Повістка
від 23.05.2023 по справі 909/280/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.05.2023 м. Івано-ФранківськСправа № 909/280/23

Господарський суд Івано-Франківської області у складі: судді Фанди О.М., секретаря судового засідання Поліводи С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Ніко-Тайс" про відшкодування витрат на правову допомогу у справі

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Ніко-Тайс",

до відповідача: Приватного акціонерного товариства "Меркурій Холдинг Груп",

про стягнення пені (неустойки) за договором відповідального зберігання в сумі 557 097,59 грн.

за участю:

від позивача: Грищенко Олександр Миколайович - адвокат

установив: Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія "Ніко-Тайс" (далі - позивач) звернулось до Господарського суду Івано-Франківської області із позовною заявою до Приватного акціонерного товариства "Меркурій Холдинг Груп" (далі - відповідач) про стягнення пені (неустойки) за договором відповідального зберігання в сумі 557 097,59 грн.

Рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 25.04.2023 позов задоволено. Вказаним рішенням суд не вирішив питання щодо розподілу витрат на професійну правничу допомогу позивача, з урахуванням ч.8 ст. 129 ГПК України (позивач у позовній заяві заявив клопотання про надання доказів щодо понесення витрат на правову допомогу по даній справі протягом 5-ти днів, після ухвалення судом рішення).

02 травня 2023 року представник позивача - адвокат Грищенко О.М. звернувся до Господарського суду Івано-Франківської області з заявою ( вх.№6684/23 від 02.05.2023) про відшкодування позивачу витрат на правову допомогу в розмірі 48 696 грн 84 к. та надав докази їх понесення.

Ухвалою від 08.05.2023 Господарський суд Івано-Франківської області призначив розгляд зазначеної вище заяви до розгляду в судове засідання на 23.05.2023.

В судовому засіданні представник позивача заяву про відшкодування витрат на правову допомогу в розмірі 48 696,84 грн підтримав та просив суд про її задоволення.

В судове засідання відповідач представника не направив, хоча про розгляд справи повідомлений належним чином, про що свідчить відмітка на зворотньому боці ухвали суду від 08.05.2023.

За наведених обставин та з урахуванням приписів ч. 4 ст. 244 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за доцільне розглянути клопотання позивача про відшкодування йому витрат на професійну правничу допомогу за рахунок відповідача без представника відповідача.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника позивача, дослідивши докази у справі та надавши їм належної правової оцінки, суд виходить з наступного.

Згідно з ч. 1 ст. 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу (п. 1 ч. 3 ст. 123 ГПК України).

Разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи (ч. 1 ст. 124 ГПК України).

Учасники справи мають право користуватися правничою допомогою (ч. 1 ст. 16 ГПК України).

Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом (ч. 2 ст. 16 ГПК України).

Пунктом 1 частини 1 статті 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" визначено, що адвокат - це фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Згідно зі ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.

Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 126 ГПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

В ч. 4 ст. 126 ГПК України визначено, що розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами (ч. 5 ст. 126 ГПК України).

Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами (ч. 6 ст. 126 ГПК України).

Згідно з пунктом 1 частини 4 статті 129 ГПК України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову на відповідача.

Частиною 8 статті 129 ГПК України передбачено, що розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

У позовній заяві позивач зазначив орієнтовний розмір витрат на правову допомогу в наступному порядку: вартість однієї години роботи виконавця складає від 1100,00 грн до 1200,00 грн. (в залежності від різного роду умов та чинників , де орієнтовна загальна кількість годин визначається на рівні в цілому не більше 6-8 годин); участь у судовому засіданні (за необхідності), вартість участі у якому складає 2 000,00 грн; розмір гонорару не перевищуватиме 7-12% від ціни позову.

Як вбачається із матеріалів справи при поданні позову позивачем був наданий попередній (орієнтовний) розрахунок суми витрат на професійну правничу допомогу в суді першої інстанції в розмірі 18 000 грн 00к. У вказаній заяві позивач, з урахуванням приписів ч.8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, також зазначив про надання доказів витрат на правову допомогу протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду.

Як підтверджується матеріалами справи, рішення суду ухвалено 25.04.2023, а 28.04.2023 представник позивача з урахуванням приписів ст. 126, 129 ГПК України через через засоби поштового зв`язку, що підтверджується відтиском штемпеля на поштовому конверті, який долучений до матеріалів справи, подав заяву про стягнення витрат на правову допомогу та на підтвердження докази їх понесення.

Отже, докази понесення позивачем витрат на правову допомогу подані у встановлені законом терміни.

На підтвердження понесених зазначених вище витрат позивач надав копію Договору про надання адвокатських послуг (правової допомоги) №01-03-2023/2 від 01.03.2023, копію Свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю №3888 від 29.10.2009, копію Акту здачі-приймання виконаних робіт щодо надання адвокатських послуг (правової допомоги) від 27.04.2023.

Докази сплати позивачем за надання його представником (адвокатом) послуг суду не надав, оскільки відповідно до п. 3.2. Договору про надання адвокатських послуг (правової допомоги) №01-03-2023/2 від 01.03.2023 сторони договору обумовили, що 100% оплата здійснюється протягом 30-ти календарних днів з дня проголошення рішення суду першої інстанції.

Рішення про результат розгляду позовних вимог проголошено Господарським судом Івано-Франківської області 25.04.2023. Отже, станом на момент розгляду заяви позивача про відшкодування витрат на правову допомогу та ухвалення додаткового рішення вказаний термін не сплив.

З огляду на вимоги частин 1,3 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (частина 1 статті 73 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно частини 1 статті 77 Господарського процесуального кодексу України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили (частини 1, 2 статті 86 Господарського процесуального кодексу України).

Суд, розподіляючи витрати, понесені позивачем на професійну правничу допомогу адвоката, зазначає, що надані копії копію Договору про надання адвокатських послуг (правової допомоги) №01-03-2023/2 від 01.03.2023, копію Свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю №3888 від 29.10.2009, копію Акту здачі-приймання виконаних робіт щодо надання адвокатських послуг (правової допомоги) від 27.04.2023 в їх сукупності є достатніми доказами на підтвердження наявності підстав для відшкодування судом витрат на професійну правничу допомогу в зазначеному розмірі, оскільки цей розмір судових витрат доведений, документально обґрунтований та відповідає критерію розумної необхідності таких витрат та їх співмірності у порівняні з ринковими цінами адвокатських послуг.

Разом з тим, заперечень щодо заявленої позивачем суми відшкодування витрат на правову допомогу відповідачем суду не надано.

За наведеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви позивача про відшкодування йому судових витрат шляхом стягнення з відповідача по справі 48 696,84 грн витрат на професійну правничу допомогу в суді.

Керуючись ст. 1, 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", ст. 73, 74, 77, 86, 123, 126, 129, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

в и р і ш и в :

Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Ніко-Тайс" (вх.№6684/23 від 02.05.2023) про стягнення витрат на правову допомогу по справі №909/280/23 - задовольнити .

Стягнути з приватного акціонерного товариства "Меркурій Холдинг Групп" (вул. Гаркуші, буд. 36, м. Івано-Франківськ, 76018, код 31951512) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Ніко-Тайс" (просп. Академіка Глушкова, буд. 40, офіс 315, м. Київ, 03187, код 38039872) - 48 696,84 грн (сорок вісім тисяч шістсот дев`яносто шість гривень вісімдесят чотири копійки) витрат на правову допомогу.

Додаткове рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Західного апеляційного Господарського суду протягом 20 днів з дня складення повного судового рішення.

Додаткове рішення складено та підписано 25.05.2023

Суддя Фанда О.М.

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення23.05.2023
Оприлюднено29.05.2023
Номер документу111091929
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань зберігання

Судовий реєстр по справі —909/280/23

Ухвала від 08.01.2025

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Скрипчук Оксана Степанівна

Ухвала від 30.12.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С. М.

Ухвала від 26.12.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С. М.

Ухвала від 18.12.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С. М.

Ухвала від 12.12.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С. М.

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С. М.

Повістка від 23.05.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фанда О. М.

Повістка від 23.05.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фанда О. М.

Ухвала від 08.05.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фанда О. М.

Рішення від 25.04.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фанда О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні