: - ОСОБА_2 , АДРЕСА_2 , та документи, на підставі яких воно приймалось».
Виконання ухвали доручити Корольовському ВДВС у місті Житомирі Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) (10014, Житомирська область, місто Житомир, вулиця Леха Качинського, будинок 12-А).
Провадження у справі зупинити до закінчення виконавчого провадження з вилучення доказів для дослідження судом.
Ухвала про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом є виконавчим документом та підлягає негайному виконанню у порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Копію ухвали направити учасникам справи, для відому, а Корольовському ВДВС у місті Житомирі Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) для виконання.
Ухвала про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом є виконавчим документом.
Ухвала про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Строк пред`явлення ухвали до виконання становить три роки.
Боржник: Архівний відділ Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області, місцезнаходження: пров. 1-й Корольова, буд. 6, м. Житомир, 10025, код ЄДРПОУ 36104389.
Стягувач: ОСОБА_3 : АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею в порядку передбаченому ч. 2 ст. 261 ЦПК України та може бути оскаржена в частині зупинення провадження в апеляційному порядку протягом 15 днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Суддя О. О. Кириленко
Суд | Радомишльський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 104691224 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: щодо визнання незаконним акта, що порушує право власності |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Краснощоков Євгеній Віталійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні