Провадження №2/447/42/22 Справа №447/2225/21
У Х В А Л А
щодо залишення позовної заяви без руху
18.07.2022 Миколаївський районний суд Львівської області у складі судді Головатого А.П., за участю секретаря судового засідання Венгер Л.М.,
розглянувши у судовому засіданні у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін у залі суду у м. Миколаїв Львівської області цивільну справу за позовом Приватного підприємства «Промбудтрейдинг» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та стягнення упущеної вигоди,
представник відповідача Доарме В.С.,
в с т а н о в и в:
15.07.2021 представник позивача звернувся до Миколаївського районного суду Львівської області із позовом до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
28.07.2021 на адресу суду надійшла відповідь на запит про місце проживання (перебування) відповідача.
Ухвалою від 29.07.2021 вищевказану позовну залишено без руху та надано позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
06.08.2021 на адресу суду надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви разом із оригіналом платіжного доручення про сплату судового збору.
09.08.2021 ухвалою Миколаївського районного суду Львівської області відкрито провадження у справі, постановлено проводити розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, призначено судове зсідання у справі. Сторонам надано строк для подання відзиву, відповіді на відзив, заперечень.
28.09.2021 на адресу суду надійшла заява представника позивача про уточнення позовних вимог, у якій така просила крім первісних позовних вимог про стягнення з відповідача різниці між фактичним розміром заподіяння шкоди та страховим відшкодуванням, стягнути також упущену вигоду у розмірі 42429,00 грн.
Статтею 49 ЦПК України визначено, що крім прав та обов`язків, визначених у статті 43 цього Кодексу, позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Частиною 3 статті 176 ЦПК України передбачено, що у разі збільшення розміру позовних вимог або зміни предмета позову несплачену суму судового збору належить сплатити до звернення в суд з відповідною заявою.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі якщо розмір позовних вимог збільшено або пред`явлено нові позовні вимоги, недоплачену суму судового збору необхідно сплатити до звернення до суду з відповідною заявою.
Так, представник позивача до позову майнового характеру додатково збільшує позовні вимоги, шляхом пред`явлення ще однієї вимоги майнового характеру, однак до такої заяви представником позивача не долучено документу на підтвердження сплати судового збору.
Таким чином, у ході розгляду справи у судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання щодо залишення позовної заяви без руху.
Представник позивача у судове засідання не з`явилася, подала через електронну пошту суду заяву щодо проведення судового засідання за її відсутності.
Представник відповідача щодо залишення позовної заяви без руху не заперечив.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» (у редакції на час вчинення процесуальної дії), а саме підпункту 1 п. 1 ч. 2 ст. 4, за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, ставка судового збору 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи, що позовна вимога про стягнення з відповідача упущеної вигоди складає 42429,00 грн., яка була пред`явлена 23.09.2021, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) гривні 00 копійок.
Відповідно до ч. 11 ст. 187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків.
Згідно ч. 12 ст. 187 ЦПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.
Керуючисьст. 49, 175, 187 ЦПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву Приватного підприємства «Промбудтрейдинг» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та стягнення упущеної вигоди залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків заяви п`ять днів з дня отримання копії даної ухвали.
У випадку не усунення недоліків позовної заяви у визначений судом строк, позовна заява буде залишена без розгляду відповідно до вимог ч. 13ст. 187 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання ухвали суддею.
Ухвала про залишення заяви без руху не підлягає оскарженню. Заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Головатий А.П.
Суд | Миколаївський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2022 |
Оприлюднено | 20.07.2022 |
Номер документу | 105288023 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Миколаївський районний суд Львівської області
Головатий А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні