Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/4219/23
У Х В А Л А
Іменем України
04 липня 2023 року суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Кондрацька Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви представника ОСОБА_1 адвоката Байди Олександра Миколайовича, до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Гагаріна 29», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Управління інспекційної діяльності у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, про скасування наказів про накладення дисциплінарних стягнень, визнання звільнення незаконним та поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди, -
в с т а н о в и в:
Адвокат Байда О.М. в інтересах ОСОБА_1 звернувся до Придніпровського районного суду із позовною заявою до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Гагаріна 29», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Управління інспекційної діяльності у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, про скасування наказів про накладення дисциплінарних стягнень, визнання звільнення незаконним та поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди.
Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суддею встановлено, що позовну заяву подано з порушенням вимог цивільно-процесуального законодавства.
Позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України. Так, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Згідно частин 2, 4, 5ст. 95 ЦПК України,письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Вивчивши подану заяву та додані до неї документи, вбачається, що зазначені положення закону не виконані.
Так, позивачем при зверненні до суду заявлено позовні вимоги, зокрема, про скасування наказів про накладення дисциплінарних стягнень, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди, однак за жодну з них не сплачено судовий збір та не надано доказів і не наведено обґрунтувань щодо звільнення від його сплати. При цьому, в додатках до позову додано копію довідки МСЕК серії 6 ЧК № 001376 від 08.01.2009, про встановлення ОСОБА_1 третьої групи інвалідності з 01.09.2008, яка не звільняє позивачів від сплати судового збору при зверненні до суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України, - розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» визначено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2023 становить 2684,00 грн.
Відповідно до п.п.2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» - за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а майнового характеру - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб ( п.п.1 п.1 ч.2 ст. 4 цього Закону).
Стаття 5 Закону України «Про судовий збір» передбачає пільги щодо сплати судового збору Від сплатисудового зборупід часрозгляду справив усіхсудових інстанціяхзвільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Позивач, окрім визнання незаконним та скасування наказу від19.05.2023 про звільнення та поновлення на роботі, просить: скасувати накази від 18.04.2023 № 07/2023 та 19.05.2023 № 09-1/2023 про застосування дисциплінарного стягнення, стягнути середній заробіток за період з 20.05.2023 по час ухвалення рішення у справі, а також моральну шкоду у розмірі 20000 грн. При цьому, за вказані позовні вимоги судовий збір позивачем не сплачено.
Звертаю увагу,що згідноз ч.3ст.6Закону України«Про судовийзбір» тап.п.12,13постанови ПленумуВищого спеціалізованогосуду Україниз розглядуцивільних ікримінальних справвід 17.10.2014№10«Про застосуваннясудами законодавствапро судовівитрати уцивільних справах»,у частині,що несуперечить нормамчинного цивільногопроцесуального законодавства,-у випадкахоб`єднання водній заявівимог якмайнового,так інемайнового характерусудовий збірзгідно зчастиною третьоюстатті 6Закону №3674-VIпідлягає сплатіяк заставками,встановленими дляпозовів майновогохарактеру,так іза ставками,встановленими дляпозовних заявзі спорівнемайнового характеру.Якщо впозовній заявіоб`єднано двіабо більшесамостійних вимогнемайнового характеру,пов`язані міжсобою,судовий збірсплачується окремоз кожноїіз такихвимог (абозагальною сумою),наприклад,за вимогамипро усуненняперешкод укористуванні власністюта відшкодуванняморальної шкоди. Якщо в позовній заяві об`єднано кілька самостійних вимог майнового характеру, пов`язаних між собою, то, враховуючи, що об`єктом справляння судового збору є позовна заява, максимальний розмір судового збору має відповідати загальній сумі всіх вимог. При цьому, судовий збір може бути сплачено окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.
А тому позивачу необхідно сплатити судовий збір за чотири самостійні позовні вимоги 0,4розміру прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб,що становить1073,60грн.за кожнуз цих вимогна рахунок: UA968999980313141206000023765 , одержувач платежу: ГУК у Черкаській області/Придніпр. р-н/22030101, код ЄДРПОУ: 37930566, банк: Казначейство України (ел.адм.подат).
За таких підстав, позивачу слід усунути зазначені недоліки. Без підтвердження вказаних обставин, суддя не може вирішити питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє заявника та надає йому строк на усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 4, 133, 174-177, 185, 259-261 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в:
Позовну заяву представника ОСОБА_1 адвоката БайдиОлександра Миколайовича,до Об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку «Гагаріна29»,третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог:Управління інспекційноїдіяльності уЧеркаській областіЦентрального міжрегіональногоуправління Державноїслужби зпитань праці,про скасування наказівпро накладеннядисциплінарних стягнень,визнання звільнення незаконнимта поновленняна посаді,стягнення середньогозаробітку зачас вимушеного прогулута моральноїшкоди залишити без руху.
Позивачеві необхідно усунути, вказані у мотивувальній частині ухвали недоліки, у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.
У випадку неусунення вказаних недоліків позовна заява буде визнана не поданою та повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Н. М. Кондрацька
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2023 |
Оприлюднено | 11.07.2023 |
Номер документу | 112084376 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні