Ухвала
від 09.06.2023 по справі 404/1711/23
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 404/1711/23

Номер провадження 1-кс/404/1557/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2023 року м. Кропивницький

Слідчий суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в залі Кіровського районного суду міста Кіровограда матеріали клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах власника арештованого ОСОБА_4 , про скасування заходу забезпечення, застосованого на підставі ухвали слідчого судді Кіровського районного суду м. Кіровограда від 24 березня 2023 року по кримінальному провадженню 42023122010000034 за ч. 2 ст. 332 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Адвокат ОСОБА_3 в інтересах власника і володільця арештованого майна - ОСОБА_4 , звернувся з клопотанням до слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда з вимогою про скасування арешту майна, накладеного на підставі ухвали слідчого судді Кіровського районного суду м. Кіровограда від 24 березня 2023 року по кримінальному провадженню 42023122010000034 за ч. 2 ст. 332 КК України.

Клопотання обґрунтував тим, що подальше застосування такого заходу забезпечення є невиправданим і перешкоджає користуванню та розпорядженню майном власника. Крім того, арешт вже забезпечив виконання завдань кримінального провадження, тому просить скасувати арешт з свідоцтва про реєстрацію ТЗ «GeonScrambler 250» НОМЕР_1 ; свідоцтва про реєстрацію ТЗ «Mercedes-BenzMetris» д.н.з. НОМЕР_2 ; ключ-брилка до автомобіля марки «Mercedes»; смарт-годинника «AppleWatch 3» чорного кольору.

Слідчий і прокурор викликались, не з`явились. Заперечень проти скасування арешту майна зі сторони обвинувачення не надходило.

24 березня 2023 року, на підставі ухвали слідчого судді Кіровського районного суду м. Кіровограда було задоволено клопотання слідчого СВ Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області та застосований захід забезпечення кримінального провадження у виді накладення арешту із забороною відчуження та розпорядження, на майно, вилучене у ОСОБА_4 , під час затримання останнього в порядку статті 208 КПК України.

Згідно ст.174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано. Таким чином з клопотанням про скасування арешту майна, крім сторони кримінального провадження, захисника чи законного представника, може звернутися інший власник або володілець такого майна.

Статтею 41 Конституції України передбачено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності є непорушним.

Згідно зі ст.7,16 КПК України загальною засадою кримінального провадження є недоторканість права власності. Позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Дійсно, арештоване майно слідчий визнав речовим доказом, оскільки воно відповідає вимогам статті 98 КПК України. Проте самі по собі арештовані речі не зберегли на собі слідів можливого злочину, тому продовження строку дії арешту на них буде суперечити розумності та співрозмірності. Продовження дії такого арешту стане нерозумним, оскільки не досягне мети цього кримінального провадження.

Представники сторони обвинувачення не подали доказів, що вилучене та арештоване майно є предметом проведення додаткових досліджень. Експертизи вже провели. Експерт не звернувся з письмовим клопотанням, що надання арештованих речей для проведення повторного експертного дослідження. Сторона обвинувачення мала достатньо часу, а власник і володілець не перешкоджає у проведення повторних оглядів, проведенні слідчих експериментів, інших процесуальних дій.

Правомірність набуття чи володіння майном не оспорюється, тому позбавлення права користуватись і розпоряджатися, за відсутності відомостей про те, що вони зберегли на собі сліди злочину, призведе у майбутньому до незаконного обмеження прав власника та володільця.

Зі спливом часу підвищився рівень вимог які пред`являються для доведення обґрунтованості продовження розслідування та утримання арештованого майна. Разом з тим, представниками сторони обвинувачення не подано доказів реального ризику чи спроб приховування, пошкодження, зникнення, втрати майна. Фактична поведінка володільця переконує в сприянні проведенню досудового розслідування. Не надано доказів перешкоджання під час проведення досудового розслідуванні. Першочергові слідчі дії проведені, майно оглянуто, покази відібрано. Згідно ч. 2 с.168 КПК України, передбачена можливість доступу до майна з метою: проведення повторних оглядів, слідчих експериментів та експертиз.

Відповідно до практики Європейського суду, для того, щоб втручання в право власності вважалося допустимим, воно повинно служити не лише законній меті в інтересах суспільства, а повинна бути розумна співмірність між використовуваними інструментами і тією метою, на яку спрямований будь-який захід, що позбавляє особу власності. Розумна рівновага має зберігатися між загальними інтересами суспільства та вимогами дотримання основних прав особи (рішення у справі "АГОСІ" проти Сполученого Королівства" Іншими словами, заходи щодо обмеження права власності мають бути пропорційними щодо мети їх застосування.

Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура. ( ч. 1 ст. 2 КПК України)

Відповідно до статті 1 Протоколу 1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Слушними є доводи представника власника майна, що минуло достатньо часу після накладення арешту на майно, слідчі дії тривають, кримінальне провадження не закрите та не зупинено, не призначено експертиз, предметом досліджень яких має бути арештоване майно. За таких умов, відпали потреби у застосуванні заходу забезпечення щодо частини арештованого майна, відповідно до ухвали від 24.03.2023 року. Втручання у право мирно користуватись своїм майном передбачає справедливу рівновагу між інтересами суспільства та необхідністю дотримання основних прав людини, отже арешт з мобільного терміналу необхідно скасувати.

Згідно п. 4 ст. 169 КПК України, тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено у разі скасування арешту. Отже арештоване майно необхідно повернути його володільцю, - ОСОБА_4 . Керуючись 170-174 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах власника арештованого майна ОСОБА_4 , про скасування заходу забезпечення, застосованого на підставі ухвали слідчого судді Кіровського районного суду м. Кіровограда від 24 березня 2023 року по кримінальному провадженню 42023122010000034 за ч. 2 ст. 332 КК України, - задовольнити.

Частково скасувати арешт, накладених ухвалою слідчого судді Кіровського районного суду м. Кіровограда від 24 березня 2023 року по кримінальному провадженню 42023122010000034 за ч. 2 ст. 332 КК України, з:

- свідоцтва про реєстрацію ТЗ «GeonScrambler 250» НОМЕР_1 ;

- свідоцтва про реєстрацію ТЗ «Mercedes-BenzMetris» д.н.з. НОМЕР_2 ;

- ключ-брилка до автомобіля марки «Mercedes»;

- смарт-годинника «AppleWatch 3», чорного кольору.

Негайно повернути ОСОБА_4 :

- свідоцтво про реєстрацію ТЗ «GeonScrambler 250» НОМЕР_1 ;

- свідоцтво про реєстрацію ТЗ «Mercedes-BenzMetris» д.н.з. НОМЕР_2 ;

- ключ-брилок до автомобіля марки «Mercedes»;

- смарт-годинник «AppleWatch 3» чорного кольору.

Ухвала не оскаржується в апеляційному порядку.

Суддя Кіровського

районного суду

м.Кіровограда ОСОБА_1

СудКіровський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення09.06.2023
Оприлюднено21.06.2023
Номер документу111606757
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна

Судовий реєстр по справі —404/1711/23

Ухвала від 19.06.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 21.06.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 09.06.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 12.06.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 12.06.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 26.05.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 26.05.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 22.05.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 03.04.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 24.03.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні