ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Провадження № 22-ц/803/904/23 Справа № 214/8336/20 Суддя у 1-й інстанції - Малаховська І. Б. Доповідач - Макаров М. О.
УХВАЛА
07 лютого 2023 року м. Дніпро
Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Дніпровського апеляційного суду в складі:
головуючого судді Макарова М.О.
суддів Демченко Е.Л., Куценко Т.Р.
при секретарі Керімовій-Бандюковій Л.К.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпро клопотання представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 про призначення по справі судової будівельно-технічної експертизи по справі за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 ОСОБА_3 на рішення Довгинцівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 01 вересня 2022 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фауна Гранд» про відшкодування збитків, -
В С Т А Н О В И Л А :
В провадженніДніпровського апеляційногосуду знаходитьсяцивільна справаза позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фауна Гранд» про відшкодування збитків.
В суді апеляційної інстанції представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 заявив клопотання про призначення судової будівельно-технічної експертизи, проведення якої доручити експерту Бихно Марині Володимирівні, свідоцтво судового експерта № 1404.
Перевіривши доводи заявника та вислухавши думку учасників справи з приводу поданого клопотання, колегія суддів приходить до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Порядок призначення судової експертизи врегульовано статтями 102-108 ЦПК України, Законом України Про судову експертизу, Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженою наказом Міністерства юстиції України 08 жовтня 1998 року № 53/5, Науково-методичними рекомендаціями з питань підготовки матеріалів та призначення судових експертиз, затверджених наказом Міністерства юстиції України 08 жовтня 1998 року № 53/5.
За змістом статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до вимог статті 1 Закону України Про судову експертизу судова експертиза це дослідження на основі спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва, ремесла тощо об`єктів, явищ і процесів з метою надання висновку з питань, що є або будуть предметом судового розгляду.
Відповідно до вимог частини першої ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до частин третьої-п`ятої ст. 103 ЦПК України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з врахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає за необхідне призначити у справі судову будівельно-технічну експертизу, проведення якої доручити експерту Бихно Марині Володимирівні, свідоцтво судового експерта № 1404, оскільки для з`ясування об`єктивних обставин справи, правильного та всебічного її вирішення, що мають значення для справи необхідні спеціальні знання, якими суд не володіє, а також уточнивши питання для проведення експертизи.
Згідно з пунктом 45 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року № 10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах витрати, пов`язані з проведенням судової експертизи під час судового розгляду має нести сторона, яка заявила клопотання про проведення судової експертизи, а якщо таке клопотання заявлено двома сторонами, то витрати несуть обидві сторони порівну.
З огляду на це, колегія суддів вважає за необхідне оплату за проведення судової почеркознавчої експертизи покласти на ОСОБА_1 .
Згідно пункту 5 частини першої статті 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи, а пунктом 9 частини першої статті 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу, на час проведення експертизи.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає за необхідне призначити по справі судову будівельно-технічну експертизу та на час її проведення зупинити провадження по справі.
Керуючись ст.ст.104, 113, 259, 367 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Клопотання представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 про призначення по справі судової будівельно-технічної експертизи задовольнити частково.
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фауна Гранд» про відшкодування збитків судову будівельно-технічну експертизу, проведення якої доручити експерту Бихно Марині Володимирівні, свідоцтво судового експерта № 1404 (50065, м. Кривий Ріг, 50086, вул. Героїв АТО, 54 оф. 41).
На вирішення експерта поставити наступні питання:
- яка ринкова вартість станом на 01 червня 2017 року комплексу будівель, площею 1555,9 кв.м., розташованого за адресою: АДРЕСА_1 ?
- який стан комплексу будівель розташованих за адресою: АДРЕСА_1 на момент проведення експертизи та яка їх вартість?
Для проведення експертизи направити матеріали цивільної справи № 214/8336/20.
Витрати за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 .
Експерта попередити про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
Роз`яснити сторонам про наслідки ухилення від участі в експертизі відповідно до ст. 109 ЦПК України.
Встановити строк проведення експертизи - один місяць з дня отримання експертом цивільної справи.
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з дня її проголошення та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Головуючий суддя М.О. Макаров
Судді Е.Л. Демченко
Т.Р. Куценко
Суд | Дніпровський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2023 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 108906716 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Дніпровський апеляційний суд
Макаров М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні