Ухвала
від 23.02.2023 по справі 389/1879/22
ЗНАМ’ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

23.02.2023

Провадження №2/389/418/22

ЄУН 389/1879/22

У Х В А Л А

20 лютого 2023 року Знам`янський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:

головуючого судді Берднікової Г.В.

при секретарі - Чукановій О.А., за участю позивача ОСОБА_1 , відповідача ОСОБА_2 , представника третьої особи - ОСОБА_3 , розглянувши у підготовчому засіданні в приміщенні суду міста Знам`янка Кіровоградської області об`єднану цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визначення місця проживання дитини, за участю третіх осіб: служби у справах дітей Виконавчого комітету Знам`янської міської ради, Виконавчого комітету Знам`янської міської ради; служби у справах дітей та сім`ї Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач подала до суду позовну заяву, в якій просить визначити місце проживання її спільної з відповідачем ОСОБА_2 дочки - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом з нею. Відповідач також подав до суду позовну заяву, в якій просить суд, визначити місце проживання дочки ОСОБА_5 , але разом з ним. Вказані позови ухвалою суду від 01листопада2022рокуоб`єднані в одне провадження.

12 грудня 2022 року відповідач ОСОБА_2 подав до суду клопотання про призначення судово-психологічної експертизи дитині ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з кожним із батьків. У клопотанні навів перелік питань, які необхідно поставити на вирішення експертизи, та на обгрунутвання клопотання вказав, що дочка зазнала глибоких страждань і психологічного насилля від створених її матір`ю умов - її переміщення на інше місце проживання, відокремлення дитини від присутності в житті батька, а саме викрадення дитини з квартири його батьків за допомогою озброєнної поліції. Дитяча психіка потерпає і змінюється під впливом матері. Мати і на даний час маніпулює дитиною, донька спілкується з чужими людьми, невідомо з ким проживає, навчилась говорити не те, що думає, дуже сумує за ним, як і він за нею. Поняття «сім`я» для дитини спотворене і перекручене. У зв`язку із зазначеним, для повного та об`єктивного розгляду справи слід провести судово психологічну експертизу.

У підготовчому засіданні відповідач підтримав подане ним клопотання про призначення судово-психологічної експертизу.

Позивач заперечувала проти проведення вказаної експертизи.

Представника третьої особи Виконавчого комітету Знам`янської міської ради,Данільченко Ю.В. підтримав заявлене клопотання.

Представники третіх осіб служби у справах дітей Виконавчого комітету Знам`янської міської ради, служби у справах дітей та сім`ї Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації в судове засідання не з`явилися.

Заслухавши присутніх учасників процессу, оглянувши матеріали справи, суд вважає, що клопотання задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.143 ЦПК України для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.

Згідно з ч.2 ст.197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд може вирішувати питання про призначення експертизи.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про судову експертизу» судова експертиза - це дослідження на основі спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва, ремесла тощо об`єктів, явищ і процесів з метою надання висновку з питань, що є або будуть предметом судового розгляду.

Частиною 1 ст.103 ЦПК України передбачено, що суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1)для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право,без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Судово-психологічна експертиза може проводитися у справах по спірних питаннях виховання та визначення місця проживання дитини ч.2 ст.159, ч.1 ст.161, ч.1 п. 3)-5) ст.164, ч.1 ст.170 Сімейного кодексу України).

Згідно зі ст.110 ЦПК України, висновок експерта для суду не має заздалегідь встановленої сили і оцінюється судом разом із іншими доказами за правилами, встановленими статтею 89 цього Кодексу.

Тобто,Закон невстановлює обов`язковогопризначення усправах провизначеннямісця проживаннядитини судово-психологічної експертизи, не обмежує встановлення обставин справи іншими засобами доказування.

Пунктом першим статті 3 Конвенції ООН про права дитини закріплено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно відтого, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

При вирішенні питання щодо необхідності призначення у даній справі судово-психологічної експертизи, суд враховує предмет доказування у цій справі, характер спірних правовідносин, фактичні обставини, на які посилаються сторони по справі як на підставу своїх вимог і заперечень, зміст заяви про призначення експертизи, питання, які позивач просить поставити перед експертом, заперечення позивача щодо такої експертизи, а також письмові докази, наявні в матеріалах справи. Разом з цим, зважаючи на вік дитини, а також на те, що дитина понад рік проживає з матір`ю - окремо від батька, має обмежене спілкування з останнім, що у будь-якому разі відображається на батьківсько-дитячих відносинах й матиме вплив на результати відповідного дослідження, суд вважає, що така малолітня дитина з урахуванням її вікових особливостей, емоційного стану, індивідуально-психологічних властивостей, рівня розумового розвитку не буде спроможна надати належну оцінку відношенню кожного з батьків до неї, а відтак суд приходить до висновку, що таке дослідження не є доцільним і призведе лише до затягування розгляду справи.

Керуючись ст.ст.197, 260,353 ЦПК України,-

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні клопотання ОСОБА_2 про призначення у справі судово-психологічної експертизи - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлено 23.02.2023

Суддя Г.В. Берднікова

СудЗнам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення23.02.2023
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу109153720
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —389/1879/22

Ухвала від 03.11.2022

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Берднікова Г. В.

Рішення від 18.05.2023

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Берднікова Г. В.

Рішення від 15.05.2023

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Берднікова Г. В.

Ухвала від 23.03.2023

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Берднікова Г. В.

Ухвала від 23.03.2023

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Берднікова Г. В.

Ухвала від 23.02.2023

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Берднікова Г. В.

Ухвала від 20.02.2023

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Берднікова Г. В.

Ухвала від 19.12.2022

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Берднікова Г. В.

Ухвала від 14.12.2022

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Берднікова Г. В.

Ухвала від 03.11.2022

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Берднікова Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні