Справа №141/561/21
Провадження №2/141/16/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 вересня 2022 року смт Оратів
Суддя Оратівського районного суду Вінницької області Климчук С.В., розглянувши клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Вичікова В.В. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 141/561/21, -
В С Т А Н О В И В :
В провадженні суду перебуває цивільна справа № 141/561/21 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: приватний нотаріус Оратівського районного нотаріального округу Дронова Валентина Олександрівна, про визнання свідоцтва на право на спадщину недійсним.
Чергове судове засідання по справі було призначено на 15.09.2022 року.
07.09.2022 року від представника відповідача адвоката Вичікова Віктора Васильовича на електронну адресу суду надійшло клопотання від 07.09.2022 року про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (Вх. № ЕП - 477/22), у якому останній просить надати можливість участі у судовому засіданні у справі № 141/561/21 в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку Easy Con з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису.
Суд, розглянувши подане клопотання від 07.09.2022 року про проведення судового засідання в режимі відеоконференції та матеріали справи, доходить наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
У ч. 3 ст. 212 ЦПК України зазначено про можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Частиною 4 ст. 212 ЦПК України визначено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр" та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, або Державною судовою адміністрацією України.
Також, згідно ч. 7 ст. 13 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).
Відповідно до п. 46 Положення за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Зважаючи на технічну можливість проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, з метою дотримання принципу розумності строків розгляду справи, необхідності забезпечення захисту здоров`я учасників судового процесу і співробітників суду, суд вважає за можливе провести судове засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення "EASYCON" з представником відповідача адвокатом Вичіковим Віктором Васильовичем.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 212, 258-260, 353 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1.Клопотання представника відповідача адвоката Вичікова Віктора Васильовича від 07.09.2022 року про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі № 141/561/21 задовольнити.
2. Судове засідання у справі № 141/561/21, призначене на 15.09.2022 року о 13 год 00 хв, проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, а саме за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon" за участю представника відповідача адвоката Вичікова В.В. (зареєстрована адреса: « ОСОБА_3 », тел. НОМЕР_1 ).
3. Попередити представника відповідача , що підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису.
Система не дає можливості участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції неавторизованим учасникам.
4. Попередити представника відповідача про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму), а також, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
5. Зобов`язати представника відповідача подати скановані копії документів, що посвідчують особу учасника для встановлення повноважень, письмових заяв і клопотань, письмових доказів засвідчених електронним цифровим підписом за один робочий день до проведення судового засідання.
6. Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку «EASYCON», за веб-посиланням https://easycon.com.ua.
7. Копію ухвали надіслати сторонам по справі (у тому числі на відомі електронні адреси сторін та їх представників).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.В. Климчук
Суд | Оратівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2022 |
Оприлюднено | 09.09.2022 |
Номер документу | 106103302 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Оратівський районний суд Вінницької області
Климчук С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні