МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Д.Ростовського, 35, смт. Макарів, Київська область, 08001, тел/факс (04578)5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua
У Х В А Л А
26 травня 2022 року Справа №370/2355/21
Провадження №2-ві/370/3/22
Суддя Макарівського районного суду Київської області Косенко А.В., розглянувши заяву представника ТОВ «Енержіа» - адвоката Друченко А.Ю. про відвід судді Макарівського районного суду Київської області Мазки Наталії Броніславівни від розгляду цивільної справи
за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Енержіа», товариства з обмеженою відповідальністю Енергія», ОСОБА_2 про стягнення суми боргу за договорами відступлення права вимоги та про притягнення до солідарної відповідальності в якості поручителів,
в с т а н о в и в :
Представник ТОВ «Енержіа» - адвокат Друченко А.Ю., звернувся до Макарівського районного суду із вказаною заявою, в якій вказав, що 06.02.2022 року ним було подане клопотання про відкладення розгляду справи на іншу дату у зв`язку з перебуванням на лікуванні з діагнозом короновірус, яке було підписано за допомогою ЕЦП, але підготовче судове засідання було проведено у його відсутність. Крім того, був порушений порядок визначення судді для розгляду справи.
Вважає, що головуюча суддя Мазка Н.Б. не може брати участь у розгляді даної цивільної справи та підлягає відводу, в зв`язку з обставинами, які викликають сумнів в її об`єктивності та неупередженості, вбачається її заінтересованість у результаті розгляду справи.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.02.2022 року заява представника ТОВ «Енержіа» - адвоката Друченко А.Ю., про відвід судді передана на розгляд судді Косенко А.В.
Відповідно до ч. 8 ст. 40 ЦПК України суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи.
Вирішуючи питання про відвід судді за даною заявою, керуюся наступним.
Підстави для відводу судді передбачені зокрема ч. 1 ст. 36 ЦПК України,згідно із якою суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо, зокрема, він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; або ж є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
У рішенні ЄСПЛ у справі «Білуха проти України» (№ 33949/02, § 49-52, від 09 листопада 2006 року) зазначено, що наявність безсторонності відповідно до пункту першого статті 6 Конвенції повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у цій справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд, як такий, та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. Стосовно суб`єктивного критерію, особиста безсторонність суду презюмується, допоки не надано доказів протилежного. Стосовно об`єктивного критерію, то це означає, що при вирішенні того, чи є у цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими.
Презумпція особистої неупередженості судді діє, допоки не з`являться докази на користь протилежного.
На час вирішення заяви представника ТОВ «Енержіа» - адвоката Друченко А.Ю. про відвід судді Мазки Н.Б., відсутні підстави вважати, що вказана суддя, у розглядуваній справі, виявляє особисту упередженість.
Визначення складу суду для розгляду конкретної справи здійснюється не за бажанням учасників справи, а в порядку передбаченому цивільним процесуальним законодавством, зокремастаттею 33 ЦПК України.
Сумнів у неупередженості судді повинен бути розумним, інакше будь-який судовий процес можна було б перетворити у безкінечну недовіру до суду та відповідно зміну його складу.
З урахуванням цього доводи заявника ґрунтуються виключно на припущеннях та не містять у собі достатніх підстав, які свідчили б про необ`єктивність чи упередженість судді.
Інших обставин, які б унеможливлювали участь судді Мазки Н.Б. у розгляді даної цивільної справи, у заяві зазначено не було.
Таким чином доводи заявника не свідчать про існування обставин, що викликають сумнів у неупередженості та об`єктивності судді Мазки Н.Б. при розгляді даної цивільної справи.
Необґрунтоване усунення судді від участі у розгляді справи є порушенням права на справедливий суд.
За результатами вирішення заяви про відвід суд постановляє ухвалу (ч. 11 ст. 40 ЦПК України).
Оскільки під час розгляду заяви представника ТОВ «Енержіа» - адвоката Друченко А.Ю., про відвід судді Мазки Н.Б., передбачені законом підстави для відводу судді не встановлені, у задоволенні заяви необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст.36, 37, 40, 41, 260 ЦПК України, суддя -
п о с т а н о в и в :
У задоволенні заяви представника ТОВ «Енержіа» - адвоката Друченко А.Ю. про відвід судді Макарівського районного суду Київської області Мазки Наталії Броніславівни у даній справі - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Косенко
Суд | Макарівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2022 |
Оприлюднено | 23.06.2022 |
Номер документу | 104743557 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Цивільне
Макарівський районний суд Київської області
Косенко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні