ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про відкладення розгляду справи
07 листопада 2022 року Справа № 915/287/22
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Олейняш Е.М. при секретарі судового засідання Степановій І.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Військової частини НОМЕР_1
до відповідача Державного підприємства "Миколаївський бронетанковий завод"
електронна пошта: mbz@ukroboronprom.com
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Державний концерн "ІНФОРМАЦІЯ_2", м. Київ
електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_3
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Міське комунальне підприємство "Миколаївводоканал", вул. Погранична, 161, м. Миколаїв, Миколаївська область, 54055 (код ЄДРПОУ 31448144);
електронна пошта: office@vodokanal.mk.ua
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "АВ-Нафта", вул. Морехідна, 1-В/3, офіс 206, м. Миколаїв, 54010 (код ЄДРПОУ 39284118)
про повернення майна, у зв`язку з набуттям та збереженням без достатньої правової підстави
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1., довіреність № 470/1/1204 від 19.09.2022 року;
від відповідача: представник не з`явився;
від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Державний концерн "ІНФОРМАЦІЯ_2": ОСОБА_2., довіреність № Д-273/2022 від 30.03.2022;
від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Міське комунальне підприємство "Миколаївводоканал": представник не з`явився;
від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "АВ-Нафта": представник не з`явився.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Миколаївської області звернулась Військова частина НОМЕР_1 з позовною заявою, в якій просить суд зобов`язати відповідача Державне підприємство "Миколаївський бронетанковий завод" повернути паливно-мастильні матеріали, а саме: автомобільний бензин А-80ДЗ - 20 000, 00 кг; ДП З-0,2-25 - 1 865, 00 кг; ДП Л Євро 5 ВО (ДП ULSD 10PPM) - 28 135, 00 кг.
Крім того, позивач просить суд стягнути з відповідача судові витрати.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 30.08.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 19.09.2022.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 19.09.2022 відкладено підготовче засідання на 10.10.2022.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 10.10.2022 відмовлено в задоволенні клопотання позивача про забезпечення доказів.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 10.10.2022 відкладено підготовче засідання на 24.10.2022. Залучено до участі у справі: третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Державний концерн "ІНФОРМАЦІЯ_2"; третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Міське комунальне підприємство "Миколаївводоканал"; третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "АВ-Нафта".
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 24.10.2022 закрито підготовче провадження у справі та призначено розгляд справи по суті в судовому засіданні на 07.11 2022.
01.11.2022 на адресу Господарського суду Миколаївської області від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Державний концерн "ІНФОРМАЦІЯ_2" через систему "Електронний суд" надійшли письмові пояснення по справі (вх. № 4867/22 від 01.11.2022).
В судовому засіданні 07.11.2022 представник позивача зазначив, що не отримав письмові пояснення від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Державний концерн "ІНФОРМАЦІЯ_2".
В судовому засіданні судом встановлено, що третя особа не надала належних доказів направлення письмових пояснень іншим учасникам у справі.
Представник третьої особи ДК "ІНФОРМАЦІЯ_2" усно просив суд надати час для направлення письмових пояснень на адресу інших учасників процесу.
Судом відкладено вирішення питання щодо прийняття до розгляду письмових пояснень представника третьої особи ДК "ІНФОРМАЦІЯ_2" на наступне судове засідання.
03.11.2022 на адресу Господарського суду Миколаївської області від представника відповідача через систему "Електронний суд" надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, у зв`язку з відрядженням представника відповідача Єнтіса М.Є. до м. Києва (вх. № 4976/22 від 03.11.2022).
На підтвердження клопотання відповідачем додано наказ ДП "МБТЗ" № 149-р від 02.11.2022 про відрядження працівника.
В судовому засіданні учасники процесу не заперечували проти клопотання представника відповідача про відкладення розгляду справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 202 ГПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: 1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання; 2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; 3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про визнання поважними причин неявки представника відповідача та задоволення клопотання про відкладення розгляду справи.
В судовому засіданні 07.11.2022 представник третьої особи ДК "ІНФОРМАЦІЯ_2" просив суд провести наступне судове засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Розглянувши клопотання третьої особи, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 197 ГПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Відповідно до ч. 4 ст. 197 ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
За приписами п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 13 ГПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п. 1 Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України від 23.04.2020 № 196 (далі - Порядок) для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Відповідно до п. 2 Порядку рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.
Враховуючи викладене, розгляд справи у наступному судовому засіданні слід провести з використанням системи відеоконференцзв`язку поза межами приміщення суду з використанням комплексу технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon".
Керуючись, ст. 197, 202, 233-235, 254-255 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відкласти розгляд справи по суті в судовому засіданні на 21.11.2022 о 13:20 год.
Повідомити учасників справи про призначення судового засідання по справі.
Засідання в режимі відеоконференції відбудеться у приміщенні господарського суду Миколаївської області за адресою: вул. Фалєєвська, 14, м. Миколаїв, 54001.
2. Особа, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду: представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Державного концерну "ІНФОРМАЦІЯ_2": адвокат ОСОБА_2. (логін - ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
3. Роз`яснити представнику третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Державного концерну "ІНФОРМАЦІЯ_2":
- ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (ч. 5 ст. 197 ГПК України);
- суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників (ч. 10 ст. 197 ГПК України);
- використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки (ч. 11 ст. 197 ГПК України);
- відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи (ч. 12 ст. 197 ГПК України);
- при проведенні судового засідання поза межами приміщення суду заявник повинен дотримуватись вимог Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України від 23.04.2020 № 196.
4. Відеоконференція буде проведена за допомогою системи "EasyCon" за веб-посиланням: https://vkz.court.gov.ua/.
5. Попередити представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Державного концерну "ІНФОРМАЦІЯ_2", що відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання за участі сторін поза межами приміщення суду, він зобов`язаний зайти та авторизуватися в Системі "EasyCon" за 10 хвилин до початку судового засідання.
6. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції представнику третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Державного концерну "ІНФОРМАЦІЯ_2" необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
7. Попередити представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Державного концерну "ІНФОРМАЦІЯ_2" про необхідність забезпечення участі у відеоконференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
На вебсторінці Господарського суду Миколаївської області на офіційному вебпорталі судової влади України в Інтернет за посиланням: http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/ учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст. 235, 255 ГПК України).
Повний текст ухвали складено 09.11.2022 року
Суддя Е.М. Олейняш
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2022 |
Оприлюднено | 11.11.2022 |
Номер документу | 107215380 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань повернення безпідставно набутого майна (коштів) |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Олейняш Е.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні