Справа № 200/13713/17
Провадження № 2/932/2937/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2022 року м. Дніпро
Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська у складі головуючого судді Кондрашова І.А., за участю секретаря судового засідання Мотуз Я.А., позивача ОСОБА_1 , позивача ОСОБА_2 , представника позивача ОСОБА_3 , відповідача ОСОБА_1 , представника відповідача ОСОБА_4 , розглянувши у судовому засіданні клопотання про витребування доказів у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа Дніпровська п`ята державна нотаріальна контора, про визнання заповіту недійсним,-
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська перебуває на розгляді цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа Дніпровська п`ята державна нотаріальна контора, про визнання заповіту недійсним.
02.12.2021року доканцелярії судунадійшло клопотання ОСОБА_1 ,про витребуваннядоказів,необхідних длярозгляду справи,а самевід архівуПенсійного фонду(м.Дніпро,вул.Богдана Хмельницького,буд.116-А), зразків підпису ОСОБА_5 .
Клопотання обґрунтовано тим, що для проведення судової почеркознавчої експертизи згідно статті 84 ЦПК необхідні зразки підпису ОСОБА_5 , яка отримувала пенсію в Пенсійному фонді України у м. Дніпрі по вул. Богдана Хмельницького, буд. 116-А.
08.08.2022 року позивач ОСОБА_2 через канцелярію суду надала клопотання про витребування доказів, необхідних для проведення судової почеркознавчої експертизи, а саме з архіву Красногвардійського районного суду матеріали справи №2-0964/2007 за позовом ОСОБА_5 .
Клопотання обґрунтовано тим, підпис, вчинений на заповіті не є особистим підписом ОСОБА_5 , та для встановлення істини у справі, спростуванні справжності підпису в оспорюваному заповіті шляхом проведення судово-почеркознавчої експертизи необхідні зразки підпису ОСОБА_5 за відповідний період та у достатній кількості. Підписи, датовані 2005-2006 роками містяться у матеріалах судової справи №2-0964/2007 за позовом ОСОБА_5 .
Дослідивши подані представником позивача клопотання та перевіривши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Так,відповіднодовимог ст.84ЦПКУкраїни, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті83цьогоКодексу.Якщотакеклопотання заявленозпропускомвстановленого строку,судзалишаєйого беззадоволення,крімвипадку,колиособа,якайогоподає,обґрунтуєнеможливістьйого поданняувстановленийстрок зпричин,щонезалежали віднеї. Уклопотанні повиннобутизазначено: 1)якийдоказвитребовується; 2)обставини,якіможепідтвердити цейдоказ,абоаргументи,яківінможе спростувати; 3)підстави,зякихвипливає,щоцейдоказ маєвідповіднаособа; 4)вжитіособою,якаподаєклопотання,заходидляотримання цьогодоказусамостійно,доказивжиттятаких заходівта(або)причининеможливостісамостійного отриманняцьогодоказу. Уразі задоволенняклопотаннясудсвоєю ухвалоювитребовуєвідповіднідокази. Суд може витребувати докази також до подання позову як захід забезпечення доказів у порядку, встановленомустаттями 116-118цього Кодексу.
Суд можеуповноважитинаодержання такихдоказівзаінтересованусторону. Будь-якаособа,уякоїзнаходиться доказ,повиннавидатийого навимогусуду. Особи,якінемають можливостіподатидоказ,якийвитребовуєсуд,абонемають можливостіподатитакийдоказ увстановленістроки,зобов`язаніповідомитипро цесудіззазначенням причинпротягомп`ятиднів здняврученняухвали. Уразі неповідомленнясудупронеможливість податидокази,витребуванісудом,атакожза неподаннятакихдоказівз причин,визнанихсудомнеповажними,судзастосовуєдо відповідноїособизаходипроцесуального примусу,передбаченіцимКодексом. Притягненнявинних осібдовідповідальностіне звільняєїхвідобов`язку подативитребуванісудомдокази. У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду.
Враховуючи те, що самостійно позивач не в змозі отримати докази, які містять підтвердження існування договору довічного утримання, і ці докази можуть підтвердити обставини, зазначені у позові та мають істотне значення для правильного вирішення справи, суд доходить висновку про витребування зазначених доказів.
Відтак, клопотання належить задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 84, 258-261, 353 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів, подане у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа Дніпровська п`ята державна нотаріальна контора, про визнання заповіту недійсним,- задовольнити.
Витребувати у Центрального об`єднаного управління Пенсійного фонду України в місті Дніпрі (49033, м. Дніпро, вул. Богдана Хмельницького, буд. 116-А):
- зразки підпису ОСОБА_5 .
Клопотання ОСОБА_2 про витребування доказів, подане у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа Дніпровська п`ята державна нотаріальна контора, про визнання заповіту недійсним,- задовольнити.
Витребувати з архіву Красногвардійського районного суду (49006, м. Дніпро, пр-т Пушкіна, 77-б):
-матеріали справи №2-0964/2007 за позовом ОСОБА_5 .
Відповідно до вимог ч. ч. 7, 8 ст. 84 ЦПК України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі і з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність встановлену законом.
Витребувані докази необхідно надати до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська у десятиденний строк із дня отримання копії ухвали суду.
Ухвала, відповідно до вимог ч. 2 ст. 261 ЦПК України, набирає законної сили негайно після її підписання та апеляційному оскарженню не підлягає.
За невиконання ухвали передбачена кримінальна відповідальність за умисне невиконання рішення (ухвали) суду.
Суддя Ігор КОНДРАШОВ
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2022 |
Оприлюднено | 19.10.2022 |
Номер документу | 106788974 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Кондрашов І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні