СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
23 серпня 2022 року м. Харків Справа № 922/538/22
Східний апеляційний господарський суд у складі головуючого
судді-доповідача:Зубченко І.В. розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Логон", м.Полтава (вх.№854 Х/3 від 18.08.2022р.)на рішення господарського суду Харківської областіухвалене 12.07.2022р. (повний текст складено та підписано 18.07.2022р. у м.Харкові)у справі№922/538/22 (суддя Аюпова Р.М.)за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Логон", м.Полтавадо Фізичної особи-підприємця Білогурової Олесі Олександрівни, м.Харківпростягнення коштів у розмірі 206.772,76грн.
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Логон", м.Полтава, звернулось до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на рішення господарського суду Харківської області від 12.07.2022р. (повний текст складено та підписано 18.07.2022р.) у справі №922/538/22 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Логон", м.Полтава, до Фізичної особи-підприємця Білогурової Олесі Олександрівни, м.Харків, про стягнення коштів у розмірі 206.772,76грн.
Для розгляду апеляційної скарги згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.08.2022р. сформовано колегію суддів у складі: головуючий суддя (доповідач) Зубченко І.В., судді Радіонова О.О., Чернота Л.Ф.
Розглянувши матеріали вищевказаної апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Логон", суд апеляційної інстанції зазначає наступне.
Вимоги до форми і змісту апеляційної скарги визначені статтею 258 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України). Так, відповідно до п.2 ч.3 ст.258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Проте, як встановлено судом, скаржником не надано таких доказів. Серед додатків до апеляційної скарги докази сплати судового збору за подання апеляційної скарги не значаться.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п.п.1 п.2 ч.2 ст.4 названого Закону за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду визначена ставка судового збору - 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви (п.п.4 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір").
Враховуючи ставки судового збору, судовий збір за звернення з апеляційною скаргою має бути сплачений у розмірі 4.652,39грн. (3.101,59грн.*150%).
У контексті приписів ч.4 ст.6 Закону України "Про судовий збір", якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги (заяви) вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум).
Разом з тим, зі змісту резолютивної частини апеляційної скарги вбачається оскарження рішення суду першої інстанції у повному обсязі.
Викладені вище обставини, відповідно до ч.2 ст.260 ГПК України, є підставою для застосування наслідків, які передбачені ст.174 цього Кодексу, а саме - залишення апеляційної скарги без руху з метою усунення скаржником упродовж 10 днів з моменту отримання цієї ухвали недоліків.
Згідно з ч.6 ст.260 ГПК України питання про залишення апеляційної скарги без руху вирішує суддя-доповідач.
Керуючись ст.ст.174, 234, 235, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд, -
У Х В А Л И В:
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Логон", м.Полтава, на рішення господарського суду Харківської області від 12.07.2022р. (повний текст складено та підписано 18.07.2022р.) у справі №922/538/22 - залишити без руху.
2. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Логон", м.Полтава, усунути впродовж 10 днів з моменту отримання цієї ухвали встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки, а саме:
- сплатити судовий збір у розмірі 4.652,39грн. та надати до Східного апеляційного господарського суду оригінал платіжного доручення про сплату судового збору за такими реквізитами:
Отримувач коштів ГУК Харків обл/мХар Шевченк/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37874947
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA758999980313151206082020653
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Логон", м.Полтава, що в разі не усунення вказаних недоліків в установлений строк, апеляційна скарга згідно з ч.4 ст.174 ГПК України, яка застосовується в силу ч.2 ст.260 цього Кодексу, буде вважатися неподаною і буде повернута заявнику.
4. Запропонувати учасникам справи для прискорення документообігу в межах цієї справи надсилати документи з використанням програми «Електронний суд» (за умови відповідної реєстрації в системі) або скеровувати їх із засвідченням електронним цифровим підписом уповноваженої особи на електронну адресу Східного апеляційного господарського суду: inbox@eag.court.gov.ua.
5. Витребувати матеріали справи №922/538/22 із господарського суду Харківської області.
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Зубченко
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2022 |
Оприлюднено | 24.08.2022 |
Номер документу | 105860243 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Зубченко Інна Володимирівна
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Зубченко Інна Володимирівна
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Зубченко Інна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні