Справа № 301/2859/18
Провадження № 22-ц/4806/179/23
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
31 березня 2023 року м. Ужгород
Суддя Закарпатського апеляційного суду Джуга С.Д. вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Іршавського районного суду від 29 вересня 2022 року у складі судді Гички О.Б., у справі №301/2859/18 за позовом Кам`янської сільської ради Берегівського району Закарпатської області до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа без самостійний вимог: Іршавська районна державна адміністрація про знесення самочинно збудованої огорожі та бетонного кювету,
в с т а н о в и в :
Ухвалою судді Закарпатського апеляційного суду від 30 листопада 2022 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (подану згідно штемпелю на конверті 07.11.2022) на рішення Іршавського районного суду від 29 вересня 2022 року, повний текст якого складено 07 жовтня 2022 року було залишено без руху у зв`язку з несплатою судового збору та надано десятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення недоліків.
Ухвалою Закарпатського апеляційного суду від 17 січня 2023 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - визнано неподаною та повернуто апелянту.
13 лютого 2023 року (згідно штемпелю на конверті) ОСОБА_1 повторно подала до Закарпатського апеляційного суду апеляційну скаргу на рішення Іршавського районного суду Закарпатської області від 29 вересня 2022 року з посиланням на те, що апелянтом усунуто недоліки апеляційної скарги у вказаний в ухвалі строк.
Цивільну справу №301/2859/18 витребувано із Іршавського районного суду Закарпатської області.
Однак, подана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Частиною 3 ст.356 ЦПК України визначено, що апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Так, подавши повторно апеляційну скаргу у вступній та описовій частині апеляційної скарги зазначено, що таку подає ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Натомість, апеляційна скарга підписана лише ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
З врахуванням наведеного, апелянту потрібно уточнити, ким саме подано апеляційну скаргу та подати таку у відповідності до вимог ч.3 ст.356 ЦПК України. Зокрема, якщо апеляційну скаргу подано кількома особами, то апеляційна скарга повинна бути підписана всіма особами, які її подають, а в разі якщо апеляційну скаргу подано лише однією особою, то у вступній та описовій частині повинно бути зазначено, що таку подано лише однією особою.
Крім того, повторно з апеляційною скаргою апелянт звернувся 13 лютого 2023 року (згідно штемпелю на конверті), тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження рішення Іршавського районного суду від 29 вересня 2022 року, повний текст якого складено 07 жовтня 2022 року. Однак, відповідну заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження апелянтом не подано.
Відповідно до ч.ч. 1,4 ст.127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), щодо якої пропущено строк.
Тобто, реалізація учасником справи наданого права на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження здійснюється шляхом подання ним заяви про поновлення процесуального строку.
Враховуючи викладене, суд позбавлений повноважень поновити строк на апеляційне оскарження з власної ініціативи, а лише за наявності відповідної заяви особи, яка подає апеляційну скаргу.
У відповідності до ч. 3 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
З вищенаведених підстав, апеляційна скарга також підлягає залишенню без руху, про що слід повідомити апелянта та надати йому строк на протязі десяти днів з дня отримання ухвали для подачі заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду.
Керуючись ст.ст.185, 354, 356, 357 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Іршавського районного суду від 29 вересня 2022 року - залишити без руху, про що повідомити апелянта та надати йому строк на протязі десяти днів з дня вручення ухвали для подачі належно оформленої апеляційної скарги у відповідності до вимог ч.3 ст.356 ЦПК України та заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Роз`яснити, що якщо апелянт відповідно до цієї ухвали у встановлений строк не подасть заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження, то у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено, а у разі якщо апелянтом не буде подано належно оформлену апеляційну скаргу у відповідності до вимог ч.3 ст.356 ЦПК України, то апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повертатися.
Суддя С.Д. Джуга
Суд | Закарпатський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2023 |
Оприлюднено | 05.04.2023 |
Номер документу | 109985785 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: усунення перешкод у користуванні майном |
Цивільне
Закарпатський апеляційний суд
Джуга С. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні