Справа № 2-н-53/10
Провадження №6/369/173/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.11.2022 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Пінкевич Н.С.,
при секретарі Смушко К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова Компанія «Кредит-Капітал» про заміну стягувача у судовому наказі у цивільній справі за заявою Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
ЗаявникТОВ «Фінансова Компанія «Кредит-Капітал» звернулося до Києво-Святошинського районного суду Київської області із заявою про заміну стягувача у судовому наказі. Свою заяву мотивували тим, що 19 березня 2010 року було видано судовий наказ по справі № 2-н-53/10 за заявою ПАТ «Універсал Банк» про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором №CL3043 від 26.10.2007 року у розмірі 23783,39 грн. 12 травня 2021 року Києво-Святошинським районним судом Київської області було постановлено ухвалу про заміну стягувача ПАТ «Універсал Банк» на ТзОВ «КУА «Прімоколект Капітал». Вказали, що станом на момент звернення до суду судовий наказ №2-н-53/10 не виконано.
12.07.2021 року між ТОВ «КУА «Прімоколект Капітал» та ТОВ «ФК «Кредит-Капітал» було укладено договір про відступлення прав вимоги №12/07/2021-1, відповідно до умов якого ТОВ «ФК «Кредит-Капітал» набуло статус нового кредитора та отримало право грошової вимоги до ОСОБА_1 за кредитним договором № CL3043 від 26.10.2007 року.
Враховуючи викладене просили суд замінити стягувача з ТОВ «КУА «Прімоколект Капітал» на його правонаступника ТОВ «ФК «Кредит-Капітал» за правом грошової вимоги до ОСОБА_1 у виконавчому документів №2-н-53/10.
У судове засідання особи, які беруть участь у розгляді справи, не з`явилися. Про час, дату та місце розгляду заяви повідомлені належним чином. Представник заявника у своїй заяві просив суд розгляд справи проводити без його участі.
Відповідно до ч. 3 ст. 442 ЦПК України, неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч.5 ст.268 ЦПК України датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Перевіривши та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що заяву про заміну сторони стягувача у судовому наказі слід задовольнити, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 129-1Конституції України судухвалює рішення іменем України, судове рішення є обов`язковим до виконання.
У п. 9ст. 129Конституції України доосновних засад судочинства віднесено обов`язковість рішень суду.
Виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду та ефективного захисту сторони у справі, що передбаченостаттями 6,13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Встановлено, що Києво-Свяошинським районним судом Київської області, 13 травня 2016 року в справі №2-н-53/10 видано судовий наказ про стягнення ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» заборгованості в сумі 23783,39 грн.
Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 12.05.2021 року замінено сторону стягувачаПАТ "Універсал Банк"на правонаступникаТовариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Прімоколект-Капітал"у дублікаті судового наказу №2-н-53/10 від 13 травня 2016 року, який виданий Києво-Святошинським районим судом про стягнення із ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» заборгованості в сумі 23783,39 грн. кредитним договором №CL3043 від 26 жовтня 2007 року.
12 липня 2021р. між Товариством з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Прімоколект-Капітал» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-капітал», був укладений Договір відступлення права вимоги №12/07/2021-1, за умовами якого кредитор передає (відступає) новому кредитору за плату, а новий кредитор приймає належні кредитору права грошової вимога (права вимоги) до боржників за кредитними договорами, вказаними в реєстрі боржників, укладеними між первісним кредитором і боржниками.
Згідно з підпунктом 6.2.2. пункту 6.2. Договору права вимоги переходять до нового кредитора з моменту підписання сторонами цього Договору, після чого новий кредитор стає кредитором по відношенню до боржників стосовно їх заборгованості. При цьому виконання новим кредитором та первісним кредитором умов, що визначені цим пунктом, є необхідною та достатньою підставою для оформлення відступлення права вимоги. Додаткового оформлення відступлення права вимоги в цих випадках не вимагається.
29.07.2021р. ТОВ «Компанія з управління активами «Прімоколект-Капітал» та ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-капітал» підписано Акт прийому-передачі документації до Договору відступлення права вимоги.
Таким чином, з урахуванням положень Договору відступлення права вимоги №12/07/2021-1 від 12.07.2021р. до ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-капітал» перейшли права вимоги до боржників, які визначені цим Договором.
Так, судом встановлено, що за реєстром боржників до Договору відступлення прав вимоги були передані ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-капітал» вимоги до ОСОБА_1 за Кредитним договором №CL3043 від 26.10.2007 року.
Підставами виникнення цивільних прав і обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини (п. 1 ч. 2 ст. 11ЦК України).
Відповідно до ч. 1ст. 512ЦК України кредитору зобов`язанні (крім випадків, передбачених ст. 515ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі ст. 514 цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
За змістом ст. 512ЦК України, у разі вибуття кредитора в зобов`язанні він замінюється правонаступником.
Виходячи із змісту цих норм, зокрема, пунктів 1 і 2 ч. 1ст. 512ЦК України, у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.
Заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 442ЦПК України уразі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
За своєю суттю заміна кредитора в зобов`язанні внаслідок відступлення права вимоги є різновидом правонаступництва та можлива на будь-якій стадії процесу. У зв`язку із заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, і її заміна новим кредитором проводиться відповідно до ч. 5ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження"за заявою заінтересованої особи. Такою заінтересованою особою є новий кредитор (правонаступник).
Заміна сторони правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу.
Саме такого висновку дійшовВерховний Суд у постанові від 05 грудня 2018 року у справі за №643/4902/14-ц.
За таких обставин, суд вважає, що є всі підстави для заміни стягувача з ТОВ "Компанія з управління активами "Прімоколект-Капітал"на його правонаступника ТОВ «ФК «Кредит-Капітал» у судовому наказі №2-н-53/10 про стягнення із ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» заборгованості в сумі 23783,39 грн.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст.259,260,261,352-354,442 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву- задовольнити.
Замінити сторону стягувачаТовариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Прімоколект-Капітал»на його правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова Компанія «Кредит-Капітал» у судовому наказі №2-н/53/10, який виданий Києво-Святошинським районним судом Київської області про стягнення із ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» заборгованості в сумі 23783,39 грн.
Копію ухвали суду надіслати учасникам справи.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційної скарги не було подано.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення. Учасники справи, яким ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення їм відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали виготовлений 07 листопада 2022 року.
Суддя Наталія ПІНКЕВИЧ
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2022 |
Оприлюднено | 09.11.2022 |
Номер документу | 107150086 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Пінкевич Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні