Ухвала
від 12.09.2022 по справі 522/20933/21
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/20933/21

Провадження №2/522/2762/22

УХВАЛА

13 вересня 2022 рокуПриморський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді Шенцевої О.П.,

за участю секретаря Лукашкіні О.В.,

розглянувши у судовому засіданні клопотанняпредставника Релігійної організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України» про закриття провадження в частині вимог за позовом громадянина ФРН ОСОБА_1 до Релігійної організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України» про визнання недійсним рішення, визнання недійсним статуту, скасування наказів, поновлення на посаді, та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди, -

В С Т А Н О В И В:

У провадженні Приморського районного суду м. Одеси перебуває справа запозовом громадянина ФРН ОСОБА_1 до Релігійної організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України» про визнання недійсним рішення, визнання недійсним статуту, скасування наказів, поновлення на посаді, та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди.

24.02.2022 року до суду надійшло клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України в частині вимог про визнання недійсними рішення, оформленого Протоколом засідання синоду Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України № 31/10 від 30 жовтня 2020 року, визнання недійсним Статуту Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України», затвердженого Протоколом засідання Синоду Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України № 31/10 від 30 жовтня 2020 року, скасування Наказу про звільнення ОСОБА_2 з посади Єпископа, поновлення ОСОБА_2 на посаді Єпископа. Клопотання обґрунтоване тим, що відповідно до законодавства та релевантної практики Верховного Суду спори щодо ієрархічної та інституційної структури Церкви та порядку формування органів управління, керівництва, зокрема, обрання ОСОБА_3 , є внутрішньоцерковними спорами, на які не поширюється судова юрисдикція. Крім того, вимоги позивача щодо скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі на посаді Єпископа мають похідний характер від позовних вимог про визнання недійсними вказаних рішень Синоду та Статуту, тому не підсудні жодним судам України, оскільки відповідні вимоги стосуються прийняття вищим керівним органом релігійної організації рішення про обрання головної духовної особи у Церкві в межах її ієрархічної та інституційної структури.

06.04.2022 року представник відповідача подав до суду відзив в частині вимог щодо звільнення пастора.

23.05.2022 року представником позивача до суду надано заперечення проти клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі в частині вимог, які не підлягають розгляду в порядку будь-якого судочинства, заяву про зміну предмета позову та відповідь на відзив.

19.07.2022 року до суду надійшли додаткові пояснення представника відповідача до клопотання про закриття провадження в частині та його уточнення з урахуванням якого представник відповідача просив закрити провадження у справі в частині вимог про визнання недійсними рішень, оформлених Протоколом засідання Синоду № 31/10 від 30 жовтня 2020 року Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України», визнання недійсним Статуту Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066), затвердженого Протоколом засідання Синоду Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України № 31/10 від 31 жовтня 2020 року, скасування Наказу Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) № 01/05/21 від 13 травня 2021 року про звільнення ОСОБА_1 з займаної посади Єпископа Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» на підставі п. 5 ч. 1 ст. 41 Кодексу законів про працю України, поновлення ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на посаді Єпископа Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066), стягнення з Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) середнього заробітку за час вимушеного прогулу у зв`язку з його незаконним звільненням з посади Єпископа Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) в сумі 79906, 96 грн.

19.07.2022 року представник відповідача подав до суду заперечення на відповідь на відзив.

26.07.2022 року представник відповідача подав суду додаткові пояснення до клопотання про закриття провадження в частині.

12.09.2022 року представником позивача подано до суду заяву про збільшення позовних вимог.

У судовому засіданні представник відповідача клопотання про закриття провадження у справі у частині вимог з урахуванням додаткових пояснень та уточнень підтримав, просив його задовольнити, проти залучення до справи заяви про збільшення позовних вимог в частині, що стосується посади пастора не заперечував.

Представник позивача у судовому засіданні просив відмовити у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі, посилаючись на його необґрунтованість, просив залучити заяву про збільшення позовних.

Представники сторін подали до суду заяви про проведення судового засідання 13.09.2022 року без аудіофіксації.

Ознайомившись з поданими сторонами клопотаннями з урахуванням додаткових пояснень, уточнень та заперечень, а також позиціями сторін, суд приходить до висновку про задоволення клопотань, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 35 Конституції України церква і релігійні організації відокремлені від держави, а згідно ч. 4 ст. 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» держава не втручається у здійснювану в межах закону діяльність релігійних організацій.

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» релігійні організації утворюються з метою задоволення релігійних потреб громадян сповідувати і поширювати віру і діють відповідно до своєї ієрархічної та інституційної структури, обирають, призначають та змінюють персонал згідно із своїми статутами (положеннями). Релігійними організаціями в Україні є релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії), духовні навчальні заклади, а також об`єднання, що складаються з вищезазначених релігійних організацій. Релігійні об`єднання представляються релігійними центрами (управліннями). На інші організації, утворені за релігійною ознакою, дія цього Закону не поширюється.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» релігійні управління та центри діють на підставі своїх статутів (положень), що реєструються у порядку, передбаченому ст. 14 цього Закону, а згідно ст. 12 зазначеного Закону статут (положення) релігійної організації, який відповідно до цивільного законодавства визначає її правоздатність, підлягає реєстрації у порядку, встановленому статтею 14 цього Закону. Статут (положення) релігійної організації приймається на загальних зборах віруючих громадян або на релігійних з`їздах, конференціях. Статут (положення) може містити й інші відомості, пов`язані з особливостями діяльності даної релігійної організації.

Згідно зі ст. 29 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» забезпечення виконання та додержання законодавства про свободу совісті, світогляду, віросповідання та релігійні організації здійснюють у межах компетенції центральні органи виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у сфері релігії, інші центральні органи виконавчої влади, органи прокуратури, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Таким чином, чинним законодавством України передбачено, що церква та релігійні організації в Україні відокремлені від держави. Судова влада є складовою державної влади в України. Законодавець надав релігійним організаціям в Україні право автономно здійснювати свою діяльність, визначати напрями цієї діяльності, утворювати в своєму складі необхідні органи, для провадження діяльності, та, в тому числі, вирішувати відповідні спори, у випадку їх виникнення, відокремлено від держави. Суди наділені повноваженням розглядати спори щодо релігійних організацій, однак, у визначених випадках, наприклад, трудові спори, питання щодо ліквідації релігійної організації (правила цивільного судочинства), майнові спори (господарське судочинство) тощо.

Вказана позиція узгоджується з позицією Верховного Суду, яка міститься у постанові Верховного Суду від 09.01.2020 року у справі № 522/10230/17.

Позивач у даній справі ОСОБА_1 - є колишнім Єпископом Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України.

При цьому, відповідно до Статуту Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України Німецька Євангелічно-лютеранська Церква України належить до єдиної, святої християнської і апостольської Церкви.

Згідно з п. 1.1 Статуту Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України Єпископат Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України є центром релігійного об`єднання з відповідною назвою, який репрезентує всю Церкву України та об`єднує пов`язані між собою місцеві громади НЄЛЦУ, котрі сповідають своє в НЄЛЦУ у дусі Преамбули, не належать до інших релігійних об`єднань та приймають на принципах добровільності та духовної дисципліни загальноцерковний канонічний Статут НЄЛЦУ, а згідно п. 1.3. Статуту Єпископат НЄЛЦУ є неприбутковою релігійною організацією, яка здійснює свою духовну, адміністративну і господарську діяльність відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

У розділах 3, 4 Статуту Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України містяться положення щодо органів управління НЄЛЦУ та їх діяльності.

Відповідно до п. 4.3 Статуту Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України Синод має юридичне право вирішувати усі питання, які стосуються законодавчо-встановленої синодальної території округу (Єпископату, Єпархії України) в межах України. Виняток можуть складати питання, які вирішуються винятково громадою, чи ті, що входять у компетенцію регіональних церковних округів. Синод також є вищою апеляційною інстанцією в НЄЛЦУ для вирішення внутрішніх і міжгромадських конфліктів.

До відповідальності Синоду віднесене обрання Єпископа та синодальних керівних органів Церкви.

Згідно п. 3.8. Статуту Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України Єпископ на підставі свого духовного сану Єпископ є вищою духовною особою НЄЛЦУ і тому йому підпорядковані всі священнослужителі в усіх громадах НЄЛЦУ, а відповідно до п. 4.6. Статуту Єпископ є головною духовною особою НЄЛЦУ. Він обирається Синодом НЄЛЦУ на строк 5 років.

Відповідно до 3.6., 3.7., 4.13. Статуту Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України Президія Синоду з Єпископом Церкви разом складають т.з. «синодальний комітет», який вирішує усі поточні питання керівництва Церквою між засіданнями Синоду, а Єпископ Церкви здійснює поточне керівництво та репрезентує Церковнє керівництво з усіх правових питань і стосунків на усіх рівнях та з усіма юридичними та фізичними особами.

Згідно п. 4.11. Статуту Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України будь-які суттєві претензії до посадової особи Єпископа, які ставлять під сумнів можливості подовження його діяльності заявляються до Президії Синоду, яка розглядає цю заяву і доповідає її у Синоді, який, у разі необхідності, приймає рішення про позачергові вибори Єпископа.

Натомість згідно п. 4.16. Статуту Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України Права та обов`язки права та обов`язки співробітників Церкви регламентуються посадовими інструкціями та штатним розкладом, затвердженим Церковним керівництвом (синодальним комітетом), але у будь-якому разі вони повинні відповідати вимогам чинного трудового законодавства України, зокрема з питань додержання режиму праці та відпочинку, відповідної матеріальної винагороди та соціально- пенсійного забезпечення.

Аналогічні за змістом положення щодо формування вищих керівних органів містяться у Статуті Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України», затвердженим Протоколом засідання Синоду Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України від 31.10.2020 року № 31/10.

Як встановлено судом, предметом спору у даній справі є, зокрема, визнання недійсними рішень, оформлених Протоколом засідання Синоду № 31/10 від 30 жовтня 2020 року Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України», визнання недійсним Статуту Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066), затвердженого Протоколом засідання Синоду Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України № 31/10 від 31 жовтня 2020 року.

Згідно з протоколом Засідання Синоду № 31/10 від 31.10.2020 року Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» на засіданні Синоду прийняті рішення щодо прийняття статуту у новій редакції та виборів Єпископа, а саме вирішено затвердити нову редакцію Статуту Релігійної організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (п. 4 порядку денного), обрати ОСОБА_4 Єпископом Релігійної організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (п. 5 порядку денного), призначити ОСОБА_4 керівником Релігійної організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (п. 6 порядку денного).

При цьому вимоги про скасування Наказу Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) № 01/05/21 від 13 травня 2021 року про звільнення ОСОБА_1 з займаної посади Єпископа Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» на підставі п. 5 ч. 1 ст. 41 Кодексу законів про працю України, поновлення ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на посаді Єпископа Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066), стягнення з Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) середнього заробітку за час вимушеного прогулу у зв`язку з його незаконним звільненням з посади Єпископа Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) в сумі 90270, 32 грн. мають похідний характер від позовних вимог про визнання недійсними вказаного рішення Синоду.

Враховуючи викладені обставини, суд дійшов висновку, що спір, який розглядається у цій справі, є спором між колишнім Єпископом та керівником (вищою духовною особою Церкви, яка входить до складу іншого керівного органу Синодального комітету) та Релігійною організацією «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» і спір стосується в цілому рішень щодо ієрархічної та інституційної структури Церкви та її керівництва.

Спори щодо ієрархічної та інституційної структури Церкви та порядку формування органів управління керівництва є внутрішньоцерковними спорами, на які не поширюється судова юрисдикція.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 04.11.2020 року у справі № 916/3530/19.

Суд звертає увагу на те, що предметом у даній справі було оскарження рішень, оформлених Протоколом засідання Синоду № 09/10 від 09.10.2018 року, на якому прийняті рішення щодо виборів Єпископа та виборів до Президії Синоду, а саме вирішено припинити з 09.10.2018 повноваження Машевські Серге як Єпископа Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України. На підставі п. 4.12 Статуту Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України обрано терміном на один рік Єпископським візитатором Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України Шварца Павла Миколайовича. До Президії Синоду вирішено обрати за списком: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , а також Протоколом засідання Синоду від 25-26.10.2019 року, на якому прийнято рішення про обрання ОСОБА_10 на термін згідно статуту НЄЛЦУ, щодо завершення повноважень президії Синоду, обраної Синодом 2018 року, обрання в президію ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_7 , обрання запасним членом Синоду ОСОБА_6 , обрання ОСОБА_14 .

При цьому суд зауважує, що вимоги про визнання рішень, оформлених Протоколом засідання Синоду № 31/10 від 30 жовтня 2020 року Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України», а також визнання недійсним Статуту Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066), затвердженим Протоколом засідання Синоду Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України № 31/10 від 31 жовтня 2020 року, а також скасування реєстраційної дії: «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» №1005561070020001082 від 13.05.2021, проведеної державним реєстратором Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Хаустовою Марією Євгенівною щодо Релігійної організації «Церковне управління (єпископат) Німецької євангелічно-лютеранської церкви України», якою ОСОБА_4 зареєстровано керівником відповідача, вже були предметом оскарження у справі № 910/9479/21, в якій Верховним судом в Ухвалі 05.10.2021 року висловлено правову позицію про те, що спори щодо ієрархічної та інституційної структури Церкви та порядку формування органів управління керівництва є внутрішньоцерковними спорами, на які не поширюється судова юрисдикція.

Також суд погоджується з твердженням представника відповідача про те, що зазначене у наведених правових позиціях Верховного суду право судів у порядку цивільного судочинства розглядати трудові спори за участі релігійних організацій, не поширюється на випадки, які належать до спорів щодо ієрархічної та інституційної структури Церкви та порядку формування органів управління/керівництва Церкви, як наприклад у даній справі щодо Єпископа, як вищої духовної особи.

При цьому суд відхиляє посилання представника позивача на правову позицію Верховного суду у справі № 212/3829/15-ц, оскільки спір у даній справі стосувався оскарження позивачем звільнення з посади пастора і не є спором щодо ієрархічної та інституційної структури Церкви.

Натомість, суд зважаючи на п. 4.8., 4.16. Статуту Церковного Управління(Єпископату)Німецької Євангелічно-ЛютеранськоїЦеркви України суд продовжує розгляд даної справи щодо позовних вимог про скасування наказу Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) № 01/08/21 від 03.08.2021 року «Про зміни в організації праці» в частині звільнення ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) з посади пастора Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) в громадах міста: Одеса, Дніпро, Вінниця, Херсон, визнання недійсними рішень, оформлених Протоколом засідання Синодального комітету Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» № 14 від 03.08.2021 року в частині: погодження звільнення ОСОБА_1 з посади пастора у зв`язку зі змінами в організації праці, а саме скороченням штатної чисельності працівників; доручення ОСОБА_15 затвердити штатний розпис Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» у запропонованій редакції; доручення ОСОБА_15 винести наказ про зміни в організації праці та звільнення ОСОБА_2 із займаної посади відповідно до нового штатного розпису; поновлення ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на посаді пастора Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) в громадах міста: Одеса, Дніпро, Вінниця, Херсон; стягнення з Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) середнього заробітку за час вимушеного прогулу у зв`язку з його незаконним звільненням з посади пастора Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) в громадах міста: Одеса, Дніпро, Вінниця, Херсон в сумі 64462, 86 грн.; стягнення з Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) відшкодування моральної шкоди у розмірі 30000, 00 гривень.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

При цьому суд звертає увагу на те, що категорію «спір, який не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства» слід тлумачити в більш широкому значенні, тобто як поняття, що стосується тих спорів, які не підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства, так і тих, які не підлягають судовому розгляду».

Аналогічні правові позиції викладені у постанові Верховного Суду від 09.01.2020 року у справі № 522/10230/17 та від 06 лютого 2019 року, справа № 522/12901/17-ц.

Відповідно при незгоді з прийнятими релігійною організацією рішеннями, вони можуть буде оспорені в межах процедур, встановлених Статутом організації, зокрема відповідно до п. 4.11. Статуту Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України будь-які суттєві претензії до посадової особи Єпископа, які ставлять під сумнів можливості подовження його діяльності заявляються до Президії Синоду, яка розглядає цю заяву і доповідає її у Синоді, який, у разі необхідності, приймає рішення про позачергові вибори Єпископа. Аналогічні положення містяться у п. 3.6.5. Статуту Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України», затвердженим Протоколом засідання Синоду Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України від 31.10.2020 року № 31/10.

Враховуючи вищевикладене спір у даній справі в частині вимог про визнання недійснимирішень,оформлених Протоколомзасідання Синоду№ 31/10від 30жовтня 2020року РелігійноїОрганізації «ЦерковнеУправління (Єпископат)Німецької Євангелічно-ЛютеранськоїЦеркви України»,визнання недійснимСтатуту РелігійноїОрганізації «ЦерковнеУправління (Єпископат)Німецької Євангелічно-ЛютеранськоїЦеркви України»(кодЄДРПОУ 20955066),затвердженого Протоколомзасідання СинодуЦерковного Управління(Єпископату)Німецької Євангелічно-ЛютеранськоїЦеркви України№ 31/10від 31жовтня 2020року,скасування НаказуРелігійної Організації«Церковне Управління(Єпископат)Німецької Євангелічно-ЛютеранськоїЦеркви України»(кодЄДРПОУ 20955066)№ 01/05/21від 13травня 2021року прозвільнення ОСОБА_1 ззайманої посадиЄпископа РелігійноїОрганізації «ЦерковнеУправління (Єпископат)Німецької Євангелічно-ЛютеранськоїЦеркви України»на підставіп.5ч.1ст.41Кодексу законівпро працюУкраїни,поновлення ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 )на посадіЄпископа РелігійноїОрганізації «ЦерковнеУправління (Єпископат)Німецької Євангелічно-ЛютеранськоїЦеркви України»(кодЄДРПОУ 20955066),стягнення зРелігійної Організації«Церковне Управління(Єпископат)Німецької Євангелічно-ЛютеранськоїЦеркви України»(кодЄДРПОУ 20955066)на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 )середнього заробіткуза часвимушеного прогулуу зв`язкуз йогонезаконним звільненнямз посадиЄпископа РелігійноїОрганізації «ЦерковнеУправління (Єпископат)Німецької Євангелічно-ЛютеранськоїЦеркви України»(кодЄДРПОУ 20955066)в сумі90270,32грн. не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

З урахуванням вищевикладене суд приймає до розгляду заяву про збільшення позовних вимог в частині, що не стосується позовних вимог щодо яких судом вирішено питання про закриття провадження у справі.

Враховуючи, що по справі проведені необхідні підготовчі дії, передбачені ст. 189 ЦПК України, суд вважає необхідним призначити справу до розгляду по суті.

Керуючись: ст. ст. 19, 49, 200, 255, 256, 353, 354 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника Релігійної організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України» про закриття провадження у справі в частині вимог задовольнити.

Провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Релігійної організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України» в частині позовних вимог про визнання недійсними рішень, оформлених Протоколом засідання Синоду № 31/10 від 30 жовтня 2020 року Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України», визнання недійсним Статуту Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066), затвердженого Протоколом засідання Синоду Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України № 31/10 від 31 жовтня 2020 року, скасування Наказу Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) № 01/05/21 від 13 травня 2021 року про звільнення ОСОБА_1 з займаної посади Єпископа Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» на підставі п. 5 ч. 1 ст. 41 Кодексу законів про працю України, поновлення ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на посаді Єпископа Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066), стягнення з Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) середнього заробітку за час вимушеного прогулу у зв`язку з його незаконним звільненням з посади Єпископа Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) в сумі 90270, 32 грн. закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України.

Роз`яснити позивачу, що вимоги в цій частині не підлягають розгляду в судовому порядку.

Прийняти заявупредставника позивачапро збільшенняпозовних вимогв частинівимог запозовом ОСОБА_1 доРелігійної Організації«Церковне Управління(Єпископат)Німецької Євангелічно-ЛютеранськоїЦеркви України»(кодЄДРПОУ 20955066),треті особи:Релігійна організація«Німецька Євангелічно-Лютеранськарелігійна громадаСвятого Павлав м.Одеса»,Релігійна громадаСвятої КатериниНімецької Євангелічно-ЛютеранськоїЦеркви вм.Дніпрі,Релігійна організація«Релігійна громадаСвятого АпостолаІоанна БогословаНімецької Євангелічно-ЛютеранськоїЦеркви вмісті Херсон»,Релігійна громадаНімецької Євангельсько-Лютеранськоїцеркви Україниу м.Вінниці про скасування наказу Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) № 01/08/21 від 03.08.2021 року «Про зміни в організації праці» в частині звільнення ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) з посади пастора Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) в громадах міста: Одеса, Дніпро, Вінниця, Херсон, визнання недійсними рішень, оформлених Протоколом засідання Синодального комітету Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» № 14 від 03.08.2021 року в частині: погодження звільнення ОСОБА_1 з посади пастора у зв`язку зі змінами в організації праці, а саме скороченням штатної чисельності працівників; доручення ОСОБА_15 затвердити штатний розпис Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» у запропонованій редакції; доручення ОСОБА_15 винести наказ про зміни в організації праці та звільнення ОСОБА_2 із займаної посади відповідно до нового штатного розпису; поновлення ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на посаді пастора Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) в громадах міста: Одеса, Дніпро, Вінниця, Херсон; стягнення з Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) середнього заробітку за час вимушеного прогулу у зв`язку з його незаконним звільненням з посади пастора Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) в громадах міста: Одеса, Дніпро, Вінниця, Херсон в сумі 64462, 86 грн.; стягнення з Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) відшкодування моральної шкоди у розмірі 30000, 00 гривень.

Закрити підготовчепровадження посправі запозовом ОСОБА_1 доРелігійної Організації«Церковне Управління(Єпископат)Німецької Євангелічно-ЛютеранськоїЦеркви України»(кодЄДРПОУ 20955066),треті особи:Релігійна організація«Німецька Євангелічно-Лютеранськарелігійна громадаСвятого Павлав м.Одеса»,Релігійна громадаСвятої КатериниНімецької Євангелічно-ЛютеранськоїЦеркви вм.Дніпрі,Релігійна організація«Релігійна громадаСвятого АпостолаІоанна БогословаНімецької Євангелічно-ЛютеранськоїЦеркви вмісті Херсон»,Релігійна громадаНімецької Євангельсько-Лютеранськоїцеркви Україниу м.Вінниці про скасування наказу Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) № 01/08/21 від 03.08.2021 року «Про зміни в організації праці» в частині звільнення ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) з посади пастора Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) в громадах міста: Одеса, Дніпро, Вінниця, Херсон, визнання недійсними рішень, оформлених Протоколом засідання Синодального комітету Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» № 14 від 03.08.2021 року в частині: погодження звільнення ОСОБА_1 з посади пастора у зв`язку зі змінами в організації праці, а саме скороченням штатної чисельності працівників; доручення ОСОБА_15 затвердити штатний розпис Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» у запропонованій редакції; доручення ОСОБА_15 винести наказ про зміни в організації праці та звільнення ОСОБА_2 із займаної посади відповідно до нового штатного розпису; поновлення ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на посаді пастора Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) в громадах міста: Одеса, Дніпро, Вінниця, Херсон; стягнення з Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) середнього заробітку за час вимушеного прогулу у зв`язку з його незаконним звільненням з посади пастора Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) в громадах міста: Одеса, Дніпро, Вінниця, Херсон в сумі 64462, 86 грн.; стягнення з Релігійної Організації «Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України» (код ЄДРПОУ 20955066) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) відшкодування моральної шкоди у розмірі 30000, 00 гривень

Призначити справу до судового розгляду по суті на 26 жовтня 2022 року на 15:45 год.

Ухвала на підставі п. 15 ч. 1 ст. 353 ЦПК України в частині закриття провадження у справі підлягає оскарженню до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

13.09.2022

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення12.09.2022
Оприлюднено19.09.2022
Номер документу106280825
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них

Судовий реєстр по справі —522/20933/21

Постанова від 06.12.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сегеда С. М.

Ухвала від 30.10.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сегеда С. М.

Ухвала від 05.07.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сегеда С. М.

Ухвала від 15.05.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сегеда С. М.

Ухвала від 25.04.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сегеда С. М.

Рішення від 20.03.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Шенцева О. П.

Рішення від 20.03.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Шенцева О. П.

Ухвала від 09.02.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Шенцева О. П.

Ухвала від 12.09.2022

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Шенцева О. П.

Ухвала від 27.07.2022

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Шестакова Я. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні