Ухвала
від 23.08.2022 по справі 461/2012/22
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/2012/22

Провадження № 1-кс/461/3600/22

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей і документів

23.08.2022 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , розглянувши клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -

в с т а н о в и в :

адвокат ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 звернулася до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні № 12022140000000140 від 15.04.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, про надання тимчасового доступу до до відомостей, що становлять охоронювану законом таємницю, а саме до журналу (книги) обліку (реєстрації) доставлених, відвідувачів та запрошених ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ), що входить до структури ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 ) за 19.04.2022 року та за 21.04.2022 року; відомостей з інформаційних баз органів внутрішніх справ в т.ч. «Армор» про інші факти подання заяв ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , інформації про кримінальні провадження у яких ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , потерпілим чи свідком.

Подане клопотання мотивує тим, що нею здійснюється захист ОСОБА_4 у даному кримінальному провадженні. Зазначає, що тимчасовий доступ до вищевказаної інформації необхідно отримати для досягнення мети даного кримінального провадження, здобуття належних та допустимих доказів, а тому просить клопотання задоволити.

В судовому засіданні захисник ОСОБА_3 клопотання підтримала.

Представник володільця інформації в судове засідання для розгляду даного клопотання не з`явився, повідомлення про причини неприбуття до суду не надходили, проте їх неявка, відповідно до положень ч. 4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду клопотання.

Від слідчого ОСОБА_6 надійшло заперечення на клопотання про надання тимчасового доступу, в якому вказує, що таке є необгрунтованим. Зазначив, що у ІНФОРМАЦІЯ_4 журнал (книга) обліку (реєстрації) доставлених, відвідувачів та запрошених чи інші документи у яких фіксуються відвідувачі не ведуться.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУ НП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022140000000140 від 15.04.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України.

Підозрюваним у даному кримінальному провадженні є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Адвокатом ОСОБА_3 здійснюється захист ОСОБА_4 у вказаному кримінальному провадженні.

Як вбачається з матеріалів справи, відомості про кримінальне правопорушення внесені до ЄРДР на підставі заяви ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , паспорт для виїзду за кордон НОМЕР_1 виданий 11.08.2017 року органом 4610.

Сторона захисту зазначає, що з протоколу допиту свідка ОСОБА_5 , від 19.04.2022 року вбачається, що допит розпочато о 17 год 15 хв., допит закінчено о 18 год 20 хв.; з протоколу допиту свідка ОСОБА_5 , від 21.04.2022 року вбачається, що допит розпочато о 21 год 14 хв., допит закінчено о 22 год 16 хв. Зазначені допити проведені у приміщенні сл.каб.№1 ВРОЗТ Слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області, допити проводилися без застосування технічних засобів фіксації інформації.

Захисник зазначає, що має сумніви щодо достовірності відображених у протоколах відомостей, в частині дати та часу проведення допитів.

Встановлено, що на адресу ІНФОРМАЦІЯ_6 направлявся адвокатський запит Вих.№1 від 27.07.2022 року з проханням:

Надати копію Журналу (книги) обліку (реєстрації) доставлених, відвідувачів та запрошених ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ) за 19.04.2022 року та за 21.04.2022 року.

У разі, якщо документ, у якому фіксуються відвідувачі, має іншу назву, - прошу надати такий документ, виходячи з викладених у запиті обставин, а не обмежуватися відповіддю про непередбачення такого документу!

На адресу адвоката надійшла відповідь на вказаний адвокатський запит, у якій повідомлено, що журнал відвідувачів у та запрошених ВРОЗТ ІНФОРМАЦІЯ_1 не ведеться.

З урахуванням вищезазначеного, сторона захисту вважає за необхідне отримати дозвіл на тимчасовий доступ до інформації про відвідувачів ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ) за 19.04.2022 року та за 21.04.2022 року.

Згідно інструкції з організації діяльності слідчих підрозділів Національної поліції України, затвердженої Наказом ІНФОРМАЦІЯ_7 від 06.07.2017 № 570 у додатку до неї встановлено перелік справ та журналів, обов`язкових для ведення в слідчих управліннях, відділах, відділеннях, згідно якого журнал (книга) обліку (реєстрації) доставлених, відвідувачів та запрошених чи інші документи, у яких фіксуються відвідувачі, не є визначеними.

Враховуючи вищенаведене, оскільки у ІНФОРМАЦІЯ_4 журнал (книга) обліку (реєстрації) доставлених, відвідувачів та запрошених чи інші документи, у яких фіксуються відвідувачі, не ведуться, клопотання у цій частині до задоволення не підлягає.

Крім того, адвокат вказує, що при допиті ОСОБА_5 зазначає, що він не мав жодного умислу виїхати з України, а оскільки був вкрай стурбований незаконною діяльністю осіб, - вирішив звернутися до правоохоронних органів. У подальшому, ОСОБА_5 брав участь у негласних слідчих розшукових діях.

На думку захисника, вищезазначене дає достатні підстави стверджувати про співпрацю ОСОБА_5 з органом досудового розслідування та активні дії органу досудового розслідування, спрямовані на підбурювання ОСОБА_4 до вчинення злочину.

Встановлено, що з метою з`ясування таких відомостей, направлялися адвокатські запити на адресу ІНФОРМАЦІЯ_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

У відповідях від ІНФОРМАЦІЯ_8 та ІНФОРМАЦІЯ_9 на підставі ЗУ «Про захист персональних даних» відмовлено у наданні такої інформації, відповідь від ІНФОРМАЦІЯ_2 не надійшла.

Крім того, на адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 та на адресу Львівської обласної прокуратури адвокатом направлялося клопотання про проведення слідчих розшукових дій Вих. №5 від 27.06.2022 року у тому числі щодо отримання та долучення до матеріалів кримінального провадження відомостей з інформаційних баз органів внутрішніх справ в т.ч. «Армор» про інші факти подання заяв ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

За результатами розгляду зазначеного клопотання, Старшим слідчим відділу розслідування особливо тяжких злочинів ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_7 прийнята Постанова про відмову у задоволенні клопотання від 06 липня 2022 року.

З урахуванням вищезазначеного, сторона захисту вважає за необхідне отримати дозвіл на тимчасовий доступ до інформації про кримінальні провадження, у яких ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , являється заявником, потерпілим чи свідком.

Відповідно до ч.3 ст.93 КПК України, сторона захисту здійснює збирання доказів шляхом ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч.1 ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Частиною 6 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, враховуючи, що означені документи та інформація можуть надати можливість забезпечити проведення повного, швидкого та неупередженого розслідування, вважаю, що слід надати дозвіл на тимчасовий доступ до відомостей з інформаційних баз органів внутрішніх справ, в т.ч. «Армор», про інші факти подання заяв ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , інформації про кримінальні провадження, у яких ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є потерпілим чи свідком. При цьому, оскільки встановлено, що у ІНФОРМАЦІЯ_4 журнал (книга) обліку (реєстрації) доставлених, відвідувачів та запрошених чи інші документи, у яких фіксуються відвідувачі, не ведуться, клопотання у цій частині до задоволення не підлягає.

Таким чином, клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів підлягає до часткового задоволення.

Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя ,-

у х в а л и в :

клопотання задовольнити частково.

Надати (забезпечити) захиснику ОСОБА_4 адвокату ОСОБА_8 дозвіл на тимчасовий доступ до відомостей з інформаційних баз органів внутрішніх справ, в т.ч. «Армор», про інші факти подання заяв ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , інформації про кримінальні провадження, у яких ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є потерпілим чи свідком.

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня її постановлення.

Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення23.08.2022
Оприлюднено15.05.2024
Номер документу105879942
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —461/2012/22

Ухвала від 05.10.2022

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Романюк М. Ф.

Ухвала від 05.10.2022

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Романюк М. Ф.

Ухвала від 23.08.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 22.08.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 23.08.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 23.08.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 23.08.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 23.08.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 16.08.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 16.08.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні