ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
15 вересня 2022 року Справа № 926/1051-б/21
Господарський суд Чернівецької області у складі судді Дутки В.В., при секретарі судового засідання Боднарчуку В.В., розглянувши матеріали справи
за заявою фізичної особи ОСОБА_1 , м. Чернівці
про неплатоспроможність
представники сторін:
від кредиторів ОСОБА_2 , ордер від 24.05.2021
від банкрута Малєнко О.В., ордер від 20.12.2021
керуючий реалізацією не з`явився
ВСТАНОВИВ:
18.03.2021 до Господарського суду Чернівецької області звернулася фізична особа ОСОБА_1 із заявою, в якій просить прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі про її неплатоспроможність в порядку передбаченому положеннями Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвалою від 06.04.2021 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 . Керуючим реструктуризацією призначено арбітражного керуючого Шевчука Т.І.
Ухвалою попереднього засідання від 10.06.2021 визнано грошові вимоги ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до боржника ОСОБА_1 .
Рішенням від 09.11.2021 відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_4 до ОСОБА_1 про визнання договору дарування Ѕ частки житлового будинку з належними до нього господарськими будівлями та спорудами за АДРЕСА_1 від 10.10.2015 недійсним.
Постановою від 16.11.2021 визнано банкрутом фізичну особу ОСОБА_1 , введено процедуру погашення боргів. Керуючим реалізацією призначено арбітражного керуючого Мацьоцького О.І.
Рішенням від 14.04.2022 визнано недійсним договір відступлення права вимоги від 28.04.2021 укладений між ПП Світвуд Україна та ОСОБА_4 .
Ухвалою від 26.04.2022 відсторонено арбітражного керуючого Мацьоцького О.І. від виконання повноважень керуючого реалізацією майна у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 . Призначено арбітражного керуючого Шевчука Т.І. керуючим реалізацією майна.
Ухвалою від 19.05.2022 (суддя Ковальчук Т.І.) відхиллено грошові вимоги ОСОБА_4 до боржника ОСОБА_1
30.08.2022 до суду від керуючого реалізацією майна Шевчука Т.І. надійшов звіт керуючого реалізацією з додатками та клопотання про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди.
Ухвалою від 01.09.2022 звіт керуючого реалізацією майна призначено до розгляду в судовому засіданні на 15.09.2022.
У судовому засіданні 15.09.2022 сторони просили затвердити звіт керуючого реалізацією та закрити провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 . Керуючий реалізацією майна у судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.
Розглянувши звіт керуючого реалізацією майна, заслухавши учасників справи, дослідивши наявні в справі докази, суд встановив наступне.
Статтею 113 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Відповідно до декларації про майновий стан у боржника відсутнє будь-яке майно за рахунок якого можуть бути задоволені вимоги кредиторів. В процесі перевірки декларації ОСОБА_5 не встановлена наявність у боржника коштів, за рахунок яких можуть бути задоволені вимоги кредиторів, власності на земельні ділянки, інші об`єкти нерухомого майна, транспортні засоби тощо.
Із звіту керуючого реалізацією майна вбачається, що з метою встановлення інформації щодо наявності/відсутності майна боржника, керуючим реалізацією майна направлено відповідні запити до наступних установ та організацій:
- ГУ ДПС у Чернівецькій області щодо відкритих рахунків боржника та інформації про доходи боржника;
- Державній авіаційній службі щодо зареєстрованих за ОСОБА_1 цивільних повітряних суден;
- Регіональному сервісному центру у Чернівецькій області щодо реєстрації транспортних засобів;
- Держпродспоживслужбі щодо реєстрації за боржником сільськогосподарської техніки.
Згідно отриманих відповідей, за боржником не зареєстроване будь-яке рухоме чи нерухоме майно.
До реєстру вимог кредиторів внесено відомості про кредитора ОСОБА_3 вимоги якого визнанні ухвалою суду на загальну суму 374540,00 грн.
За результатами проведеної інвентаризації майна боржника (Акт інвентаризації від 19.05.2022), виявлено активи які включено до складу ліквідаційної маси, а саме: телевізор LG 43UN74003LB, телевізор Витязь, порохотяг Samsung, праска Philips, килим овальний 1200*1500, килим овальний 800*1500 (2 шт).
З метою визначення початкової вартості майна, включеного до складу ліквідаційної маси, керуючим реалізацією залучено незалежного оцінювача (Договір №38 від 18.05.2022). У результаті проведеної оцінки, встановлено, що початкова вартість майна становить 5870,00 грн. Відповідно до положень Розділу V КУзПБ, керуючим реалізацією організовано аукціон з продажу активів боржника, що входять до складу ліквідаційної маси. На вказаному аукціоні, що відбувся 28.07.2022, сума продажу майна склала 6023,00 грн, дані кошти спрямовані на часткову оплату основної грошової винагороди арбітражного керуючого Шевчука Т.І.
22.08.2022 на засіданні зборів кредиторів боржника розглянуто та схвалено звіт керуючого реалізацією, та прийнято рішення, яке оформлене протоколом, клопотати перед господарським судом про завершення процедури погашення боргів фізичної особи ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт керуючого санацією або ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Відповідно до ч. 6 та ч. 7 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства, вимоги, не задоволені через недостатність майна боржника, вважаються погашеними, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Вимоги до боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, щодо сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, а також інші вимоги особистого характеру, які не були задоволені або погашені частково у процедурі задоволення вимог кредиторів, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи в порядку, встановленому цивільним законодавством.
Згідно ст. 134 Кодексу, господарський суд при постановленні ухвали про завершення процедури погашення боргів боржника та закриття провадження у справі про неплатоспроможність ухвалює рішення про звільнення боржника - фізичної особи від боргів.
Фізична особа не звільняється від подальшого виконання вимог кредиторів після завершення судових процедур у справі про неплатоспроможність та обов`язку повернення непогашених боргів, а саме:
1) відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи;
2) сплати аліментів;
3) виконання інших вимог, які нерозривно пов`язані з особистістю фізичної особи.
Такі вимоги, що не були повністю погашені у справі про неплатоспроможність, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про неплатоспроможність у непогашеній частині.
Згідно ст. 135 Кодексу України з процедур банкрутства, протягом п`яти років після визнання фізичної особи банкрутом не може бути відкрито провадження у справі про неплатоспроможність за її заявою, крім випадку, якщо боржник погасив усі борги в повному обсязі у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Протягом п`яти років після визнання фізичної особи банкрутом така особа зобов`язана перед укладенням договорів позики, кредитних договорів, договорів поруки чи договорів застави письмово повідомляти про факт своєї неплатоспроможності інші сторони таких договорів.
Фізична особа не може вважатися такою, яка має бездоганну ділову репутацію, протягом трьох років після визнання її банкрутом.
Розглянувши звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури погашення боргів, господарський суд зазначає наступне.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.
Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи) (абз. 2 ч. 6 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства).
Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку (абз. 3 ч. 6 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства).
22.08.2022 на засіданні зборів кредиторів прийнято рішення про схвалення звіту про нарахування і виплату основної грошової винагороди, здійснення витрат за період з 26.04.2022 по 01.08.2022 в сумі 24103,00 грн, яка виплачена частково у розмірі 6023 грн, за рахунок коштів отриманих від реалізації ліквідаційної маси.
Враховуючи вищевикладене та те, що поданий звіт схвалено зборами кредиторів, господарський суд вирішив затвердити звіт арбітражного керуючого Шевчука Т.І. про нарахування та виплату основної грошової винагороди, здійснення витрат за період з 26.04.2022 по 01.08.2022.
Враховуючи, що керуючий реалізацією майна здійснив всі заходи у процедурі погашення боргів, суд вважає за необхідне затвердити звіт керуючого реалізацією майна, звіт про нарахування та виплату основної грошової винагороди, здійснення витрат, завершити процедуру погашення боргів та закрити провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .
Керуючись ст. 30, п.5 ч.1 ст. 90, ч.6 ст.133, ст.ст.134, 135 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Затвердити звіт керуючого реалізацією майна Шевчука Т.І. щодо боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
2.Затвердити звіт керуючого реалізацією майна Шевчука Т.І. про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури погашення боргів.
3.Завершити процедуру погашення боргів фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
4.Звільнити фізичну особу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) від боргів, окрім боргів за вимогами, передбачених ч. 2 ст. 134 Кодексу України з процедур банкрутства.
5. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
6.Припинити повноваження керуючого реалізацією майна арбітражного керуючого Шевчука Тараса Ігоровича (свідоцтво № 613 від 23.04.2013, адреса: 58005, м. Чернівці, вул. Герцена, 1).
7.Протягом п`яти років після визнання фізичної особи банкрутом не може бути відкрито провадження у справі про неплатоспроможність за її заявою, крім випадку, якщо боржник погасив усі борги в повному обсязі у порядку, передбаченому цим Кодексом. Протягом п`яти років після визнання фізичної особи банкрутом така особа зобов`язана перед укладенням договорів позики, кредитних договорів, договорів поруки чи договорів застави письмово повідомляти про факт своєї неплатоспроможності інші сторони таких договорів. Фізична особа не може вважатися такою, яка має бездоганну ділову репутацію, протягом трьох років після визнання її банкрутом.
8. Закрити провадження у справі № 926/1051-б/21 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .
9.Ухвалу направити керуючому реалізацією майна, боржнику, кредиторам, державному органу питань банкрутства, ГУ ДПС у Чернівецькій області, органу державної виконавчої служби, приватному виконавцю, у якого виконавче провадження перебуває на виконанні.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена у відповідності до ст.ст.254, 255 ГПК України до Західного апеляційного господарського суду.
Повний текст ухвали складено і підписано 19.09.2022.
Суддя В.В.Дутка
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2022 |
Оприлюднено | 21.09.2022 |
Номер документу | 106303935 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Дутка Віталій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні