Справа № 404/1711/23
Номер провадження 1-кс/404/1546/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 травня 2023 року м. Кропивницький
Слідчий суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда ОСОБА_1 , з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника підозрюваного - адвоката ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Кіровського районного суду міста Кіровограда клопотання прокурора Кропивницької окружної прокуратури ОСОБА_3 , про застосування підозрюваному запобіжного заходу у виді застави, по кримінальному провадженню №42023122010000034, стосовно:
ОСОБА_5 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Києві, українця, громадянина України, з неповною вищою освітою, офіційно не працевлаштованого, одруженого, без утриманців, зареєстрованого в АДРЕСА_1 , фактично проживаючий в АДРЕСА_2 , до кримінальної відповідальності притягується вперше,
підозрюваного в цьому кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 332 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий, за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда з клопотанням про застосування запобіжного заходу у виді застави ОСОБА_5 якому 22.03.2023 року вручили повідомлення про підозру в тому, що він в період дії воєнного стану на Україні здійснював таємне переправлення осіб через державний кордон України, шляхом надання засобів, з корисливих мотивів.
Слідчий з прокурором заявлені ними вимоги підтримали, просять застосувати ОСОБА_5 запобіжний захід у виді застави в розмірі 214 720 грн., з покладенням на ОСОБА_5 процесуальних обов`язків: прибувати за викликом до слідчого, прокурора або суду; не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування із свідками.
Підозрюваний та його захисник погодились з видом запобіжного заходу у виді застави.
Термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа про яку йдеться мова, могла вчинити правопорушення.
Внесене на розгляд слідчого судді клопотання, відповідає вимогам ст. 184 КПК України та практиці застосування рішень Європейського суду, оскільки витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, результати, зафіксовані в протоколах: допиту свідка ОСОБА_6 від 30.01.2023 року, результати НСРД у вигляді аудіо-, відео контролю особи від 21.02.2023 року, 24.02.2023 року, огляду мобільного застосунку «WhatsApp» від 21.02.2023 року, проведення контролю за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту від 24.02.2023 року, затримання особи підозрюваної у вчиненні злочину від 22.03.2023 року, результати обшуку від 22.03.2023 року у сукупності містять достатньо даних про наявність обґрунтованої підозри стосовно ОСОБА_5 за ознаками ч.3 ст. 332 КК України.
З об`єктивних причин на початку цього досудового розслідування, неможливо і передчасно дати остаточну оцінку: належності, допустимості достатності доказів та правильності кваліфікуючих ознак злочину. Ці обставини остаточно з`ясовує суд на стадії судового розгляду. При вирішенні заявлених у клопотанні вимог, достатньо встановити обґрунтованість пред`явленої підозри, що виконав прокурор.
Відповідно до ч.2 ст.177 КПК України підставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінальних правопорушень, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені ч.1 ст.177 КПК України.
Застава є альтернативним запобіжним заходом, який застосовується при наявності обґрунтованої підозри у вчинені кримінального правопорушення та доведення слідчим, прокурором наявності ризику того, що особа може вчинити хоча б одну з наступних дій:
- Переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
- Знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;
- Незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;
- Перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
- Вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Так, злочин по якому пред`явлено повідомлення про підозру є: тяжким, закінченим, умисним, корисливим. Посягає на суспільні інтереси у сфері охорони державної таємниці, недоторканості державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації.
У період дії воєнного стану незаконне перевезення осіб придатних для захисту та оборони держави є загрозою національній безпеці України, стабільності в суспільстві, підвищує рівень злочинності, знецінює моральні цінності в суспільстві.
Дії підозрюваного визначаються як заздалегідь сплановані, обдумані, ретельно законспіровані. Тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_5 у разі визнання його винним у вчиненні злочину, - від семи до дев`яти років позбавлення волі з конфіскацією майна, є підставою для початку можливого переховування від слідства та суду. Перелічені обставини істотно підвищують ступінь та характер суспільної небезпеки діяння.
Слідчим суддею враховано особистість підозрюваного, його молодий вік, відсутність судимостей, визнання вини, однак застосування менш суворого запобіжного заходу, такого як домашній арешт не стане для підозрюваного стримуючим фактором, оскільки залишається можливість в інший спосіб продовжувати злочинну діяльність.
Таким чином, запобіжний захід у виді домашнього арешту не зможе запобігати ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України, а навпаки сприятиме продовженню або вчиненню нових злочинів.
Згідно з п.1-5 ч.1 ст.177 КПК України, у разі застосування ОСОБА_5 іншого більш м`якого запобіжного заходу, підозрюваний буде мати можливість допустити вчинення нових тотожних кримінальних правопорушень. Отже, обґрунтовано вважаю, що стосовно підозрюваного не може бути застосований більш м`який запобіжний захід.
У даному конкретному випадку наявні реальні ознаки суспільного інтересу та необхідність забезпечення завдань кримінального провадження і завершення досудового розслідування по кримінальному провадженню (ст. 2 КПК України), які не зважаючи на презумпцію невинуватості, переважають принцип поваги до особистої свободи підозрюваного.
ОСОБА_5 підозрюється у тяжкому злочині не пов`язаному із застосуванням насильства. Згідно з положеннями ст.182 КПК України, необхідно визначити заставу, яка становить вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений Законом, станом на перше січня 2023 року, який буде достатнім для забезпечення належної поведінки підозрюваного, та зумовлений ступенем довіри, до нього при якому перспектива втрати внесеної застави, буде стримуючим фактором, щоб в особи, щодо якої застосовано заставу, не виникло бажання будь яким чином перешкоджати встановленню істини по кримінальному провадженню. Враховано, що особа раніше не притягувалась до кримінальної відповідальності, вину визнає, мешкає в родині, тому необхідно визначити саме такий розмір застави, як то вимагають положення п.п.1-3 ч.5 ст.182 КПК України. Керуючись ст.ст.182, 309, 369-372 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Кропивницької окружної прокуратури ОСОБА_3 - задовольнити.
Застосувати підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , запобіжний захід у виді застави на 28 днів.
Початок дії застосованого ОСОБА_5 запобіжного заходу рахувати з моменту проголошення цієї ухвали, тобто з 26 травня 2023 року.
Застосований запобіжний захід-тримання у виді застави припиняє дію 22 червня 2023 року.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 наступні обов`язки:
- прибувати за викликом до слідчого, прокурора або суду;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає без дозволу слідчого, прокурора;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
- утримуватися від спілкування із потерпілим та свідками, за виключенням проведення за їх участі слідчих дій;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п"яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2023 |
Оприлюднено | 06.06.2023 |
Номер документу | 111300241 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів застава |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Завгородній Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні