Справа № 127/9260/22
Провадження 2/127/1139/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 серпня 2022 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Борисюк І.Е.,
за участю: секретаря Кравчук А.К.,
адвоката позивачів Лабика Р.Р.,
адвокатів відповідача ТОВ «Райдо 7» - Бевз О.І. та Помазанова М.О.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні клопотання адвоката відповідача про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, про визнання явки позивачів в судове засідання обов`язковою та про витребування доказів, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Вінницького міського суду Вінницької області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Райдо 7» про відшкодування шкоди, заподіяної смертю фізичної особи, розгляд якої проводиться в порядку загального позовного провадження.
В підготовчому засіданні адвокатом відповідача - Бевз О.І. заявлено ряд клопотань, а саме: про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, про визнання явки позивачів в судове засідання обов`язковою та про витребування доказів.
Так, адвокатом відповідача заявлено клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_3 .
Клопотання обґрунтованетим,що ОСОБА_3 на моментвчинення ДТП,що призвелодо смерті ОСОБА_4 ,був співробітникомТОВ «Райдо7»,він володієінформацієющодо обставин справи, а рішення, ухвалене за результатами розгляду даної справи, може мати правові наслідки для ОСОБА_3 та вплинути в подальшому на його права або обов`язки.
Адвокат позивачів щодо задоволення заявленого клопотання адвокатом відповідача, не заперечував.
Згідно із ч. 1 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 53 ЦПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 на час скоєння ДТП, завдана шкода внаслідок якої є предметом спору у даній справі, перебував у трудових відносинах із ТОВ «Райдо 7» і завдав шкоди життю ОСОБА_4 у зв`язку із використанням транспортного засобу, що перебував в оренді у його роботодавця.
Дослідивши клопотання адвоката відповідача та заслухавши думку адвоката позивачів, суд дійшов до переконання у наявності підстав для залучення ОСОБА_3 в якостітретьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, оскільки судове рішення у даній цивільній справі може вплинути на права і обов`язки цієї особи, враховуючи предмет спірних правовідносин.
Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку (ч. 7 ст. 53 ЦПК України).
В підготовчому засіданні встановлено надання адвокатом відповідача відзиву на позов в порядку і строк встановлені судом.
Тому, враховуючи надання відзиву на позов, а також залучення до участі у справі третьої особи, суд вважає за необхідне запропонувати учасникам справа надати відповідні заяви по суті справи.
Також, адвокатом відповідача заявлено клопотання про визнання явки позивачів в судове засідання обов`язковою, аргументоване тим, що предметом заявлених позовних вимог є стягнення моральної шкоди. Адвокат відповідача пояснила, що оскільки позов подано в інтересах позивачів безпосередньо їх адвокатом, а предметом доказування у даній справі є саме ті душевні страждання та переживання, які позивачі зазнали внаслідок смерті потерпілого, їх представник не може в повні мірі передати та обґрунтувати моральну шкоду, оскільки вона не стосується його особисто.
Адвокат позивачів заперечував щодо задоволення даного клопотання. Пояснив, що позовну заяву було складено з особистих пояснень та в присутності позивачів, а отже думку позивачів викладено в позовній заяві в повній мірі і будь-яких нових пояснень позивачі надати не зможуть.
Заслухавши думку учасників справи, суд прийшов до висновку про відмову в задоволенні заявленого клопотання враховуючи наступне.
Звертаючись до суду із позовом, позивачі у відповідності до норм процесуального закону зобов`язані, зокрема, викласти обставини, якими вони обґрунтовують свої вимоги, зазначивши при цьому докази, що підтверджують вказані обставини, і надати усі наявні у них такі докази. Підстав мати сумніви у добросовісному здійсненні позивачами своїх процесуальних прав або виконанні обов`язків, наразі судом не встановлено. Крім того, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності.
Явка сторони в судове засідання є суб`єктивним процесуальним правом, і як кожне суб`єктивне право - це гарантовані законом вид і міра можливої або дозволеної поведінки особи, і реалізація суб`єктивного права залежить від розсуду, бажання і волі уповноваженої особи.
Таким чином, обставини, які зумовлювали б необхідність обов`язкової присутності позивачів в судовому засіданні, наразі судом не встановлені.
Водночас, суд вважає за необхідне роз`яснити учасникам справи про право клопотати перед судом про призначення у справі психологічної експертизи.
В ходіпідготовчого засіданняадвокатом відповідачазаявлено клопотанняпро витребуваннядоказів посправі,а саме:
1) з Відділу поліції № 1 Вінницького районного управління ГУНП у Вінницькій області наступної інформації:
- чи здійснювались виклики поліції ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , з приводу вчинення протиправних дій (конфліктів) з боку громадянина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за період з 01.01.2017 по 25.05.2019?
- чи зверталась ОСОБА_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , із заявами до поліції, дільничного інспектора з приводу вчинення протиправних дій, в тому числі домашнього насилля, хуліганства, конфліктів тощо з боку громадянина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за період з 01.01.2017 по 25.05.2019?
- чи звертався до поліції ОСОБА_4 із заявами з приводу вчинення відносно нього протиправних дій, конфліктів, домашнього насилля, побутових сварок тощо громадянкою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 за період з 01.01.2017 по 25.05.2019?
- які дії вчинено за результатами вищевказаних викликів, поданих заяв?
- чи вживались будь-які заходи до ОСОБА_4 , ОСОБА_1 за результатами викликів та звернень до поліції?
2) з Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) наступної інформації:
- чи вносились до Державного реєстру актів цивільного стану громадян відомості (складення відповідного актового запису цивільного стану) про розірвання шлюбу, укладеного між ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ?
Клопотання обґрунтовані тим, що відомості, які просить витребувати адвокат відповідача, мають важливе значення для встановлення всіх фактичних обставин справи та можуть підтвердити або спростувати позицію відповідача. Крім того, адвокат відповідача вказала, що нею здійснювалися заходи для самостійного отримання вказаних доказів шляхом скерування відповідних адвокатських запитів, проте в наданні інформації їй було відмовлено, оскільки такі дані є конфіденційними та не підлягають розголошенню.
Адвокат позивачів щодо витребування інформації з Відділу поліції № 1 Вінницького районного управління ГУНП у Вінницькій області заперечував, аргументуючи необґрунтованістю такого клопотання. Водночас, не заперечував щодо витребування відомостей з Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький).
Вирішуючи вищевказане клопотання, судом прийнято до уваги, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, і кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. При цьому, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, повинен сприяти учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених Цивільним процесуальним кодексом України.
Згідно з ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Судом встановлено, що докази, які просить витребувати адвокат відповідача, безпосередньо стосуються предмета спору, є необхідними для ухвалення законного та обґрунтованого рішення по даній справі, а тому мають бути дослідженні в ході розгляду справи.
Таким чином,заслухавши поясненняучасників справи,а такожвраховуючи вищевикладене,суд прийшовдо висновкупро задоволенняклопотання адвокатавідповідача провитребування доказів по справі. Суд вважає за необхідне витребувати:
1) з Відділу поліції № 1 Вінницького районного управління ГУНП у Вінницькій області наступну інформацію за період з 01.01.2017 по 25.05.2019:
- чи здійснювались виклики поліції ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , з приводу вчинення протиправних дій (конфліктів) з боку громадянина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо ОСОБА_1 ?
- чи зверталась ОСОБА_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , із заявами до поліції, дільничного інспектора з приводу вчинення протиправних дій, в тому числі домашнього насилля, хуліганства, конфліктів тощо з боку громадянина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ?
- чи звертався ОСОБА_4 із заявами з приводу вчинення відносно нього протиправних дій, домашнього насилля, конфліктів, побутових сварок тощо громадянкою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ?
- які дії вчинено за результатами вищевказаних викликів, поданих заяв?
- чи вживались будь-які заходи до ОСОБА_4 , ОСОБА_1 за результатами викликів та звернень до поліції?
2) з Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) наступну інформацію:
- чи вносились до Державного реєстру актів цивільного стану громадян відомості (складення відповідного актового запису цивільного стану) про розірвання шлюбу, укладеного між ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ?
Відповідно до ч. 6 ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Інші заяви та клопотання, які повинні були би вирішені судом у підготовчому засіданні, від учасників справи до суду не надходило.
Беручи до уваги викладене та положення п. 2 і п. 3 ч. 2 ст. 198 ЦПК України, суд прийшов до висновку, що у даному підготовчому засіданні не можуть бути: вирішені питання визначені ч. 2 ст. 197 ЦПК України; проведені підготовчі дії, які були би достатніми для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті, тому підготовче провадження підлягає відкладенню.
Враховуючи вищевикладене та керуючись нормами ст.ст. 2, 4, 12, 53, 76, 77, 81, 83, 84, 174, 179-181, 189, 192, 196-200, 258-261 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання адвокатавідповідача Бевз ОксаниІванівни прозалучення ОСОБА_3 до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача задовольнити.
Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_2 ).
Позивачі не пізніше двох днів з дня отримання даної ухвали повинні направити третій особі копії позовної заяви з доданими до неї документами, а докази такого направлення надати суду до наступного засідання.
Відповідач повинен направити третій особі не пізніше двох днів з дня отримання даної ухвали копію відзиву із доданими до нього документами, а докази такого направлення надати суду до наступного засідання.
Запропонувати третій особі протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання позову та/або відзиву на позов і доданих до них доказів надати суду письмові пояснення на позов та/або відзив, виклавши свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову, і всі докази (крім речових), а також документи, що підтверджують надсилання (надання) пояснення щодо позову та/або відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Роз`яснити третій особі:
- пояснення щодо позову та/або відзиву повинні відповідати вимогам ч. 3 ч. 6 ст. 178 ЦПК України.
Запропонувати учасникам справи (крім третьої особи) надати суду відповідь на пояснення третьої особи до закінчення підготовчого провадження.
Запропонувати позивачам протягом5(п`яти)днів здня отриманняданої ухвалинадати суду:відповідь навідзив, виклавши в ньому свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення; докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь на відзив, якщо такі докази не надані позивачем або відповідачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи; надати іншим учасникам справи: копію відповіді на відзив та доданих до неї документів, яка повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
Запропонувати відповідачу протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання відповіді на відзив надати суду: заперечення на відповідь, виклавши в них свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення; докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтується заперечення на відповідь, якщо такі докази не надані позивачем або відповідачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) заперечення на відповідь і доданих до нього доказів іншим учасникам справи; надати іншим учасникам справи: копію заперечення на відповідь та доданих до нього документів, яке повинно бути надіслане (надане) одночасно з надісланням (наданням) заперечення на відповідь до суду.
Роз`яснити позивачам та відповідачу:
- відповідь на відзив/заперечення на відповідь повинні відповідати вимогам ч. 3 ч. 5 ст. 178 ЦПК України;
- докази по справі повинні бути подані разом з поданням відповіді на відзив, заперечення на відповідь; якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Попередити учасників справи, що письмові докази подаються у спосіб та в порядку, визначеному ст.ст. 83, 95 ЦПК України.
У задоволенні клопотання адвоката відповідача ОСОБА_5 про визнання явки позивачів в судове засідання обов`язковою відмовити.
Клопотання адвоката відповідача Бевз Оксани Іванівни про витребування доказів задовольнити.
Витребувати:
1) з Відділу поліції № 1 Вінницького районного управління ГУНП у Вінницькій області (місцезнаходження:21001,м.Вінниця,вул.О.Довженка,73;e-mail: 35@vn.npu.gov.ua) наступну інформацію за період з 01.01.2017 по 25.05.2019:
- чи здійснювались виклики поліції ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , з приводу вчинення протиправних дій (конфліктів) з боку громадянина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо ОСОБА_1 ?
- чи зверталась ОСОБА_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , із заявами до поліції, дільничного інспектора з приводу вчинення протиправних дій, в тому числі домашнього насилля, хуліганства, конфліктів тощо з боку громадянина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ?
- чи звертався ОСОБА_4 із заявами з приводу вчинення відносно нього протиправних дій, домашнього насилля, конфліктів, побутових сварок тощо громадянкою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ?
- які дії вчинено за результатами вищевказаних викликів, поданих заяв?
- чи вживались будь-які заходи до ОСОБА_4 , ОСОБА_1 за результатами викликів та звернень до поліції?
2) з Відділу державноїреєстрації актівцивільного стануу містіВінниці Центрально-Західногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції (м.Хмельницький)(місцезнаходження:21009,м.Вінниця,вул.Замостянська,26;e-mail: vcs@vnm.vn.drsu.gov.ua) наступну інформацію:
- чи вносились до Державного реєстру актів цивільного стану громадян відомості (складення відповідного актового запису цивільного стану) про розірвання шлюбу, укладеного між ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ?
В разі наявності витребуваної судом інформації, надати суду належним чином засвідчені копії відповідних документів.
Витребувані докази направити безпосередньо на адресу суду (вул. Грушевського, 17, м. Вінниця, 21050, судді Борисюк І. Е.) до 20 серпня 2022 року.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
Відкласти підготовче засідання, продовження якого призначити на 25серпня 2022року о10год.00хв. в приміщенні Вінницького міського суду Вінницької області за адресою: 21050, м. Вінниця, вул. Грушевського, 17 (зал судових засідань № 17).
Надіслати учасникамсправи копіюданої ухвалирекомендованим листомз повідомленнямпро врученняпоштового відправленнята/або електронну адресу.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, у мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/.
Суд попереджає учасників судового процесу про неприпустимість зловживання процесуальними правами.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Ухвала суду складена 04.08.2022.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2022 |
Оприлюднено | 05.08.2022 |
Номер документу | 105569786 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, крім відшкодування шкоди на виробництві |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Борисюк І. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні