ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1УХВАЛА
01 грудня 2022 року м. Київ № 826/97/17
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі колегії суддів: головуюча суддя Кузьменко А.І., судді Добрівська Н.А., Маруліна Л.О., при секретарі судових засідань Прокопенко О.В,. розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про перегляд за виключними обставинами рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 січня 2018 року в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1 до треті особиКиївського апеляційного адміністративного суду Державна судова адміністрація України, Державна казначейська служба Українипровизнання протиправними дій та бездіяльності, зобов`язання вчинити дії
за участі представників сторін:
від позивача - не з`явився,
від відповідача - не з`явився,
від третьої особи 1 - не з`явився,
від третьої особи 2 - не з`явився
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - заявник) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із заявою про перегляд за виключними обставинами рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 січня 2018 року в адміністративній справі №826/97/17, в якій просить скасувати таке рішення та задовольнити його позовні вимоги, а саме: визнати протиправними дії та бездіяльність Київського апеляційного адміністративного суду щодо невиплати йому вихідної допомоги у зв`язку з відставкою у розмірі 10-ти місячних заробітних плат за останньою посадою; зобов`язати Київський апеляційний адміністративний суд нарахувати і виплатити йому вихідну неоподатковувану допомогу судді у зв`язку з відставкою у розмірі 10-ти місячних заробітних плат за останньою посадою, що складає 247225, 00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 червня 2020 року відкрито провадження за заявою ОСОБА_1 та призначено її до розгляду в судовому засіданні.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 липня 2020 року зупинено провадження за заявою ОСОБА_1 про перегляд за виключними обставинами рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 січня 2018 року у справі № 826/97/17 до набрання законної сили рішенням об`єднаної палати Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду у справі № 808/1628/18; зобов`язано сторін повідомити суду про усунення обставин, що слугували підставою для зупинення провадження у справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 листопада 2022 року поновлено провадження у справі та призначено судове засідання з розгляду заяви ОСОБА_1 по перегляд за виключними обставинами рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 січня 2018 року в адміністративній справі №826/97/17.
Сторони в судове засідання не з`явились, хоча були повідомлені про час, дату та місце його проведення.
З урахуванням частини 2 статті 368 Кодексу адміністративного судочинства України суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви про перегляд судового рішення за виключними обставинами за відсутністю представників сторін.
Розглянувши заяву, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для її розгляду та вирішення, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 січня 2018 року в адміністративній справі №826/97/17 відмовлено у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Київського апеляційного адміністративного суду, треті особи: Державна судова адміністрація України, Державна казначейська служба України про визнання протиправними дії та бездіяльності Київського апеляційного адміністративного суду щодо невиплати вихідної допомоги у зв`язку з відставкою у розмірі 10-ти місячних заробітних плат за останньою посадою; зобов`язання Київський апеляційний адміністративний суд нарахувати і виплатити вихідну неоподатковувану допомогу судді у зв`язку з відставкою у розмірі 10-ти місячних заробітних плат за останньою посадою, що складає 247225, 00 грн. Відповідно до частини 1 статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яким закінчено розгляд справи і яке набрало законної сили, може бути переглянуто за нововиявленими або виключними обставинами.
Підставами для перегляду судових рішень у зв`язку з виключними обставинами є встановлена Конституційним Судом України неконституційність (конституційність) закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого (не застосованого) судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане (пункт 1 частини п`ятої статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України).
Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 січня 2018 року в адміністративній справі №826/97/17 мотивоване тим, що на час звільнення ОСОБА_1 чинними були норми Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (набрав чинності 01 квітня 2014 року), яким виключено статтю 136 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
В обґрунтування поданої заяви ОСОБА_1 посилається на наявність виключних обставин, передбачених пунктом 1 частини 5 статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме визнання рішенням Конституційного Суду України від 15 квітня 2020 року у справі №2-р (11)2020 неконституційним положення підпункту 1 пункту 28 розділу II Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", яким виключено положення статті 136 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та яке застосовувалось судом при вирішенні справи.
Так, рішенням Конституційного Суду України від 15 квітня 2020 року у справі №2-р(11)2020 положення підпункту 1 пункту 28 розділу ІІ Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" визнано неконституційними.
Згідно статті 152 Конституції України, закони та інші акти за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними повністю чи в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції України або якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності.
Закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Конституційний Суд України у рішенні від 24 грудня 1997 року №8-зп зазначив, що частина друга статті 152 Конституції України закріплює принцип, за яким закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність. За цим принципом закони, інші правові акти мають юридичну силу до визнання їх неконституційними окремим рішенням органу конституційного контролю.
Закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення (частина перша статті 91 Закону України "Про Конституційний Суд України").
Пунктом 2 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 15 квітня 2020 року у справі №2-р(11)2020 передбачено, що положення підпункту 1 пункту 28 розділу ІІ Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Таким чином, положення підпункту 1 пункту 28 розділу ІІ Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", яким виключено статтю стаття 136 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", втратило чинність з 15 квітня 2020 року.
Вказані обставини не спростовують висновків суду про те, що станом на день звільнення позивача стаття 136 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", яка передбачала право судді, який вийшов у відставку, на отримання вихідної допомоги, була виключена.
Крім того, як вбачається зі змісту пункту 1 частини 5 статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлена Конституційним Судом України неконституційність (конституційність) закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого (не застосованого) судом при вирішенні справи може бути підставою для перегляду рішення за виключними обставинами тільки, якщо рішення суду ще не виконане.
Суд зазначає, що у даному випадку, рішення не може вважатись невиконаним у розумінні положень приписів пункту 1 частини 5 статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки рішення, що набрало законної сили, яким у задоволенні позову відмовлено, не передбачає примусового виконання.
Правовий висновок аналогічного змісту викладено Верховним Судом в постанові від 19 лютого 2021 року у справі №808/1628/18.
Таким чином, ухвалення Конституційним Судом України рішення від 15 квітня 2020 року у справі №2-р(11)2020 не є підставою для перегляду рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 січня 2018 року за виключними обставинами.
Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 368 Кодексу адміністративного судочинства України суд може відмовити в задоволенні заяви про перегляд судового рішення за виключними обставинами та залишити відповідне судове рішення в силі.
З огляду на викладене, в задоволенні заяви ОСОБА_1 про перегляд за виключними обставинами рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 січня 2018 року необхідно відмовити та залишити зазначене судове рішення в силі.
Керуючись статтями 248, 361, 367, 368 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про перегляд за виключними обставинами рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 січня 2018 року в адміністративній справі №826/97/17, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 січня 2018 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Київського апеляційного адміністративного суду, треті особи Державна судова адміністрація України, Державна казначейська служба України про визнання протиправними дій, бездіяльності, зобов`язання вчинити дії залишити в силі.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Згідно з частиною другою статті 369 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення за наслідками провадження за нововиявленими або виключними обставинами може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом для оскарження судових рішень суду відповідної інстанції.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Головуюча суддя А.І. Кузьменко
Судді Н.А. Добрівська
Л.О. Маруліна
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2022 |
Оприлюднено | 19.12.2022 |
Номер документу | 107871610 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Собків Ярослав Мар'янович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Собків Ярослав Мар'янович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Собків Ярослав Мар'янович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Собків Ярослав Мар'янович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Губська Людмила Вікторівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Губська Людмила Вікторівна
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Кузьменко А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні