Ухвала
від 30.05.2023 по справі 307/988/23
ТЯЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 307/988/23

Провадження № 2-о/307/33/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залучення до участі у справі заінтересованої особи

30 травня 2023 року м. Тячів

Тячівський районний суд Закарпатської області в складі:

головуючого судді Бряник М.М.,

секретар судового засідання Немеш Д.І.,

за участю заявниці - ОСОБА_1 ,

представника заявниці - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Тячів в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , інтереси якої представляє ОСОБА_2 де заінтересована особа Виконавчий комітет Грушівської сільської ради Тячівського району Закарпатської області про встановлення факту родинних відносин,

В С Т А Н О В И В:

У провадженні Тячівського районного суду Закарпатської області перебуває цивільна справа за заявою ОСОБА_1 , інтереси якої представляє ОСОБА_2 де заінтересована особа Виконавчий комітет Грушівської сільської ради Тячівського району Закарпатської області про встановлення факту родинних відносин.

Ухвалою судді Тячівського районного суду Закарпатської області від 20.03.2023 заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено розгляд справи проводити у порядку окремого провадження з викликом сторін та призначено судове засідання.

В судовому засіданні заявниця повідомила, що її плимінник оспорює факт того, що вона приходиться дочкою померлого ОСОБА_3 та між ними існує спір щодо спадкового майна.

В судовому засіданні також встановлено, що в провадженні Тячівського районного суду Закарпатської області перебувають цивільні справи за №307/2230/19, провадження №2/307/154/20 за позовною заявою ОСОБА_4 , інтереси якого представляє адвокат Бобрушко Любов Юріївна до ОСОБА_1 , інтереси якої представляє адвокат Марич Іван Юрійович та до Державної реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Тячівської РДА, в інтересах якої діє представник адвокат Мацола Аліна Володимирівна, де третя без самостійних вимог на стороні позивача: Тячівська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно-житловий будинок та за №307/2230/19, провадження №2/307/1743/19 за позовною заявою ОСОБА_1 , інтереси якої представляє адвокат Марич Іван Юрійович до ОСОБА_4 , де третя особа без самостійних вимог на стороні позивача: Тячівська державна нотаріальна контора про визнання недійсним договору дарування.

Разом з цим судом встановлено, що Тячівським районним судом Закарпатської області, 26 липня 2017 року, винесено рішення у цивільній справі №307/1704/17, провадження №2/307/1090/17 за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 де третя особа Тячівська Державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно житловий будинок, де було вирішено позов задовольнити та визнати ОСОБА_4 власником спадкового нерухомого майна частини житлового будинку з господарськими спорудами АДРЕСА_1 .

04 квітня 2019 року постановою Закарпатського апеляційного суду було скасовано рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 26 липня 2017 року. У задоволенні позову ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно відмовлено.

Відповідно до листа Верховного суду України від 01.01.2012 року «Судова практика розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення», зазначено, що суди під час вирішення справи про встановлення факту у справах щодо оформлення права на спадщину не витребовують відомостей про смерть спадкодавця щодо відкриття спадкової справи нотаріальною конторою, не перевіряють коло спадкоємців, які повинні були б бути заінтересованими особами у справі, наявність заповіту, право особи на обов`язкову частку.

В судовому засіданні суд поставив на обговорення учасників провадження питання щодо залучення до участі у справі у якості заінтересованої особи ОСОБА_4 . Заявниця та її представник не заперечили, щодо його залучення до участі у справі. Заінтересована особа представник виконавчого комітету Грушівської сільської ради будучи повідомленим про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явився.

Дослідивши змістподаної заявникомзаяви провстановлення фактуродинних відносин,заслухавши думкузаявниці ОСОБА_1 та її представника ОСОБА_2 , які не заперечили щодо залучення заінтересованої особи до участі у справі, суд приходить до наступного висновку.

За приписами п. 3 ч. 2 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку окремого провадження.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені розділом IV ЦПК України.

Оскільки, порядок залучення заінтересованої особи у ЦПК України не врегульований, а відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, суд при залученні заінтересованої особи керується вимогами ст.53 ЦПК України, що регулює порядок залучення до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору.

Крім цього, відповідно до ч.4 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціни позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Згідно ч.3ст.53ЦПКУкраїни якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Як встановлено судом, заявниця просить встановити факт родинних відносин і цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки для заявниці, пов`язані з реалізацією нею прав на спадщину.

Аналізуючи положення норми ст. 53 ЦПК України про залучення до справи заінтересованої особи, слід дійти висновку, що заінтересовані особи належать до числа осіб, які мають матеріально-правову і процесуально-правову заінтересованість у справі. Участь заінтересованої особи у справі надасть суду можливість дійти переконання про відсутність спору у даній справі. Окрім того, їх участь у справі дозволяє суду повно та всебічно дослідити обставини справи, з`ясувати дійсні взаємовідносини учасників спору.

У справі Bellet v. Fгаnсе за № 23805/94 (рішення від 04.12.1995 року) суд зазначив, що стаття 6 § 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод містить гарантії справедливого судочинства, одним з аспектів яких є доступ до суду. Ступінь доступу, передбаченого національним законодавством, повинен бути достатнім для забезпечення «права на суд» особи, беручи до уваги принцип верховенства права в демократичному суспільстві.

Таким чином, у розумінні Європейського суду з прав людини основною складовою права на суд є право доступу до правосуддя, яке полягає в тому, що особі має бути забезпечена можливість звернутися до суду для вирішення певного питання, і що з боку держави не повинні чинитись правові чи практичні перешкоди для здійснення цього права, а відмова в правосудді порушує саму сутність права заявника на доступ до суду, гарантованогопунктом 1 статті 6 Конвенції.

Крім того, за положеннями ст. 4 ЦПК України,яка регламентує право на звернення до суду, жодна особа не може бути позбавлена права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.

Враховуючи наведене, з метою недопущення порушення прав та обов`язків ОСОБА_4 , що не є учасниками судового процесу суд, приходить до висновку за необхідне про залучення ОСОБА_4 до участі у справі в якості заінтересованої особи.

У зв`язку із вступом ОСОБА_4 , як заінтересованої особи до участі у справі, судове засідання слід відкласти.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 53, 260, 261, ч.4 ст.294 ЦПК України, суд,

У Х В А Л И В:

Залучити до участі у справі в якості заінтересованої особи ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_2 .

Копію даної ухвали та заяви і доданих до неї документів надіслати заінтересованій особі ОСОБА_4 .

Розгляд справиу судовомузасіданні призначитина 24 липня2023року на14год.30хв. в приміщенні Тячівського районного суду Закарпатської області.

В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і окремому оскарженню не підлягає.

Дата складення повного тексту ухвали 30 травня 2023 року.

Головуючий М.М. Бряник

СудТячівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення30.05.2023
Оприлюднено01.06.2023
Номер документу111193185
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —307/988/23

Постанова від 19.11.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 12.04.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 22.01.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 27.12.2023

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Кондор Р. Ю.

Ухвала від 06.11.2023

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Кондор Р. Ю.

Рішення від 21.08.2023

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Бряник М. М.

Рішення від 21.08.2023

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Бряник М. М.

Ухвала від 30.05.2023

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Бряник М. М.

Ухвала від 29.05.2023

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Бряник М. М.

Ухвала від 20.03.2023

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Бряник М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні