Справа № 591/2842/22
Провадження № 1-кс/591/3399/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 грудня 2022 року м.Суми
Слідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши скаргу адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 на бездіяльність ст. слідчого з ОВС СУ ГУНП в Сумській області ОСОБА_5 щодо неповернення тимчасово вилученого майна, -
Встановив:
Представник скаржника звернувся до суду зі скаргою на дії слідчого з ОВС СУ ГУНП України в Сумській області ОСОБА_6 , в провадженні якого перебує кримінальне провадження № 42022102070000074 . Свою скаргу мотивує тим, що у ОСОБА_4 було тимчасово вилучено майно(грошові кошти у розмірі 20 000 грн на яке в подальшому на кошти було накледено арешт зокрема.Разом з тим, зазначає, що аешт ухвалою судувід 27.10.2022 року ( справа № 591/2842/22, провадження 1-кс2039/22) такий арешт було знято та кошти , які тимчасово вилучені, власнику не повернуті.
Тому просить зобов`язати слідчого повернути тимчасово вилучене майно його власнику.
Суд дослідвши матеріали скарги, приходить да наступних висновків, що скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного:
Тимчасове вилучення майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження та застосовується з метою досягнення дієвості кримінального провадження, може кореспондуватися з таким заходом забезпечення кримінального провадження як арешт майна (ч.ч. 1, 2 ст. 131 Кримінального процесуального кодексу України).
Тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення (ч. 1 ст.167 Кримінального процесуального кодексу України).
Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:
підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;
призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;
є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом;
одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено (ч. 2 ст. 167 Кримінального процесуального кодексу України).
Тимчасово вилучити майно може кожен, хто законно затримав особу в порядку, передбаченомустаттями 207,208Кримінального процесуального кодексу України. Кожна особа, яка здійснила законне затримання, зобов`язана одночасно із доставленням затриманої особи до слідчого, прокурора, іншої уповноваженої службової особи передати їй тимчасово вилучене майно. Факт передання тимчасово вилученого майна засвідчується протоколом (ч. 1 ст. 168 Кримінального процесуального кодексу України).
КПК Українипередбачає можливість тимчасового вилучення майна у трьох випадках:
у затриманої особи;
при проведенні огляду;
при проведенні обшуку.
Майно є тимчасово вилученим до його повернення або вирішення питання про його арешт.
Згідно з ч. 5 ст. 171 Кримінального процесуального кодексу Україниклопотання про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно повинно бути негайно повернуто особі, у якої воно вилучено.
Саме невиконання процесуального обов`язку щодо негайного повернення майна особі й зумовлює існування процесуального механізму щодо оскарження бездіяльності слідчого, прокурора, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна, визначеного вп. 1 ч. 1 ст. 303 Кримінального процесуального кодексу України.
На час розгляду скарги слідчим не надано належних доказів щодо визнання грошових коштів, що належать ОСОБА_4 у розмірі 20000 грн. Слід також зазначити, що ухвалою слідчого судді Зарічного районного суду м.Суми від 27.10.2022 року скасовано арешт накладений постановою керівника Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_7 від 30.04.2022 року про арешт майна, належні ОСОБА_4 на грошові кошти в сумі 20 000 (двадцять тисяч) гривень.
Оскільки у матеріалах справи відсутні докази, які могли б слугувати підставою для відмови у задоволенні скарги заявника, та не спростовані органом досудового розслідування, слідчий суддя приходить до висновку, що скаргу необхідно задовольнити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 303-307, 309 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 на бездіяльність ст. слідчого з ОВС СУ ГУНП в Сумській області ОСОБА_5 щодо неповернення тимчасово вилученого майна задовольнити.
Зобов`язати ст. слідчого з ОВС СУ ГУНП в Сумській області ОСОБА_5 негайно повернути ОСОБА_4 , вилучене майно, а саме грошові кошти в сумі 20000 (двадцять тисяч) гривень.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_8 -Когер
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2022 |
Оприлюднено | 20.12.2022 |
Номер документу | 107889141 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Зарічний районний суд м.Сум
Мальована-Когер В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні