Справа №760/3204/23
2/760/4817/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 березня 2023 року Солом?янський районний суд м.Києва в складі:
головуючого - судді- Шереметьєвої Л.А.
за участю секретаря- Фареник А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві питання про виправлення описки в ухвалі про відкриття провадження в справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАЛМ АВТО» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, суд
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Солом`янського районного суду м. Києва від 21 лютого 2023 року було вирішено питання про відкриття провадження в справі за позовом ТОВ «ПАЛМ АВТО» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди.
При виготовленні тексту ухвали були допущені описки в її вступній та резолютивній частинах, а саме: невірно зазначено предмет позову, а саме «про визнання за особами втрати права користуванням житлового приміщення», замість вірних «про відшкодування шкоди».
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Сторони в судове засідання не викликалися.
Дослідивши матеріали справи, допущена судом описка підлягає виправленню з наступних підстав.
Так, ухвалою Солом`янського районного суду м. Києва від 21 лютого 2023 року було вирішено питання про відкриття провадження в справі за позовом ТОВ «ПАЛМ АВТО» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди.
При виготовленні тексту ухвали були допущені описки в її вступній та резолютивній частинах, а саме: невірно зазначено предмет позову, а саме «про визнання за особами втрати права користуванням житлового приміщення», замість вірних «про відшкодування шкоди».
Відповідно до п.19 постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 18.12.2009 року «Про судове рішення у цивільній справі» вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред`явлено до примусового виконання.
Внесення виправлень у судове рішення, яке не підлягає примусовому виконанню, строком не обмежено.
Таким чином, допущені судом описки в ухвалі суду є описками в розумінні вимог ст.269 ЦПК України, які мають бути виправлені.
Керуючись ст.269 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Виправити описку, допущену в ухвалі суду від 21 лютого 2023 року.
Зазначити предмет позову «про відшкодування шкоди», замість «про визнання за особами втрати права користуванням житлового приміщення».
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя: Л.А. Шереметьєва
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2023 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 109527260 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Шереметьєва Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні