Справа № 2 - 5402/2010 року
10 серпня 2010 року
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 серпня 2010 року Придніпро вський районний суд м. Черкас и в складі:
Головуючого - судді: Казиду б О.Г.
При секретарі: Кудрен ко І.О.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черка си цивільну справу за позово м ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про дозвіл на виїзд неповнолітн ьої дитини за кордон за відсу тності згоди батька,-
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася д о Придніпровського районног о суду м. Черкаси з позовом до ОСОБА_2 про дозвіл на виїзд неповнолітньої дитини за ко рдон за відсутності згоди ба тька. Свої позовні вимоги мот ивує тим, що з відповідачем по справі знаходилась у зареєс трованому шлюбі. Шлюб зареєс трували у 1999 році.
Від даного шлюбу ІНФОРМА ЦІЯ_1 року в них народився си н - ОСОБА_3. Після народже ння дитини їхні сімейні відн осини проіснували два роки і їхня сім»я розпалась. Після ц ього ніяких відносин з відпо відачем не підтримувала.
07 серпня 2002 року між ними був р озірваний шлюб Придніпровсь ким райвідділом реєстрації а ктів громадянського стану м. Черкаси, про що зроблено акто вий запис № 379.
Після розірвання шлюбу син проживає з нею, матеріальної допомоги відповідач в добро вільному порядку на утриманн я дитини не надає.
Зараз виникла нагальна пот реба їй та їхньому сину ОСО БА_3 тимчасово виїхати за ко рдон до її старшого сина по го стьовій візі до Чешської дем ократичної республіки. Старш ий син проживає там постійно .
В зв' язку з тим, що для виїз ду за кордон необхідна нотар іально завірена згода батька дитини - відповідача по спр аві, вона звернулась до остан нього з проханням надати так у згоду, але він уникає зустрі чей з нею і відмовляється над авати згоду без поважних при чин.
Син знаходиться повністю н а її утриманні. Відповідач не займається вихованням своєї дитини і взагалі не виявляє б ажання з ним спілкуватись. Зі свого боку вона не забороняє спілкуватись батьку з сином , але відповідач сам не виявля є такого бажання, та не надає м атеріальну допомогу. Питання , про те, щоб син ОСОБА_3 зал ишився проживати з відповіда чем він не ставить та і можлив ості такої вона не вбачає, бо в ідповідач хоча ї є батьком ди тини, але не виявляє бажання з ним спілкуватися та матеріа льно підтримувати.
Відповідно до ч.4 ст.29 ЦК Укра їни місцем проживання фізичн ої особи, яка не досягла десят и років, є місце проживання її батьків, або одного з них, з ки м вона проживає.
Те, що їх неповнолітній син, ОСОБА_3 проживає разом з н ею і знаходиться на її утрима нні підтверджується довідко ю № 650 від 25.05.2010 року.
Позивачка вказує, що згідно ч.2 ст.24 ЦК України цивільна пра воздатність фізичної особи в иникає у момент її народженн я.
Стаття 21 Конституції Україн и передбачає, що всі люди є віл ьні і рівні у своїй гідності і правах. Права і свободи людин и є невідчужуваними та непор ушними. Статтею 22 Конституції України передбачено, що прав а і свободи людини… не є вичер пними, конституційні права і свободи гарантуються і не мо жуть бути скасовані.
Її син, як громадянин Україн и, має такі ж права, як всі гром адяни України, а відповідач, н е даючи згоди на його виїзд фа ктично обмежує встановлене з аконом право на вільне перес ування, вільний вибір місця п роживання, право вільно зали шити територію України.
Згідно ст.33 Конституції Укр аїни «кожному, хто на законни м підставах перебуває на тер иторії України, гарантується свобода пересування, вільни й вибір місця проживання, пра во вільно залишати територію України…»
Згідно ч.1 ст.64 Конституції Ук раїни «конституційні права і свободи людини не можуть бут и обмежені»
Правил оформлення і видачі паспортів «Правил оформленн я і видачі паспортів громадя нам України для виїзду за кор дон і проїздних документів д итини, їх тимчасового затрим ання та вилучення», затвердж ених Постановою Кабінету Мін істрів України № 231 від 31.03.1995 року «за відсутності згоди одног о з батьків, виїзд неповноліт нього за кордон може бути доз волений на підставі рішення суду».
А тому просить суд дозволит и неповнолітньому - ОСОБА _3, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця , який проживає за адресою: А ДРЕСА_1 виїзд на тимчасове м ісце проживання до Чешської демократичної республіки з й ого матір»ю ОСОБА_1, без зг оди його батька (відповідача по справі) - ОСОБА_2, ІНФ ОРМАЦІЯ_2 року народження, г ромадянина Туркменістану .
В судове засідання позивач ка з' явилася, позов підтрим ала та просила його задоволь нити в повному обсязі.
Відповідач в судове засіда ння повторно не з' явився, пр ичини неявки суду не відомі, х оча про день, час та місце судо вого засідання був завчасно повідомлений, про що свідчит ь телеграма від 09.08.2010р. А тому су д на підставі ст. ст. 224, 225 ЦПК Укр аїни ухвалив про заочний роз гляд справи на підставі наяв них в справі доказів.
Суд, заслухавши пояснення п озивачки, вивчивши та дослід ивши письмові матеріали спра ви приходить до висновку про задоволення позовних вимог .
Судом встановлені такі фак ти і відповідні їм правовідн осини.
Судом встановлено, що сторо ни знаходилися в зареєстрова ну шлюбі, який на даний час роз ірвано, що стверджується коп ією свідоцтва про розірвання шлюбу. Від шлюбу сторони мают ь неповнолітнього сина ОСО БА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року на родження, про що свідчить коп ія свідоцтва про народження дитини.
Як встановлено в судовому з асіданні, що після розірванн я шлюбу неповнолітній син О СОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження залишився прожив ати разом з позивачкою та зна ходиться на її повному утрим анні.
Крім того, суд встановив, як матеріальної допомоги на ут римання дитини відповідач не надає, так і не приймає участі у вихованні дитини.
Відповідно до ч.4 ст.29 ЦК Укра їни місцем проживання фізичн ої особи, яка не досягла десят и років, є місце проживання її батьків, або одного з них, з ки м вона проживає.
Те, що їх неповнолітній син, ОСОБА_3 проживає разом з н ею і знаходиться на її утрима нні підтверджується довідко ю № 650 від 25.05.2010 року.
Згідно до ч. 2 ст. 24 ЦК України. цивільна правоздатність фіз ичної особи виникає у момент її народження.
Як встановлено статтею 21 Ко нституції України, що всі люд и є вільні і рівні у своїй гідн ості і правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Статтею 22 Консти туції України передбачено, щ о права і свободи людини… не є вичерпними, конституційні п рава і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.
Неповнолітній ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народжен ня, як громадянин України, має такі ж права, як всі громадяни України, а відповідач, не даюч и згоди на його виїзд фактичн о обмежує встановлене законо м право на вільне пересуванн я, вільний вибір місця прожив ання, право вільно залишити т ериторію України.
Відповідно ст. 33 Конституці ї України, кожному, хто на зако нним підставах перебуває на території України, гарантуєт ься свобода пересування, віл ьний вибір місця проживання, право вільно залишати терит орію України… Також, згідно ч . 1 ст. 64 Конституції України, ко нституційні права і свободи людини не можуть бути обмеже ні.
Правилами оформлення і вид ачі паспортів «Правил оформл ення і видачі паспортів гром адянам України для виїзду за кордон і проїздних документ ів дитини, їх тимчасового зат римання та вилучення», затве рджених Постановою Кабінету Міністрів України № 231 від 31.03.1995 року, визначено, що за відсутн ості згоди одного з батьків, в иїзд неповнолітнього за корд он може бути дозволений на пі дставі рішення суду.
А тому враховуючи вищевикл адене, надані суду письмові д окази та їх належна правова о цінка вказують на наявність підстав для повного задоволе ння даного позову.
Керуючись ст. ст. 21, 22, 33, 64 Конс титуції України, ст. ст. 24, 29 ЦК У країни, ст. ст. 8, 10, 11, 60, 88, 212, 213, 214, 215, 223, 224-226 Ц ПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА _1 до ОСОБА_2 про дозвіл на виїзд неповнолітньої дитини за кордон за відсутності зго ди батька - задовольнити по вністю.
Дозволити неповнолітньому - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, який проживає за а дресою: АДРЕСА_1 виїзд на т имчасове місце проживання до Чешської демократичної респ убліки з його матір»ю ОСОБА _1, без згоди його батька - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 рок у народження, громадянина Т уркменістану.
Рішення може бути оскаржен е в апеляційному порядку чер ез суд першої інстанції шлях ом подачі в 10-денний строк з дн я проголошення рішення апеля ційної скарги, з подачею її ко пії.
Заява про перегляд заочног о рішення може бути подано ві дповідачем протягом десяти д нів з дня отримання його копі ї.
Головуючий:
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2010 |
Оприлюднено | 15.09.2010 |
Номер документу | 11156561 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Самоткан Наталія Григорівна
Цивільне
Первомайський міськрайонний суд Харківської області
Библів Станіслав Володимирович
Цивільне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Казидуб Олена Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні