Постанова
від 05.09.2006 по справі 38/286
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

38/286

                                ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

                                                             ПОСТАНОВА

                                                        ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

05.09.06 р.                                                                             Справа № 38/286

Господарський суд Донецької області у складі судді Радіонової О.О.

при секретарі судового засіданні Зікєєвої Л.П.

розглянувши матеріали справи за позовом  Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Куйбишевському районі м.Донецька

До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю „Сервіс-Петроліум” м.Донецьк

про стягнення 1 555грн.60коп.

  

за участю

представників сторін:

від позивача: Лях В.В.-гол. спец.  з правового забезпечення за дов. № 41/05 від 04.09.2006р.

від відповідача: не з”явився

                    

Суть справи:

Позивач, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Куйбишевському районі м.Донецька звернувся до господарського суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю „Сервіс-Петроліум” м.Донецьк  про стягнення заборгованості по страховим внескам у розмірі 1555грн.60коп.

У зв”язку з набуттям чинності з 01.11.2005р. Закону України “Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України” № 2953-1У від 06.10.2005р., яким пункти 6 та 7 розділу У11 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України були викладені в новій редакції, згідно якої до початку діяльності окружного адміністративного суду позовні заяви у господарських справах, що віднесені цим Кодексом до адміністративної юрисдикції, заяви (подання) про перегляд судових рішень у зв”язку з нововиявленими та винятковими обставинами у таких справах, розглядаються господарським судом в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України, 26.07.2006р. судом було відкрито провадження в адміністративній справі                    № 38/286, оскільки у спірних правовідносинах виконавча дирекція Фонду соціального страхування, його робочі органи, виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов”язкового державного соціального страхування та відповідають вимогам, передбаченим ст. 3 КАС України.

Сторони були належним чином повідомлені про час, дату та місце слухання справи, про що свідчить відмітка канцелярії суду на ухвалі суду від 26.07.2006р., але відповідач у судове засідання не з”явився, про причину неявки не повідомив, а  на адресу суду повернувся конверт з відміткою „адресат не розшуканий”.

Судом отримана відповідь з Головного управління статистики у Донецькій області, з якої вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю „Сервіс-Петроліум”, знаходиться за адресою: 83096, м.Донецьк, Куйбишевський район, вул.Антарктидна,1/3  та станом на 31 липня значиться в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України як юридична особа  ( ідентифікаційний код 32036462).

У попереднє судове засідання 05.09.2006р. позивач з”явився та підтримав позовні вимоги.

Судом складений протокол  судового засідання згідно вимог ст. 45 КАС України.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення  уповноваженого представника позивача, господарський суд , -

                                         ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю „Сервіс-Петроліум” м.Донецьк  згідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 23.09.1999р. № 1105-ХIV (далі-Закон) зареєстрований як платник страхових внесків Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві (страхове свідоцтво, реєстраційний номер 0526001298) та зобов'язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду, але відповідач не в сплачував обов'язкові страхові внески до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в Куйбишевському районі м.Донецька , внаслідок чого виникла заборгованість по сплаті страхових внесків за  1 квартал 2005р. станом на 01.04.2005р. у сумі 1 555 грн.60коп., в тому числі недоїмка за платежами у сумі 731грн.80коп.

У зв”язку з тим, що відповідач до теперішнього часу не сплатив вказану заборгованість, позивач просить суд стягнути  з відповідача заборгованість по сплаті страхових внесків у сумі 1 555грн.60коп. , в тому числі недоїмку у сумі 731грн.80коп.

Згідно ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на розрахункову відомість за 1 квартал 2005р., наказ № 01-27-к від 05.07.2002р., правоустановчі документи тощо.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об”єктивному дослідженні відповідно ч. 1 ст. 86 КАС України.  

Предметом спору у цій справі є стягнення заборгованості щодо страхових внесків.

Відповідно до ст. 14 Основ законодавства України про загальнообов”язкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов”язкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов”зковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.  Отже, у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фондів соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов”язкового державного соціального страхування.

Позивач обґрунтовує свої вимоги нормами Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, тому судом при розгляді справи застосовані норми відповідного Закону, оскільки суд не має права самостійно змінювати підставу або предмет позову.

Цей Закон відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначає правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві.

Страхування від нещасного випадку є самостійним видом загальнообов'язкового державного соціального страхування, за допомогою якого здійснюється соціальний захист, охорона життя та здоров'я громадян у процесі їх трудової діяльності.

Дія цього Закону поширюється на осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях, незалежно від їх форм власності та господарювання (далі-підприємства), у фізичних осіб, на осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності.

Основними принципами страхування від нещасного випадку є,  зокрема:

- обов'язковість страхування від нещасного випадку осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) та інших підставах, передбачених законодавством про працю, а також добровільністю такого страхування для осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та громадян-суб”єктів підприємницької діяльності,

- обов'язковість сплати страхувальником страхових внесків.

Відповідно до  абз. 2 пп.2 ст.45 Закону роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Відповідальність страхувальника за невиконання своїх обов”язків передбачена ст. 52 Закону.

Відповідач не виконував покладені на нього вказаним Законом обов'язки по сплаті страхових внесків, а отже зобов'язаний нести передбачену  відповідальність по сплаті заборгованості зі страхових внесків.

Спори щодо суми страхових внесків, а також щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань вирішуються в судовому порядку згідно приписів абз.1 ст. 55 Закону.

Порядок перерахування, обліку та витрачання страхових внесків до Фонду регулююється Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 20.04.2001р. № 12, п.4.10 якої передбачено, що розміри страхових внесків страхувальників обчислюються для роботодавців – у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України “Про оплату праці”, які підлягають обладенню податком з доходів фізичних осіб.

Пунктом 4.12 зазначеної Інструкції передбачено, що страхові внески сплачуються:

-страхувальниками – роботодавцями – в день одержання коштів на оплату праці в установах банків.

На підставі наданих позивачем даних відповідач зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду у розмірі 2,62% до суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувань, компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі.

Позовні вимоги підтверджуються матеріалами справи та не спростовуються відповідачем.

На підставі наведеного, суд вважає, що позовні вимоги щодо стягнення заборгованості по страховим внескам у сумі 1 555грн.60коп. , в тому числі недоїмки за платежами у сумі 731грн.80коп. є доказаними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно вимог ч. 4  ст. 94 КАС України.

          Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.17, 48, 69, 71, 87, 89,  94, 122-154, 160, 162, 163, пунктів 2-1, 6,7 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”,  господарський суд,

                                                       П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Куйбишевському районі м.Донецька про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю „Сервіс-Петроліум” ” м. Донецьк суми заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 1 555грн.60коп., в тому числі недоїмки у розмірі 731грн.80коп.,  задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю  „Сервіс-Петроліум ” (83096, м.Донецьк, вул.Антарктидна,1/3, р/р 260011802980011 в ЗАТ „Донкредітінвест”, МФО 335162, ЄДРПОУ 32036462) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Куйбишевському районі м.Донецька (83096, м.Донецьк вул. Куйбишева,78, р/р 37177400900008 в УДК в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 25968671) заборгованість зі сплати  страхових внесків у розмірі 1 555грн.60коп. , в тому числі недоїмку у розмірі 731грн.80коп.

Текст постанови оголошений у судовому засіданні 05.09.2006р.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

          

Суддя                                                                                              Радіонова О.О.           

Надруковано 3 примірників:

до справи-1

сторонам у справі-2

                                                                                             

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення05.09.2006
Оприлюднено22.08.2007
Номер документу108405
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —38/286

Ухвала від 08.04.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

Ухвала від 24.11.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

Ухвала від 10.11.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

Ухвала від 05.03.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Лейба М.О.

Ухвала від 08.12.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Лейба М.О.

Ухвала від 13.10.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Лейба М.О.

Рішення від 27.09.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Власов Ю.Л.

Ухвала від 12.08.2011

Господарське

Вищий господарський суд України

Демидова A.M.

Ухвала від 13.09.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Власов Ю.Л.

Ухвала від 23.08.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Власов Ю.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні