Ухвала
від 22.05.2023 по справі 754/9519/21
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

2/754/923/23

Справа № 754/9519/21

У Х В А Л А

Іменем України

22 травня 2023 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Панченко О.М., розглянувши заяву позивача - ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 про витребування майна та визнання права власності в порядку спадкування, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Деснянського районного суду м. Києва перебуває цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 про витребування майна та визнання права власності в порядку спадкування, розгляд якої відкладено на 26.05.202023 о 09.30 годині.

18.05.2023 через систему "Електронний суд" від позивача надійшла заява про участь у судовому засіданні позивачки в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (через сервіс відеозв`язку EasyCon).

Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (ч. 3 ст. 212 ЦПК України).

Відповідно до ч. 4 ст. 212 ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.

Наказом Державної судової адміністрації України № 196 від 23 квітня 2020 року затверджений Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, яким, зокрема, передбачено, що головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час); для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції системою (пункти 1, 7 розділу ІІІ).

Враховуючи наведене, з огляду на те, що в Україні введено воєнний стан, з метою безпеки учасників справи, а також віддаленості представника позивача від місцезнаходження суду, з врахуванням того, що клопотання подано з дотриманням передбаченого ст. 212 ЦПК України строку та відповідає встановленим цією статтею вимогам, таке підлягає задоволенню.

Деснянський районний суд м. Києва має технічну можливість провести судове засіданні, однак за допомогою програмного забезпечення «ВКЗ», а не за допомогою програмного забезпечення «EASYCON».

За приписами ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

На виконання доручення Державної судової адміністрації України, у відповідності до пунктів 8, 45, 49 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21, з 01.10.2022 доступ користувачів до сервісу відеоконференцзв`язку ЄСІТС (далі - ВКЗ), в тому числі секретарів судових засідань, буде можливий тільки через Електронний кабінет Електронного суду (https://cabinet.court.gov.ua) (далі - EC).

Для входу через EC необхідно авторизуватися в EC за допомогою свого кваліфікованого електронного підпису. Перевірити, щоб в профілі користувача EC було зазначено ту саму адресу електронної пошти, що і на сайті ВКЗ, в іншому випадку, змінити зазначену електронну адресу в EC. Перехід до ВКЗ виконується за допомогою окремого пункту меню в EC - «Відеозв`язок». Після натискання зазначеного пункту користувач переходить на сайт ВКЗ авторизованим в обліковому записі.

Авторизуватися через vkz.court.gov.ua з 01.10.2022 зможуть тільки користувачі з типом «приміщення» - це зали судових засідань та установи попереднього ув`язнення, установи виконання покарань та медичні заклади. Для цих користувачів нічого не зміниться, при збереженому у браузері логіні та паролі буде здійснюватися автоматичний вхід.

Зважаючи на технічну можливість проведення судового засідання у режимі відеоконференції, з метою дотримання принципу розумності строків розгляду справи суд вважає за можливе провести судове засідання у режимі відеоконференції за участю позивача - ОСОБА_1 , яка зареєстрована за наступними реквізитами: e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 , № тел. для зв`язку НОМЕР_1 .

Керуючись ст. 212 ЦПК України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Заяву позивача ОСОБА_1 про участь у судовому засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 про витребування майна та визнання права власності в порядку спадкування- задовольнити частково.

Провести судове засідання, призначене на 26 травня 2023 року о 09.30 годині за участю позивача - ОСОБА_1 , яка зареєстрована за наступними реквізитами: e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 , № тел. для зв`язку НОМЕР_1 , у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису, відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року № 196, за умови наявності у суді відповідної технічної можливості на день призначення судом судового засідання.

Роз`яснити, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції сторона, яка подала відповідну заяву (клопотання) зобов`язані: бути зареєстрованими в Електронному кабінеті Електронного суду (https://cabinet.court.gov.ua), ввійти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання, активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку, очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку «ВКЗ», який може бути встановлений за веб-посиланням: https://vkz.court.gov.ua.

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.

Роз`яснити, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Панченко

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.05.2023
Оприлюднено23.05.2023
Номер документу110990123
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —754/9519/21

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

Постанова від 25.01.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Поліщук Наталія Валеріївна

Ухвала від 19.07.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Поліщук Наталія Валеріївна

Ухвала від 19.07.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Поліщук Наталія Валеріївна

Ухвала від 12.07.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Поліщук Наталія Валеріївна

Ухвала від 05.06.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

Рішення від 26.05.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

Рішення від 26.05.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

Ухвала від 22.05.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні