Справа № 461/2012/22
Провадження № 1-кс/461/3547/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.08.2022 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , розглянувши клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -
в с т а н о в и в :
адвокат ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 звернулася до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні № 12022140000000140 від 15.04.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, про надання тимчасового доступу до відомостей, що становлять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ), а саме до наступної інформації про факт і результати негласних слідчих (розшукових) дій, що здійснювалися у кримінальному провадженні №12022140000000140 від 15.04.2022 року; яким чином здійснювалося направлення клопотань про надання дозвіл на проведення негласних слідчо-розшукових дій до апеляційного суду в межах кримінального провадження №12022140000000140 від 15.04.2022 року за ч. 3 ст. 332 КК України, а саме: чи виділявся спеціальний транспорт, узгоджувався маршрут. Подане клопотання мотивує тим, що нею здійснюється захист ОСОБА_4 у даному кримінальному провадженні. Зазначає, що тимчасовий доступ до вищевказаної інформації необхідно отримати для досягнення мети даного кримінального провадження, здобуття належних та допустимих доказів, а тому просить клопотання задоволити.
В судовому засіданні захисник ОСОБА_3 клопотання підтримала.
Від прокурора ОСОБА_5 надійшло заперечення на клопотання про надання тимчасового доступу, в якому вказує, що таке є необгрунтованим.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУ НП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022140000000140 від 15.04.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України.
Підозрюваним у даному кримінальному провадженні є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Адвокатом ОСОБА_3 здійснюється захист ОСОБА_4 у вказаному кримінальному провадженні.
Як вбачається з матеріалів справи, відомості про кримінальне правопорушення внесені до ЄРДР на підставі заяви ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , паспорт для виїзду за кордон НОМЕР_1 виданий 11.08.2017 року органом 4610.
Встановлено, що на адресу Львівської обласної прокуратури захисником ОСОБА_4 , адвокатом ОСОБА_3 направлявся адвокатських запит Вих.№3 від 23.06.2022 року з проханням повідомити: на підставі ст. 253 КПК України про факт і результати негласних слідчих (розшукових) дій, що здійснювалися у кримінальному провадженні №12022140000000140 від 15.04.2022 року; яким чином здійснювалося направлення клопотань про надання дозвіл на проведення негласних слідчо-розшукових дій до апеляційного суду в межах кримінального провадження №12022140000000140 від 15.04.2022 року за ч. 3 ст. 332 КК України, а саме: чи виділявся спеціальний транспорт, узгоджувався маршрут.
Відповіддю від 29.06.22 №09/2/2 -1292-22 відмовлено у наданні такої інформації із посиланням на п.4 ч.1 ст.24 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та ч.1 ст.222 КПК України.
Адвокат зазначає, що отримання вищезазначеної інформації є необхідним для встановлення факту дотримання органом досудового розслідування порядку здійснення негласних (слідчих) розшукових дій в межах кримінального провадження №12022140000000140 від 15.04.2022 року, оскільки у разі вчинення таких дій не у відповідності з чинним законодавством, - докази, отримані в результаті їх вчинення не можна буде використати на підтвердження вини ОСОБА_4 .
Згідност. 2 КПК Україниосновним завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден не винуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч.1ст. 160 КПК Українисторони кримінального провадження мають право звернутися до суду під час судового провадження з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу.
Згідно ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Згідно з ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частиною 6 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
При цьому, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» надання адвокату інформації та копій документів, отриманих під час здійснення кримінального провадження, здійснюється в порядку, встановленому кримінальним процесуальним законом.
У відповідності до вимог ст. 221 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор зобов`язаний за клопотанням сторони захисту, потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, надати їм матеріали досудового розслідування для ознайомлення, за виключенням матеріалів про застосування заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, а також тих матеріалів, ознайомлення з якими на цій стадії кримінального провадження може зашкодити досудовому розслідуванню.
Водночас, як вбачається із ст. 253 КПК України особи, конституційні права яких були тимчасово обмежені під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій, а також підозрюваний, його захисник мають бути письмово повідомлені прокурором або за його дорученням слідчим про таке обмеження.
Конкретний час повідомлення визначається із урахуванням наявності чи відсутності загроз для досягнення мети досудового розслідування, суспільної безпеки, життя або здоров`я осіб, які причетні до проведення негласних слідчих (розшукових) дій. Відповідне повідомлення про факт і результати негласної слідчої (розшукової) дії повинне бути здійснене протягом дванадцяти місяців з дня припинення таких дій, але не пізніше звернення до суду з обвинувальним актом.
Слідчим суддею встановлено, що на даний час досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває, вживаються заходи щодо завершення раніше призначеної судово-почеркознавчої експертизи, а також розсекречення матеріальних носіїв отриманих за результатами проведення НСРД та документів, що стали підставою для їх проведення.
Враховуючи наведене ОСОБА_3 було роз`яснено, що остання вправі подати клопотання про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, за виключенням тих ознайомлення з якими на цій стадії кримінального провадження може зашкодити досудовому розслідуванню, в ході чого робити відповідні виписки чи копії запитуваних матеріалів.
Разом з тим, як з`ясовано у даному кримінальному провадженні триває процес зняття грифів секретності з матеріалів, що стали підставою для проведення НСРД, а також матеріалів отриманих за результатами їх проведення, а тому доступ до таких, на даний час обмежений.
Крім того, в клопотанні ОСОБА_3 , в порушення вимог ст. 160 КПК України не зазначено, до яких саме документів вона просить отримати тимчасовий доступ, значення цих речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні, можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах.
Крім того, захисником не доведено, що неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою інформації, доступ до якої просить отримати сторона захисту, так само як неможливо в інший спосіб отримати вказані документи (інформацію) або довеси обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних речей і документів (інформації).
Таким чином, при прийняті рішення слідчий суддя вважає, що за наведених вище підстав клопотання не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.159-166 КПК України, слідчий суддя ,-
у х в а л и в :
у задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів відмовити.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2022 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 105879945 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Волоско І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні