Справа № 308/9138/18
Провадження № 22-ц/4806/919/22
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
29 серпня 2022 року м. Ужгород
Суддя Закарпатського апеляційного суду Кондор Р.Ю., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження у справі № 308/9138/18 за позовом ОСОБА_1 до Релігійної організації «Управління Закарпатської Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , приватний нотаріус Ужгородського міського нотаріального округу Матей Р.І. про визнання одноосібним покупцем нерухомого майна та визнання права власності на нерухоме майно, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 31 травня 2022 року, повний текст якого складено 03 червня 2022 року, головуючий суддя Бедьо В.І., -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 ,12.08.2022(відповіднодо відтискуштемпеля напоштовому конверті)оскаржив в апеляційному порядку рішення Ужгородського міськрайонного суду від 31.05.2022, одночасно поставив питання про поновлення строку та просив відстрочити сплату судового збору.
Заявляючи клопотанняпро поновленнястроку скаржникпосилався нате,що копіюповного судовогорішення нимотримано лише13.07.2022,відтак вважаєстрок пропущенимз поважнихпричин тапросить такийпоновити.
Відповідно до ч. ч. 1, 2ст. 354 ЦПК Україниапеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
З матеріалів цивільної справи вбачається, що оскаржуване рішення постановлено 31.05.2022 у відкритому судовому засіданні за участю сторін (а.с. 200-202, 203), повний текст судового рішення складено 03.06.2022 (а.с. 204-206), та цього ж дня листом надіслано учасника справи (а.с. 207, 208). Разом з цим, докази про отримання сторонами копії оскаржуваного рішення в матеріалах справи відсутні, доводи апелянта про отримання копії повного рішення 13.07.2022 не спростовані. Враховуючи наведене, клопотання ОСОБА_1 про наявність підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Разом з цим, вирішуючи клопотання апелянта про відстрочення сплати судового збору, суд приходить до такого.
Згідно із ч.ч. 1, 3 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку,передбаченому законом, може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніхчи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметомпозову є захистсоціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Вищезазначена норма закріплює дискреційне право, а не обов`язок суду відстрочити або розстрочити сплату судового зборуна певнийстрок,зменшити розмірсудового зборуабо звільнитивід йогосплати.Його реалізаціяне можепризводити допорушення принципупроцесуального рівноправ`я сторін та знаходиться в безпосередній залежності від доведеності за допомогою належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів обставин щодо того, що скрутне майнове становище особи не дозволяє їй сплатити судовий збір у встановленому чинним законодавством розмірі. З метою недопущення зловживання процесуальними правами суд має враховувати: предмет спору, наявність у особи реального доходу (розмір заробітної плати, стипендії, пенсії, прибутку тощо), рухомого чи нерухомого майна, цінних паперів, рахунків в банківських та інших фінансових установах та можливість розпорядження ними, вік особи та її працездатність, склад сім`ї та наявність утриманців тощо.
Скаржником не наведено жодного доводу або доказу на підтвердження того, що майновий стан ОСОБА_1 не дозволяє йому сплатити судовий збір у встановленому законом розмірі. За таких обставин, у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання скарги слід відмовити.
З оглядуна викладене, апеляційна скарга ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з підстав несплати судового збору.
З урахуванням п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою підлягає сплаті судовий збір у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Окрім цього, пп. 6 п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір",за подання апеляційної скарги на рішення суду, передбачає сплату судового збору у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відтак за подання апеляційної скарги скаржнику слід сплатити судовий збір у розмірі 1057,20 грн. (704,80 х 150% = 1057,20), який повинен бути внесений або перерахований за наступними банківськими реквізитами:
Отримувач коштів:ГУК у Зак. обл/Ужгородська тг/22030101;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 37975895;
Банк одержувача:Казначейство України (ел.адм.подат.);
Код банкуотримувача(МФО): 899998;
Рахунок отримувача:UA708999980313161206080007493;
Кодкласифікації доходів бюджету- 22030101
Призначення платежу:судовий збір, за позовом
по справі___, Закарпатський апеляційний суд.
У разі невідповідності апеляційної скарги вимогамст. 356 ЦПК Українита несплати суми судового збору до апеляційної скарги застосовуються положеннястатті 185 ЦПК України.
За таких обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, про що слід повідомити скаржника та надати йому строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків, шляхом оплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 136, 354, 356, 357 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Ужгородського міськрайонногосуду Закарпатськоїобласті від31травня 2022року- задовольнити та поновити апелянту строк на його оскарження.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 31 травня 2022 року - залишити без руху, про що повідомити апелянта та надати йому строк протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.
Роз`яснити, що у разі виконання вимог ухвали суду у встановлений судом строк, апеляційна скарга буде вважатись такою, що подана в день первісного її подання до суду. У разі не усунення недоліків скарги у строк, встановлений судом, апеляційна скарга вважається неподаною і повертається.
Суддя:
Суд | Закарпатський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2022 |
Оприлюднено | 30.08.2022 |
Номер документу | 105936964 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Цивільне
Закарпатський апеляційний суд
Кондор Р. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні